[Çözüldü] Dosyayı ya da dizini doğrudan USB aygıtına göndermek

Başlatan kerub, 03 Mayıs 2012 - 16:25:17

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kerub

Herhangibir dosya ya da dizini üzerine sağ tıklayıp direk takılı olan USB aygıtına göndermek istiyorum. Bunun için nette araştırma yaptım ve bir betik buldum. gnome2 dizinindeki nautilus-scripts klasörüne ekleyip çalıştırabilir hale getirdim. Ama işe yaramıyor. Nasıl yapabilirim? Teşekkürler...
Şu linkten faydalanmıştım.
http://blog.sriunplugged.com/shell-scripting/send-to-in-linux/
Saygılarımla, sevgilerimle...

alorak

İlgili eklenti gnome2'deki nautilus için yazılmıştı o yüzden malesef ki gnome3'ünüzle çalışmamakta. Ama onun yerine bunu deneyebilirsiniz sanırım.. Ama denemediğim için gnome3 için mi tam anlayamadım.
özgürlük için

Rbbt

@alorak sizin verdiğiniz bağlantıdaki uygulama belgeleri pidgin, thunderbird gibi hesaplara gönderiyor, Usb'ye değil.
What happens when I become main source of a pain!!!

kerub

Alıntı yapılan: alorak - 03 Mayıs 2012 - 16:30:20
İlgili eklenti gnome2'deki nautilus için yazılmıştı o yüzden malesef ki gnome3'ünüzle çalışmamakta. Ama onun yerine bunu deneyebilirsiniz sanırım.. Ama denemediğim için gnome3 için mi tam anlayamadım.

O paket zaten kuruluymuş benim sistemde.Hehrhangibir dosyaya sağ tıklayınca "send to" (gönder) seçeneğine tıklayıp ordan hedef olarak taşınabilir diski seçtim, oldu. Dikkat etmemişim  :-[, teşekkür ederim beni bilgilendirdiğiniz için.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 03 Mayıs 2012 - 16:42:00

Alıntı yapılan: Rbbt - 03 Mayıs 2012 - 16:34:54
@alorak sizin verdiğiniz bağlantıdaki uygulama belgeleri pidgin, thunderbird gibi hesaplara gönderiyor, Usb'ye değil.

Uploaded with ImageShack.us

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 03 Mayıs 2012 - 16:48:40

Yalnız, denemeler yaptım. İçinde birkaç dosya olan dizini göndermedi. Pdf uzantılı büyük bir dosya vardı, onu da göndermedi ama odt uzantılı küçük bir dosyayı gönderdi. 50MB'lık bir flv dosyası gönderdim, gitti. Anlamadım bu işi...

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 03 Mayıs 2012 - 17:00:15

500MB'lık dosya gönderdim, o da gitti, ancak gönderirken gönderdiğine dair bir işaret göstermiyor, bekliyor ve bakıyorum gitmiş. O dizini göndermemesinin nedeni UbuntuOne'da paylaştırmış oılduğum bir dizin olduğundan sanırım. Başka bir dizinde denedim, onu da gönderdi. Sorun çözüldü yani...
Saygılarımla, sevgilerimle...