Ubuntu 12.04 sistemim üzerine,ATi 12.4 sürücüsünü düzgün yükledim mi?

Başlatan Algoritma, 05 Mayıs 2012 - 00:41:11

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Algoritma

Arkadaşlar,bilgisayara Ubuntu 12.04 attıktan sonra güncellemeleri kurdum ve yeniden başlattım.

http://penreturns.rc.my/2012/04/how-to-install-amd-ati-catalyst-124.html

bu sitedeki yönlendirme ile kurulumu hatasız tamamladım.

fglrxinfo yazınca;
display: :0  screen: 0
OpenGL vendor string: Advanced Micro Devices, Inc.
OpenGL renderer string: AMD Radeon HD 6500M/5600/5700 Series
OpenGL version string: 4.2.11631 Compatibility Profile Context

lspci | grep VGA yazınca ise;
02:00.0 VGA compatible controller: Advanced Micro Devices [AMD] nee ATI Madison [Radeon HD 5000M Series]

çıktılarını alıyorum. Ancak; sistem ayarlarından,sistem butonuna basınca çıkan pencerede, grafik butonuna basınca;

Sürücü : VESA: MADISON
Deneyim Standart

yazıyor.

Ekran kartım HD5650M

kurulum düzgün yapılmış mı?

Teşekkürler.

Bir de ek olarak başka konu açmak istemedim; Solda ki panel eskiden web tarayıcısını tam ekran yapınca giderdi,mouse ile gelince tekrar çıkardı.Artık hiç gitmiyor,nereden ayarlayabilirim?

heartsmagic

Eğer sisteminde sorun yoksa çıktıların gayet güzel görünmekte.

Son sorduğun şey artık mümkün değil, tabi ön tanımlı Unity ile. Çatallanmış bir sürümü mevcut PPA üzerinden ancak ben önermediğim için anlatma gereği duymuyorum.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Algoritma

Hiçbir sorun yok gerçekten.Eski sürümlerde pencereleri sürerken bir kasma olurdu, o da yok bu sefer.Herhangi bir kasma benzeri olay da yok.Grafik yırtılmaları vs.

12.4 ile herkes sorunlara boğulmuştu.Bu kadar çabuk kurabilmem şaşırttı beni.

Ancak; 11.10 için kurarken bir takım 64 bit paketler kuruyorduk.Hiç öyle * bir şey yapmadım 12.04'de,sorun olmaz umarım.Hakeza,şuan ki sonuçlar sorunsuz gösteriyor.

Sistem ayarlarından,ayrıntılar sekmesinde grafik butonuna basınca VESA MADISON gibi * bir şey diyordu.Bu bir sorun teşkil etmez,değil mi?

heartsmagic

Sorun yoksa oradaki bilgiyi takma kafana. Intel kartlar için depolardan mesa-utils paketini kurunca o çıktı düzeliyordu fakat ATI için durum nedir bilemiyorum. Kurup deneyebilirsin, mesa-utils küçük bir pakettir.

64bit'lik paketler için de net bir şey söyleyemem tabi görmeden. Fakat 12.04 ile ortak mimariye doğru ağırlık verilmeye başladı. Bazı paketler döndürülmüş olabilir, haliyle sen ayrıca kurmazsın bunları.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.