Digiturk Play - Silverlight Sorunu?

Başlatan fugue, 07 Mayıs 2012 - 14:17:21

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

fugue

digiturk play yayınlarında silverlight yazılımını mı kullanıyor?

ubuntu'da digiturk play'i izlememiz mümkün müdür?
"The past is a foreign country: they do things differently there"

krwlng

Evet malesef silverlight kullanıyor ve moonlight ile de açılmıyor, Wmp çözücüleri yüklü moonlight eklentisi ile Firefox üzerinde kanal yüklemesi sorunsuz tamamlanıyor fakat oynatıcı açılmıyor bu yüzden, tivibuda yaşanan sıkıntının aynısı digiturk play için de geçerli diyebiliriz.
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

fugue

Alıntı yapılan: krwlng - 07 Mayıs 2012 - 14:45:02
Evet malesef silverlight kullanıyor ve moonlight ile de açılmıyor, Wmp çözücüleri yüklü moonlight eklentisi ile Firefox üzerinde kanal yüklemesi sorunsuz tamamlanıyor fakat oynatıcı açılmıyor bu yüzden, tivibuda yaşanan sıkıntının aynısı digiturk play için de geçerli diyebiliriz.

ayrıntılı cevabınız için teşekkür ederim @krwlng

alquirel

Durum şimdilik çözümsüz olduğu için etiketi kaldırıyorum.

rutku

Digiturk aslında platform bağımlısı değil. Silverlight ile yazmışlar fakat fakat akışın url lisini aldığınızda izlenebildiği söylenebiliyor. Nitekim android ve ios uygulamaları olduğuna göre ms ürünü akışlarda kullanılmıyor. Kendi üyeliğinizle aşağıdaki adresten söylenenleri yaparsanız linux üzerinde izleyebilirsiniz. Ben digitürke üye değilim ve denemedim. http://ictsec.se/

İyi günler ...
Hayallerini kodla ...

uKiriş
Mezgeldek

krwlng

Maalesef o bağlantıda belirtilen hususlar eski digiturk web tv sistemi için geçerliydi, şuan Digiturk play için bu tip bir geri dönüş alınamıyor. Akış yakalamak için gönderilen komuta karşılık gelen akış içeriğini yakalamak lazım, mantıken eski sisteme yapılan buna da yapılabilir fakat, digiturk artık eski sistemini kullanmıyor, bunda normal sezonda oynanan bir derbide post attack yolu ile digiturk sunucularının çökertilip kimsenin maçı izleyememesinin büyük payı var. Başka fikri olan arkadaşlar vardır, fakat benim araştırmalarım sonucunda, silverlight düzgün şekilde kurulamadığı için Tivibu veya DTplay hizmetlerinin şuan için linux üzerinden alınması zor. Ayrıca tivibu da android ve ios üzerinden yayın veriyor ve yayın kanalları web üyelikten farklı olarak sunuluyor, hatta aynı üyelik ile giriş bile yapılamıyor.

rutku

Androidde düzgün çalışsaydı android emülatörü üzerinden ne güzel izlenilirdi. O zaman virtualbox üzerinden windows kullanmak gerek.
Hayallerini kodla ...

uKiriş
Mezgeldek

krwlng

@rutku, ilk zamanlar ben bu olayı da denedim, android emulator ile 7" tablet öykünücüsü hazırladım ve tivibu uygulamasını kurdum, fakat gel gelelim tivibu cep için farklı üyelik istediğinden dolayı bu durumu deneyemeden rafa kaldırdım. Aslında Digiturk play uygulamasının da android emulatör ile denenmesi düşünülebilir fakat, digiturk play web üzerinden verdiği yayınları android üzerinden vermiyor, android ve ios için çıkardığı uygulamada sadece LigTV serisi için yayın veriyorlar doğal olarak normal yayın izlemek isteyenlerin bunu denemesi de anlamsızlaşıyor. İşin bir kötü tarafı daha sanki çok önemli bir şeymiş gibi uygulamaların cihaz seçme özelliği olabiliyor, ben samsungun bir uygulamasını Htc de çalıştıramıyorum ve bu çok normal adam istemiyor başka cihazda çalışmasını, ama tivibu bana bu cihazı belirleyemedim derse bu durum geliştiriciler açısından aşırı saçma bir duruma dönüşüyor.

fugue

Alıntı yapılan: krwlng - 09 Mayıs 2012 - 12:30:33
@rutku, ilk zamanlar ben bu olayı da denedim, android emulator ile 7" tablet öykünücüsü hazırladım ve tivibu uygulamasını kurdum, fakat gel gelelim tivibu cep için farklı üyelik istediğinden dolayı bu durumu deneyemeden rafa kaldırdım. Aslında Digiturk play uygulamasının da android emulatör ile denenmesi düşünülebilir fakat, digiturk play web üzerinden verdiği yayınları android üzerinden vermiyor, android ve ios için çıkardığı uygulamada sadece LigTV serisi için yayın veriyorlar doğal olarak normal yayın izlemek isteyenlerin bunu denemesi de anlamsızlaşıyor. İşin bir kötü tarafı daha sanki çok önemli bir şeymiş gibi uygulamaların cihaz seçme özelliği olabiliyor, ben samsungun bir uygulamasını Htc de çalıştıramıyorum ve bu çok normal adam istemiyor başka cihazda çalışmasını, ama tivibu bana bu cihazı belirleyemedim derse bu durum geliştiriciler açısından aşırı saçma bir duruma dönüşüyor.

peki wine ile internet explorer kurarak sorunu aşamaz mıyız?

krwlng

@fugue, sorun iexplorer kurmak değil sorun silverlight kurmak, silverlight düzgün kurulmuyor bildiğim kadarı ile, bir arkadaş bloğunda anlatmış silverlight kurabildim sonunda ve çalıştırdım diye, ama denememiştim o zaman, şimdi de bloğu bulamadım. Normal şartlarda silverlight düzgün çalışsa tivibu masaüstü uygulaması çok güzel açılıyor wine ile yani sorun olacağını sanmam. iexplorer kurulup onun üzerinden de çalıştırılabilir zannımca. Bu arada silverlight 5 developer sürümü wine ile kuruluyor fakat tivi masaüstü uygulaması görüntü vermiyor, kilitleniyor, ie ile denemedim.

fugue

Alıntı yapılan: krwlng - 09 Mayıs 2012 - 16:10:12
@fugue, sorun iexplorer kurmak değil sorun silverlight kurmak, silverlight düzgün kurulmuyor bildiğim kadarı ile, bir arkadaş bloğunda anlatmış silverlight kurabildim sonunda ve çalıştırdım diye, ama denememiştim o zaman, şimdi de bloğu bulamadım. Normal şartlarda silverlight düzgün çalışsa tivibu masaüstü uygulaması çok güzel açılıyor wine ile yani sorun olacağını sanmam. iexplorer kurulup onun üzerinden de çalıştırılabilir zannımca. Bu arada silverlight 5 developer sürümü wine ile kuruluyor fakat tivi masaüstü uygulaması görüntü vermiyor, kilitleniyor, ie ile denemedim.

anladım, teşekkürler

oguncak

merhaba arkadaşlar.
digiturk abonesi olup, uydu kutusu alıp bunu bilgisayara bağlamak ve tv izlemek mümkün müdür?
dvb-s tv kartım var, kaffeine ile belli başlı kanalları izleyebiliyorum sorunsuzca; fakat digiturk / d-smart gibi platformlar için yapılabilecek bir şey var mıdır?

Contempt

Bir ekleme Yapayım Digiturkplay Bütün yayınları Silverligt bağımlısı değil , Lig tv Kanallarını Her maçta 3 ayrı kanaldan veriliyor  muhakkak  bir tanesi Octoshape hd  ile veriliyor ve Diğer kanalların %70 de aynı teknoloji ile verilmekte yakın zamandada tamamı Octoshape ile olucaktır zannımca bu durumda sorunsuz Linux üzerinde izleyebiliyoruz.
Herşeye Rağmen...

krwlng

@oguncak, Digiturk yasal kart olayını kaldırdı diye biliyorum, yani digiturk için usb modül cihazı alsan bile çalıştıramazsın, ama dsmart kartını takıp bilgisayarından yasal yayınları izlemek için bu tip modüllerden bulabilirsin.