Chrome/chromium flash plugin sorunu

Başlatan Vafla, 28 Nisan 2012 - 13:57:48

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Vafla

Archlinux dağıtımını kullanmaktayım.Flash eklentisi gerektiren tanoth adlı oyunu açınca her şey bir birine giriyor.Resimlerde dahi flash uygulamalardan kesitler beliriyor, hatta masaüstü resmi bile kendinden geçiyor.Resimde ki tanoth flash plugin gerektiren bir oyun, youtubeda izlenen videonun hali ortada üstteki awesome barı,tarayıcı butonları vb. her şeye tanothtan parçalar belirmeye başlıyor.Var mı farklı oyunlarda benzer sorunlar yaşayan?
http://img546.imageshack.us/img546/8015/201204281348041366x768s.png

if

@Vafla, ~/.bashrc içerisine VDPAU_NVIDIA_NO_OVERLAY=1 yazıp kaydedin, sonra masaüstünü yeniden başlatın ve deneyin.

Bir de sudo pacman -Q | grep flash ne diyor?

metalok

Ubuntu 12.04 kullanıyorum. Firefox'ta flash sorunu yaşamazken. Chromium'da flash sorunu yaşıyorum. Adobe flash player 11'i kurulu durumda. Sorun, en son yapılan ubuntu güncellemesinden sonra oluştu.
Chromium'u kaldırıp tekrar kurdum ama sorun düzelmedi.
Keşfettim, yükledim, kullanıyorum.

özgürubuntu

Aynı sorunu şimdi ben de yaşıyorum

metalok

Keşfettim, yükledim, kullanıyorum.

heartsmagic

Ubuntu'yu bu gibi bir durum için yeniden yüklemek cidden verimsiz bir çözüm. Şu ayrımı iyi yapmak lazım: Artık Firefox'un kullandığı Flash ile Chrome/Chromium'un kullandığı Flash farklı şeyler.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

bigbang

Chrome açıkken about:plugins yazın. Sonra sağ üstte ayrıntılara tıklayın zaten ilk sırada flash ile ilgili kısım görceksiniz. Orda 2 tane flash var. Biri chrom'un kendisine ait diğeri macromedia'ya ait chrome'a ait olanı devre dışı bırakın. Ben böyle yapınca, yani sadece macromedia'ya ait olanı aktif bırakınca bi sorun yaşamadım bidaha. Umarım sizde de işe yarar
İlkokul öğretmenim sen'i cümle içinde kullanmamı istediğinden beri susuyorum, lehçesiz bir dilde.
Bilinmeyen kelimeler listemin en başındasın, taa o günden bugüne...

[Özgür Gümüşsoy // Aşkın Oyun Hamurunda Kullanılmayacaklar Listesi]

heartsmagic

@bigbang, Chromium üzerinde öyle değil. Sende Chromium kuruluysa bir bakma şansın var mı?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

bigbang

Şimdi Chromium kurdum baktım ve haklısınız aynı değilmiş. Şimdi uyucam ama yarın daha detaylı bir şekilde bakıcam tekrar. İyi geceler arkadaşlar.
İlkokul öğretmenim sen'i cümle içinde kullanmamı istediğinden beri susuyorum, lehçesiz bir dilde.
Bilinmeyen kelimeler listemin en başındasın, taa o günden bugüne...

[Özgür Gümüşsoy // Aşkın Oyun Hamurunda Kullanılmayacaklar Listesi]