gnome-shell-timer eklentisi

Başlatan olaki, 29 Nisan 2012 - 14:11:26

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

olaki

12.04 LTS ile birlikte Gnome-shell'de eşelenmeye başladım da...  :)
İngilizce fukarası olduğum için, ne işe yaradığını da tam bilmiyorum.
"gnome-shell-timer" Synaptic'de gözüme çarptı, kurdum... ama çalışmadı,  sürüm uyumsuzluğu var sanırım.
Kullanan var mı?

burk

@olaki programı ben de kullanmıyorum ancak anladığım kadarıyla bu program sistemin ne kadar süredir açık olduğunu gösteriyor ayarladığınız zamana göre uyarı vermeyi sağlıyor. Uçbirimden programın adını yazınca ne oluyor?
gnome-shell-timer

olaki

"$ gnome-shell-timer
gnome-shell-timer: command not found"

Kaldırıp tekrar kurdum... kuruluşta şöyle diyor:
"gnome-shell-timer (0.0.20110906+git52b8067-1) kuruluyor...
W: dpkg --assert-multi-arch için bekleniyor fakat orada değil. - dpkgGo (10: Bir alt süreç yok)"

metadata.json'da "shell-version": ["3.0.0","3.0.1","3.0.2"]... bizim 12.04'de gnome-shell 3.4.1
Sağlık olsun.  :)

Düzenleme Notu: http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=14283.0

canosayan

jsona sürümü ekleyip tekrar deneyin. ciddi bir uyumsuzluk yoksa kurmayı deneyecektir.
Chmod bizim işimiz.

olaki

@burk ve @canosayan, teşekkürler.
Depoda güncellenmesini bekleyeceğim; daha yapacağım çok ayar var, çok.  :)

burk

@olaki rica ederim ancak lütfen bu konuya geribildirimde bulunun. ;)

alquirel

Alıntı yapılan: canosayan - 29 Nisan 2012 - 16:18:51
jsona sürümü ekleyip tekrar deneyin. ciddi bir uyumsuzluk yoksa kurmayı deneyecektir.

@canosayan, bu değişiklik 3.0 uyumlu eklentiyi 3.4 uyumlu hâle getirmeye yetmez malesef.
Benim 3.0 uyumluyu 3.2 uyumlu hâle getirme çabalarım hiçbir zaman sonuç vermemişti aradaki ciddi farklardan ötürü.
Dolayısıyla eklenti açısından Shell 3.0 ile Shell 3.4 arasındaki farkın önemsiz olabileceğini düşünmüyorum.
Bu yöntem daha çok üçüncü hânelerde işe yarıyor.

Alıntı yapılan: olaki - 29 Nisan 2012 - 17:45:19

Şu1 adreste 3.2 uyumlusu var.
Bence güncellenmesini bekleyecekseniz bu adres üzerinden takip yapın. Depoları beklemeyin.

1: https://github.com/olebowle/gnome-shell-timer

canosayan

Alıntı yapılan: alquirel - 29 Nisan 2012 - 20:43:30
Alıntı yapılan: canosayan - 29 Nisan 2012 - 16:18:51

@canosayan, bu değişiklik 3.0 uyumlu eklentiyi 3.4 uyumlu hâle getirmeye yetmez malesef.
Benim 3.0 uyumluyu 3.2 uyumlu hâle getirme çabalarım hiçbir zaman sonuç vermemişti aradaki ciddi farklardan ötürü.
Dolayısıyla eklenti açısından Shell 3.0 ile Shell 3.4 arasındaki farkın önemsiz olabileceğini düşünmüyorum.
Bu yöntem daha çok üçüncü hânelerde işe yarıyor.

Alıntı yapılan: olaki - 29 Nisan 2012 - 17:45:19

Şu1 adreste 3.2 uyumlusu var.
Bence güncellenmesini bekleyecekseniz bu adres üzerinden takip yapın. Depoları beklemeyin.

1: https://github.com/olebowle/gnome-shell-timer

şöyleki  eklentilr javascript css. javascript pek dert eden bir değil durumları. eğer çok derinlemesine işlemler yapmıyorsa sorun olmaz gibi. eğer eklenti shell ile sadece görsel noktada etkileşim kuruyorsa bu yapıların çok hızlı değiştiğini sanmıyorum
Chmod bizim işimiz.

alquirel

Değişen kısım JavaScript'in kendisi değil zaten.
Gnome Shell'in parçaları değişiyor.

Mesela panel ile ilgili bir işlem yapılacaksa eklentide, Gnome Shell'in panel parçasını "import" ediyorsun.

Dolayısıyla, Gnome Shell'in panel.js dosyası değişmişse, eklenti otomatikmen uyumsuz hâle geliyor.

Gnome Shell 3.0 ile Gnome Shell 3.2 arasında bu noktada bariz büyük bir fark vardı. 3.2 ile 3.4 arasını pek araştırmadım, 3.2 uyumlu eklentiyle bir deneme yapılabilir belki ama ben pek şans vermiyorum.

olaki

@alquirel,
Verdiğiniz adreste "gnome3.4 support" eklemesi var... yoksa aradığımız o mu?  :)

alquirel

@olaki, evet o :)

O "Gnome 3.4 support" ifadesi, eklentiye Gnome 3.4 uyumunun getirildiğini anlatıyor.
Ben bağlantıyı yukarıda paylaşmadan önce sadece Readme dosyasını okumuştum, orada da 3.4 ifadesi göremeyince 3.4 uyumunun henüz getirilmediğini zannetmiştim.

Bu eklentinin metadata.json dosyasından anlıyoruz ki, bu eklenti aynı anda hem 3.2 hem de 3.4 uyumlu.

Zaten olması gereken de bu aslında, Gnome 3.0 ile 3.2 arasında dağlar kadar fark vardı desem abartmış olmam.