[Çözüldü] Kde'de Başlangıç Uygulamalarını Düzenleme?

Başlatan XRumer, 03 Mayıs 2012 - 19:05:13

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

XRumer

Uzun zamandır GNU/Linux kullanıyorum. Kde üzerinde de oldukça tecrübeliyim ama yine de bilmediğim şeyler çıkabiliyor.

Kde masaüstü ortamında, bir uygulamanın bilgisayar başlangıcına nasıl eklenebileceğini ve kaldırabileceğini bilmiyorum. Daha önce hiç işim düşmemişti. Örneğin bilgisayarı her açtığımda Kopete de otomatik olarak başlıyor. Bunu nasıl düzeltebilirim?

heartsmagic

Ecnebicesi şöyle: System Settings -> Startup and Shutdown -> Autostart
Sistem ayarlarını kurcalarsan mutlaka bulursun.

Ayrıca ev dizininde bir .kde veya .kde4 dizini olacak. Orada da muhtemelen autostart diye bir dizin vardır. Oradan da silebilirsin uygulama kısayolunu.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

XRumer

Teşekkür ederim ama her iki yerde de Kopete'yi bulamadım.

serenler

hızlı başlat menüsünde (windowstaki başlat) Otomatik Başlat diye bişey var. yazmaya başlayınca çıkıyor zaten. onun içinde var mı bi de ona bak istersen

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 03 Mayıs 2012 - 21:10:57

Sistem Ayarları-> Başlatma ve Kapatma işini görebilir. ayrıca yine buradan açılan pencerede Oturum Yönetimi -> Girişte kısmında Boş bir otorum ile başla'yı seçebilirsin, yoksa en son açık programlar pc açınca yeniden başlıyor
https://launchpad.net/~serenler07
www.dahianlamindakideayriyazilir.com

ironic

Kde de normalde  oturum kapatılırken açık olan uygulamalar sonraki açılışta  açılıyor. Sanırım bu ayar aşağıdaki kısımda yönetiliyor.

en alttaki kutucuk, boş oturum olarak başlaması seçilince düzelmesi lazım.

eribol

Sistem Ayarları-> Başlatma ve Kapatma yolundan sağ taraftaki Uygulama Ekle butonuna tıklamak yeterli.

[eklenti yönetici tarafından silindi]

if

/etc/xdg/autostart altında da olabiliyor kimi uygulamalar.

XRumer