Ubuntu 11.10 Yükseltme sorunu

Başlatan karacaser06, 07 Mayıs 2012 - 21:15:57

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

karacaser06

Ubuntumu 11.10 yükselttim. Güncellemeleri alırken sorun yaşadım. Bende bir kısım güncellemeleri alabildim. Fakat daha sonra bilgisayarımın (ACER aspire one netbook) ekranı boş görünüyor. Kurtarma kipi ile açıyorum. Masa üstü geliyor fakat fare çalışmıyor. Fare Windows 7 de de çalışmıyor. Nasıl kurtarabilirim.

bytan

Fare her iki sistemde de çalışmadığı için, onu kenara koyalım.

Kurtarma kipi ile açıp root kabuğuna düşüp alttakileri uygula, tüm güncellemeleri almış olalım:

apt-get update
apt-get upgrade
apt-get dist-upgrade

Hata verirse, buraya aktarmaya çalış.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

karacaser06

Kurtarma kipi ile açıp root kabuğuna düştükten sonra
apt-get update
apt-get upgrade
apt-get dist-upgrade yaptım.

''W:/var/lib/dpkg/lock salt okunur kilit dosyası için kilitleme kullanılmıyor.
E: /var/cache/apt/üzerine yazılamıyor.
E:  paket listeleri- durum dosyaları işlenemiyor, açılamıyor. ''

uyarısı veriyor. Bundan sonra ne yapmalıyım.

heartsmagic

Salt okunur diyorsa dosya sistemi için ne yazık ki Ubuntu CD'si ile sistemi açıp bu bölümü bağlamadan bir fsck yürütmen gerekebilir. Cidden bölüm salt olarak bağlanmış mı diye de:
mount komutunu kullanabilirsin. İlk satırın sonundaki parantezde ro gibi bir ifade varsa salt okunur olarak bağlanmıştır ve sen aslında kurtarma kipinde değilsindir.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

calbudakcalbudak

Alıntı yapılan: heartsmagic - 16 Mayıs 2012 - 23:03:29
Salt okunur diyorsa dosya sistemi için ne yazık ki Ubuntu CD'si ile sistemi açıp bu bölümü bağlamadan bir fsck yürütmen gerekebilir. Cidden bölüm salt olarak bağlanmış mı diye de:
mount komutunu kullanabilirsin. İlk satırın sonundaki parantezde ro gibi bir ifade varsa salt okunur olarak bağlanmıştır ve sen aslında kurtarma kipinde değilsindir.

yeniyim de
Ubuntu CD'si ile sistemi açıp bu bölümü bağlamadan bir fsck yürütmen gerekebilir.
bu ne demek ya da nasıl yapabilirm

bytan

Forumda ayrıntılı başlıklar var, kabaca:

sudo fsck /dev/sdXY
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

burk

@calbudakcalbudak bu arada sizin sürümünüz nedir ve aynı sorunu mu yaşıyorsunuz?