12.04 Üzerinde Mate (Gnome 2.x Çatallaması) Kurulumu

Başlatan lord365, 28 Nisan 2012 - 19:04:55

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

lord365

ubuntu 12.04 kurdum başlatıcı simge yanndaki çubuk olmasın altaki resimdeki gibi olsun klasik ubuntuya nasıl çeviririm   :)

alquirel

Forumumuza hoş geldiniz.

Alttaki resimde görülen masaüstü ortamının (Gnome 2.x) uzunca bir süre önce geliştirilmesi Gnome ekibi tarafından durduruldu.
Kaldığı yerden devam edilen bir çatallaması mevcut. İsmi Mate.

Mate masaüstünü kurmak için şu yolu takip edebilirsiniz.

sudo add-apt-repository "deb http://packages.mate-desktop.org/repo/ubuntu $(lsb_release -cs) main"
sudo apt-get update
sudo apt-get install mate-archive-keyring
sudo apt-get update
sudo apt-get install mate-core
sudo apt-get install mate-desktop-environment

Mate masaüstünü kaldırmak için de şu yolu kullanırsınız.

sudo apt-get remove atril atril-common caja caja-common engrampa engrampa-common ffmpegthumbnailer-caja libcaja-extension libmarco libmate libmate-common libmatecanvas libmatecomponent libmatecomponentui libmateconf libmatecorba libmatedesktop libmatekbd libmatekeyring libmatemenu libmatenotify libmatepanelapplet libmatepolkit libmateui libmatevfs libmateweather libmateweather-common marco marco-common mate-applets mate-applets-common mate-backgrounds mate-conf mate-conf-common mate-control-center mate-corba mate-core mate-desktop mate-desktop-common mate-dialogs mate-icon-theme mate-keyring mate-media mate-menus mate-mime-data mate-panel mate-panel-common mate-polkit mate-power-manager mate-power-manager-common mate-screensaver mate-session-manager mate-settings-daemon mate-settings-daemon-common mate-settings-daemon-gstreamer mate-system-monitor mate-terminal mate-terminal-common mate-text-editor mate-themes mate-vfs mate-vfs-common mate-window-manager python-mate

sudo apt-get remove libmatesensorsappletplugin mate-calc mate-desktop-environment mate-netspeed mate-sensors-applet mate-system-tools mate-utils mozo python-mate-menu system-tools-backends

Kaynak : http://ubuntuportal.com/how-to-install-mate-desktop-in-ubuntu-12-04ubuntu-11-10/

Başlığı değiştiriyorum.

lord365

yok olmuyor son sürümler gnomeyi parçalamış atmış zaten benimkide 11.4 müydü 10. 4 müydü öyle bişeydi 12.4 kurdum pişmanım kurmasaydım neyse 1sene kulanırım 13.4 ü indiririm allhrzlsn çözüldü

alquirel

Alıntı yapılan: lord365 - 28 Nisan 2012 - 21:30:19
yok olmuyor son sürümler gnomeyi parçalamış atmış zaten benimkide 11.4 müydü 10. 4 müydü öyle bişeydi 12.4 kurdum pişmanım kurmasaydım neyse 1sene kulanırım 13.4 ü indiririm allhrzlsn çözüldü

Diğer başlıklardan birinde belirttim, burada da belirteyim. Hem de altını çize çize belirteyim.
"Gnomeyi parçalayıp atan" Ubuntu'nun son sürümleri değil, Gnome geliştiricilerinin kendisidir.

Hattâ bu başlıkta da belirtmişim, tekrarlayayım.

Alıntı Yap
Alttaki resimde görülen masaüstü ortamının (Gnome 2.x) uzunca bir süre önce geliştirilmesi Gnome ekibi tarafından durduruldu.

Aaron

Olmasını istediğiniz masaüstü Mate değil aslında. Benim de bir sorum olacak bu arada. Linux Mint'in Mate sayfasında yönergeleri izleyerek Mate kurmak istedim. Tüm işlemlerden sonra giriş ekranında masaüstü ortamını Mate olarak seçtiğimde gelmiyor. Hatta Ubuntu'nun o eski klasik görünümü geliyor. Nasıl çalıştırabilirim?

welldive

Alıntı yapılan: Aaron - 25 Haziran 2012 - 00:35:08
Olmasını istediğiniz masaüstü Mate değil aslında. Benim de bir sorum olacak bu arada. Linux Mint'in Mate sayfasında yönergeleri izleyerek Mate kurmak istedim. Tüm işlemlerden sonra giriş ekranında masaüstü ortamını Mate olarak seçtiğimde gelmiyor. Hatta Ubuntu'nun o eski klasik görünümü geliyor. Nasıl çalıştırabilirim?

sizin yerinizde olsam cinnamon kullanırım ben 12.04 sürümüne uygulamıştım ve gayet hoş bir görüntü elde etmiştim. Size de tavsiye ederim

sudo apt-get install cinnamon

myefsane

cinnamon gerçekten iyi oldu düzen olarak windows a benziyor..