2. Monitör Ekranının Yeşil Olması ve 2. Ekranı Ana Ekran Yapmak

Başlatan Autas, 03 Şubat 2023 - 12:03:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Autas

Arkadaşlar merhaba yanlış yere açtıysam konuyu kusura bakmayın. Ben laptopumu 2 ekran kullanıyorum windowstayken herhangi bir sorun yok 2. ekranımda ama linuxu açınca tamamen yeşil oluyor görüntüsü bozuluyor acaba ne yapabilirim. Birde 2. Ekranı mı nasıl ana ekran yapabilirim. Çok teşekkürler şimdiden iyi forumlar

yakusha

Ekranı bilgisayar başlamadan takmanız gerekiyor. Böyle takarsanız muhtemelen görünür.

Ayarlar -> Ekranlar altından birincil ile ikincil ekranı yer değiştirebilirsiniz. Mesela bende laptop sağda ana ekran solda. Ekranların yerini değiştiriyorum sonrasında harici ekranı (monitörü) birincil ekran olarak ayarlıyorum.

Sadece GDM ile ilgili bir sorun var, GDM daima laptopun ekranını ana ekran görüyor. Giriş yaptıktan sonra düzeliyor.
Artık bu forumu kullanmıyor.

Autas

Merhabalar, dediğiniz gibi 2. ekranımı ana ekran yapabildim çok teşekkür ederim. Lakin şöyle bir sorun var benim 2. ekranım linuxa girince tamamen yeşil oluyor onun sebebini anlayamadım normalde monitör sorunsuz bi monitör wnidowsta çok rahat kullanıyorum.

yakusha

Kip olarak hangi kip seçili. Super (Windows) + P tuşu ile kip değiştirmeyi dener misiniz? Normalde iki ekranı Birleştirme kipinde kullanmanız gerekiyor. Acaba bir ekranı kapalı mı görüyor?
Artık bu forumu kullanmıyor.

Autas

Merhabalar, öncelikle geç yanıt için sizden özür diliyorum. Şuanda kip olarak 2 ekran olanı gözüküyor. Yani sanırım bu kısımlarda her hangi bir sorun yok. Sorun neyden kaynaklı bi türlü anlayamadım

Autas