[Çözüldü] 12.04 Urban Terror Nasıl Yüklenir?

Başlatan orpi, 05 Mayıs 2012 - 14:06:02

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

orpi

Forumda 11.10 için anlatım var yani en son  playdeb depoları 11.10 için, 12.04 için başka sonuç yok mu? Oyun dosyası var 11.10 da yüklemeden açabiliyordum fakat 12.04 te gene açıyorum ama grafikler renkler bozuk... Bu da lspci çıktısı;

00:00.0 Host bridge: Intel Corporation 4 Series Chipset DRAM Controller (rev 03)
00:01.0 PCI bridge: Intel Corporation 4 Series Chipset PCI Express Root Port (rev 03)
00:1b.0 Audio device: Intel Corporation N10/ICH 7 Family High Definition Audio Controller (rev 01)
00:1c.0 PCI bridge: Intel Corporation N10/ICH 7 Family PCI Express Port 1 (rev 01)
00:1c.1 PCI bridge: Intel Corporation N10/ICH 7 Family PCI Express Port 2 (rev 01)
00:1d.0 USB controller: Intel Corporation N10/ICH 7 Family USB UHCI Controller #1 (rev 01)
00:1d.1 USB controller: Intel Corporation N10/ICH 7 Family USB UHCI Controller #2 (rev 01)
00:1d.2 USB controller: Intel Corporation N10/ICH 7 Family USB UHCI Controller #3 (rev 01)
00:1d.3 USB controller: Intel Corporation N10/ICH 7 Family USB UHCI Controller #4 (rev 01)
00:1d.7 USB controller: Intel Corporation N10/ICH 7 Family USB2 EHCI Controller (rev 01)
00:1e.0 PCI bridge: Intel Corporation 82801 PCI Bridge (rev e1)
00:1f.0 ISA bridge: Intel Corporation 82801GB/GR (ICH7 Family) LPC Interface Bridge (rev 01)
00:1f.2 IDE interface: Intel Corporation N10/ICH7 Family SATA Controller [IDE mode] (rev 01)
00:1f.3 SMBus: Intel Corporation N10/ICH 7 Family SMBus Controller (rev 01)
01:00.0 VGA compatible controller: Advanced Micro Devices [AMD] nee ATI RV515 PRO [Radeon X1300/X1550 Series]
01:00.1 Display controller: Advanced Micro Devices [AMD] nee ATI RV515 PRO [Radeon X1300/X1550 Series] (Secondary)
03:00.0 Ethernet controller: Atheros Communications Inc. AR8151 v2.0 Gigabit Ethernet (rev c0)
MÜHENDİS BEG

heartsmagic

O zaman sorun kurulum değildir. Grafik kartı sürücülerin kurulu ve çalışır durumda mı?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

orpi

Ubuntu ezelden beri tanır ve ona göre sürücüleri yükler ama yeni sürümde tanımaması muhtemel mi? Ati X serisine desteği kestiği için mesa sürücüsünü kullanıyorum.
MÜHENDİS BEG

heartsmagic

X serisi ise zaten sürücü kurman gerekmez. Haliyle açık kaynak sürücüler devrede olmalı. Renkler konusunda ise bu durumda önerim yok ne yazık ki, demek ki yeni sürücülerde bir şeyler değişmiş. Etrafta da pek bir şey göremedim bu konu hakkında.

bigbang

Ben de Intel HD Graphics tümleşik ekran kartı var ve sorunsuz oynayabiliyorum. Zaten Linux altında vazgeçemediğim tek oyundur Urban Terror.
Şu şekilde denesen ben bu şekilde kurmuştum
Alt ve f2 tuşlarına aynı anda bas. Sonra gksu gedit /etc/apt/sources.list yazıp çalıştır. Şifreni gir. Açılan sayfanın en altına  şu kodu yaz
## Playdeb
deb http://archive.getdeb.net/ubuntu precise-getdeb games

Sonra uçbirimi çalıştır. Aşağıdaki kodu yaz.
wget -q -O- http://archive.getdeb.net/getdeb-archive.key | sudo apt-key add -

İşlem bitince yine uçbirimde  sudo apt-get update yaz. Şifreni gir ve güncellesin.
Güncelleme bitince yine uçbirime sudo apt-get install urbanterror yaz ve çıkan soruya evet (E) de ve karşıdan yüklemenin bitip kurulmasını bekle.

Ben bu şekilde kurulum yaptım ve oynayabiliyorum sorunsuz.
İlkokul öğretmenim sen'i cümle içinde kullanmamı istediğinden beri susuyorum, lehçesiz bir dilde.
Bilinmeyen kelimeler listemin en başındasın, taa o günden bugüne...

[Özgür Gümüşsoy // Aşkın Oyun Hamurunda Kullanılmayacaklar Listesi]

KemalALKIN

Mesa sürücüsünde iseniz olabilir o durum doğaldır herşeye rağmen çözülmez ise ekran kartı değiştirip nvidia bir kart alınız sürücüsü olan.
www.tckemal.ist

orpi

@Bing bang Teşekkürler sorun çözüldü :)
MÜHENDİS BEG

bigbang

Ne demek. Sorunun çözülmesine bir katkımız olduysa ne mutlu.
İlkokul öğretmenim sen'i cümle içinde kullanmamı istediğinden beri susuyorum, lehçesiz bir dilde.
Bilinmeyen kelimeler listemin en başındasın, taa o günden bugüne...

[Özgür Gümüşsoy // Aşkın Oyun Hamurunda Kullanılmayacaklar Listesi]

heartsmagic