[Çözüldü] Tema sorunu

Başlatan unpredict, 30 Nisan 2012 - 18:06:37

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

unpredict

arkadaşlar tema dosyasını indirdim nasıl kurucam themes klasörüne atarken yeterli erişim hakkınız yok diyor.bi yardım edin ltfen

Quaoar

Root olman lazım öyle hata veriyorsa.
Dosya yöneticisini nasıl root olarak açılabildiğini hatırlamadığımdan dolayı konsol üzerinden nasıl yapabilceğinizi yazacağım:
sudo su
cd (tema dosyasının olduğu dizin)
mv (tema adı) /home/kullanıcı_adı/.themes/(tema adı)

unpredict

kardeşim yaptım dosya taşındıda bu seferde temayı değiştirirken kurulu temaların arasında gözükmüyor

graindor

@egeoz1999 root olması gerekmiyor.Yalnış yapıyorsunuz.Dosya zaten büyük ihtimalle /home dizinine indirmiştir arkadaş ve /home dizini altında root haklarıyla işlem yapyıorsunuz.

@unpredict siz tema dosyası sıkıştırılmış halde mi?Öyleyse arşivden çıkarmanız gerek.Siz tema klasosürünü /usr/share/themes dizinine mi taşımak istiyorsunuz?Linuxa aşinadeğilseniz su komutunu zorda olmadıkça kullanmayın, terminalde hala root olarak duruyorsanız exit komutuyla normal kullanıcı konumuna geçin..su yerine klasörünüzü sadece sudo komutu kullanarak /usr/shares/themes dizinine taşıyabilirsiniz.

Quaoar

@graindor, unpredict erişim sorunu dediğinden ben root olarak işlemleri yaptım...

unpredict

@EgeOz1999 kardeşim saol ilgin için sorunu halletmiş bulunmaktayım

alquirel

Alıntı yapılan: EgeOz1999 - 30 Nisan 2012 - 19:05:36
@graindor, unpredict erişim sorunu dediğinden ben root olarak işlemleri yaptım...

Yine de paylaştığınız komutlarda yetkili kullanıcı olmayı gerektiren bir şey yok ;)

@unpredict, ben ileti yazarken çözmüşsünüz.
O halde : http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=31789.0