Ubuntu 11.10 - Bilgisayarı kapat komutu işlemiyor. Ne yapabilirim?

Başlatan Isil M, 27 Nisan 2012 - 16:04:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Isil M

Merhaba,

Bilgisayarımı Ubuntu 11.10'a yükselttim ve cinnamon yükledim.

Ancak bilgisayarı kapat komutu işlemiyor. 60 saniye içinde kapanacak diyor ama süre dolunca yine kullanıcı ve şifre ekranı geliyor. Mutlaka bilgisayarın düğmesine basarak kapatmak zorunda kalıyorum. Yurtdışı forumlarda da hep buna değinmişler ama çözümünü bulamadım.

Acaba ne yapmalıyım? (Konuyu çok iyi bilmiyorum o yüzden adım adım ne yapmam gerektiğini söylerseniz çok memnun olurum.)

Teşekkürler. 

ct

CTRL+ALT+T ile konsolu açıp şu komutu deneyebilir misiniz? (bilgisayarı kapatıyor ama ona göre hazırlıklı olun lütfen)

sudo halt

Sherlock Holmes

Hangi Kod ile kapatmayı denediğinizi belirtseydiniz.
Umarım başında mutlaka "sudo" vardır.

Isil M

Merhaba.

sudo halt komutunu terminale yazıp denedim. Kapanıyormuş gibi oluyor, tüm programlardan çıkıyor , siyah ekran üzerinde yazılar çıkıyor sonra ubuntu yazısının olduğu ekran geliyor ama bir türlü bilgisayar işlemlere son verip kapanmıyor.

aynı şekilde shutdown komutu da verdim yine olmuyor.

Ubuntu 11.10'a upgrade yükselttikten sonra cinemon da yüklemiştim. Onu uninstall kaldırdım ve bilgisayarı açınca düzeldi. Ancak pidgin de işlemiyordu -şimdi bilgisayar düzelince bu de işler diyip onu software center'yazılım merkezinden yüklemeye çalıştım ama şu hatayı verdi: "The following packages have unmet dependencies:  pidgin: Depends: perlapi-5.12.4 but it is a virtual package" Bundan sonra bilgisayarı tekrar açıp kapattığımda * her şey yine bozulmuştu. Bilgisayar yine USB diskleri görmüyor, yine log out oturumu kapatamıyorum (sağ üst köşedeki) ve kapatma komutlarını tanımıyor. 

Bu durumda acaba bu sorun perlapi-5.12.4 ile ilgili yukarıda bahsedilen hata mesajıyla ilgili olabilir mi?

Şimdiden teşekkürler.

Düzenleme Notu: Türkçe kelimeler kullanmaya özen gösteriniz.