[Çözüldü] MPlayer beklenmeyen bir şekilde kapandı. Çıkış kodu: 127

Başlatan afillimanyak, 27 Nisan 2012 - 00:08:10

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

afillimanyak

nvidia driver elle kurduktan sonra smplayer da bu hatayı almaya başladım MPlayer beklenmeyen bir şekilde kapandı. Çıkış kodu: 127 hiçbir videoyu açmıyor smplayer vlc player açıyor ama o da mkv leri takıla takıla oynatıyor. İnternette birkaç yöntem buldum denedim ama olmadı hata aşağıda yazıyor ne yapmalıyım yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

/usr/bin/mplayer -noquiet -nofs -nomouseinput -sub-fuzziness 0 -identify -slave -vo gl -ao pulse -nokeepaspect -framedrop -nodr -double -input nodefault-bindings:conf=/dev/null -stop-xscreensaver -wid 56623149 -monitorpixelaspect 1 -ass -embeddedfonts -ass-line-spacing 0 -ass-font-scale 1 -ass-force-style PlayResX=512,PlayResY=320,Name=Default,Fontname=Sans,Fontsize=19,PrimaryColour=&H00ffffff,BackColour=&H00000000,OutlineColour=&H00000000,Bold=0.5,Italic=0,Alignment=2,BorderStyle=1,Outline=1,Shadow=0,MarginL=20,MarginR=20,MarginV=8 -fontconfig -font Sans Serif -subfont-autoscale 0 -subfont-osd-scale 17 -subfont-text-scale 17 -subcp ISO-8859-9 -vid 0 -aid 0 -subpos 100 -volume 60 -nocache -osdlevel 0 -vf-add screenshot -slices -channels 2 -af scaletempo,equalizer=0:0:0:0:0:0:0:0:0:0 -softvol -softvol-max 650 /home/Videolar/Super İnsanlar.mkv

/usr/bin/mplayer: error while loading shared libraries: libvdpau.so.1: cannot open shared object file: No such file or directory

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

afillimanyak

Alıntı yapılan: heartsmagic - 27 Nisan 2012 - 00:09:16
Video çıkışı olarak ne kullanıyorsun?

video çıkışı derken neyi kastetdiniz ekran kartı monitore vga dan bağlı onu soruyorsanız ama sanırım onu kastetmediniz

heartsmagic

Hayır, onu sormuyorum. Smplayer'ın ayarlarında video bölümünde çıkış seçenekleri vardır. xv, x11, ..., vdpau gibi. Orada ne seçili? Mplayer vpdau ile ilgili bir hata düşmüş, bakınmadan önce denetlemek istedim.

if

afillimanyak

if

Çıktı sürücüsünü: xv ya da vdpau yapıp deneyin.

afillimanyak

heartsmagic

xv yaptığında çıktı aynı mı oluyor peki? smplayer kullan ama uçbirimde, mplayer değil. Eğer mplayer kullanacaksan -vo ile xv geçmen lazım.

afillimanyak

smplayer kullanıyorum

xv yaptıgımdaki hata

/usr/bin/mplayer -noquiet -nofs -nomouseinput -sub-fuzziness 0 -identify -slave -vo xv -ao pulse -nokeepaspect -framedrop -nodr -double -input nodefault-bindings:conf=/dev/null -stop-xscreensaver -wid 52428845 -monitorpixelaspect 1 -ass -embeddedfonts -ass-line-spacing 0 -ass-font-scale 1 -ass-force-style PlayResX=512,PlayResY=320,Name=Default,Fontname=Sans,Fontsize=19,PrimaryColour=&H00ffffff,BackColour=&H00000000,OutlineColour=&H00000000,Bold=0.5,Italic=0,Alignment=2,BorderStyle=1,Outline=1,Shadow=0,MarginL=20,MarginR=20,MarginV=8 -fontconfig -font Sans Serif -subfont-autoscale 0 -subfont-osd-scale 17 -subfont-text-scale 17 -subcp ISO-8859-9 -vid 0 -aid 0 -subpos 100 -volume 60 -nocache -osdlevel 0 -vf-add screenshot -slices -channels 2 -af scaletempo,equalizer=0:0:0:0:0:0:0:0:0:0 -softvol -softvol-max 650 /home/Videolar/Super İnsanlar.mkv

/usr/bin/mplayer: error while loading shared libraries: libvdpau.so.1: cannot open shared object file: No such file or directory

if

heartsmagic

Bir deneyelim:

sudo apt-get remove mplayer libvdpau1
sudo apt-get install mplayer libvdpau1

afillimanyak

Alıntı yapılan: if - 27 Nisan 2012 - 01:26:59
@afillimanyak, dpkg -l | grep "vdpau" ne diyor?

ii  libvdpau1                              0.4.1-2ubuntu1                          Video Decode and Presentation API for Unix (libraries)

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 27 Nisan 2012 - 01:38:29

Alıntı yapılan: heartsmagic - 27 Nisan 2012 - 01:28:24
Bir deneyelim:

sudo apt-get remove mplayer libvdpau1
sudo apt-get install mplayer libvdpau1

bu kodları uygulayınca smplayer gitti yok hiçbiyerde silindi sanırım

decent

Her zaman ki gibi ekran kartı sürücüsünü sağlık taramasından geçirmekle başlayabiliriz:

sudo jockey-text --list

çıktısı nedir ?

heartsmagic

Alıntı yapılan: afillimanyak - 27 Nisan 2012 - 01:29:55

Sorun değil, tekrar kurabilirsin kendisini. Kur, ardından tekrar dene bir bakalım duruma.

afillimanyak

Alıntı yapılan: decent - 27 Nisan 2012 - 02:07:50
Her zaman ki gibi ekran kartı sürücüsünü sağlık taramasından geçirmekle başlayabiliriz:

sudo jockey-text --list

çıktısı nedir ?

kmod:nvidia_96 - NVIDIA binary Xorg driver, kernel module and VDPAU library (Sahipli, Etkisizleştirildi, Kullanımda değil)
kmod:nvidia_173 - nvidia_173 (Sahipli, Etkinleştirildi, Kullanımda değil)
kmod:nvidia_173_updates - NVIDIA binary Xorg driver, kernel module and VDPAU library (Sahipli, Etkisizleştirildi, Kullanımda değil)
kmod:nvidia_96_updates - NVIDIA binary Xorg driver, kernel module and VDPAU library (Sahipli, Etkisizleştirildi, Kullanımda değil)

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 27 Nisan 2012 - 08:35:21

Alıntı yapılan: heartsmagic - 27 Nisan 2012 - 02:09:24
Alıntı yapılan: afillimanyak - 27 Nisan 2012 - 01:29:55

Sorun değil, tekrar kurabilirsin kendisini. Kur, ardından tekrar dene bir bakalım duruma.

tekrar kurunca düzeldi şimdi hata vermiyor artık yanlız mkv lerde biraz takılıyor gibi

decent

Ekran kartı sürücüsü "yüklü fakat etkin değil" görünüyor.
Dolayısıyla belirtilen hataları almamız normaldir.

Dış kaynaklardan bir tanesi:
http://www.upubuntu.com/2012/04/how-to-install-nvidia-linux-display.html

afillimanyak

Alıntı yapılan: decent - 27 Nisan 2012 - 09:05:34
Ekran kartı sürücüsü "yüklü fakat etkin değil" görünüyor.
Dolayısıyla belirtilen hataları almamız normaldir.

Dış kaynaklardan bir tanesi:
http://www.upubuntu.com/2012/04/how-to-install-nvidia-linux-display.html

ek sürücülerden ikinciyi aktif yapmıştım siz etkin olmadığını söylüyorsunuz bu nasıl etkinleştirecem peki normal kullanırken yavaşlama oluyor biraz görüntüde

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 27 Nisan 2012 - 12:30:20

ben nvidia driver elle kurulum yöntemiyle kurmuştum bu kodları yapmama gerek varmı

sudo add-apt-repository ppa:ubuntu-x-swat/x-updates

sudo apt-get update

sudo apt-get install nvidia-current

if

@afillimanyak, şu an elle kurulmuş sürücüler mi var yoksa Ubuntu'nun sağladıkları mı?

sudo jockey-text --list

afillimanyak

Alıntı yapılan: if - 27 Nisan 2012 - 12:45:16
@afillimanyak, şu an elle kurulmuş sürücüler mi var yoksa Ubuntu'nun sağladıkları mı?

sudo jockey-text --list

elle kurdum sürücüyü ve daha sonra sistem ayarları ek sürücülerden ikinciyi aktif yaptım o kapalımı kalması gerekiyordu acaba

sudo jockey-text --list

kmod:nvidia_96 - NVIDIA binary Xorg driver, kernel module and VDPAU library (Sahipli, Etkisizleştirildi, Kullanımda değil)
kmod:nvidia_173 - nvidia_173 (Sahipli, Etkinleştirildi, Kullanımda değil)
kmod:nvidia_173_updates - NVIDIA binary Xorg driver, kernel module and VDPAU library (Sahipli, Etkisizleştirildi, Kullanımda değil)
kmod:nvidia_96_updates - NVIDIA binary Xorg driver, kernel module and VDPAU library (Sahipli, Etkisizleştirildi, Kullanımda değil)

heartsmagic

Evet, elle kurulum yaptıysan oranın etkin olmaması gerekiyor. Eğer etkinleştir dediysen kendisi bir sürücü indirip kurmaya çalışmış olmalı, yapmadı mı böyle bir şey?

afillimanyak

Alıntı yapılan: heartsmagic - 27 Nisan 2012 - 17:08:36
Evet, elle kurulum yaptıysan oranın etkin olmaması gerekiyor. Eğer etkinleştir dediysen kendisi bir sürücü indirip kurmaya çalışmış olmalı, yapmadı mı böyle bir şey?

evet orda biseyler indirdi yuklemeye calisti elle kurdugum surucu bozulmusmudur

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 27 Nisan 2012 - 21:19:36

nvidia driver tekrar elle kurdum bu sefer ordan aktif yapmadım şuan smplayer da sorun yok problem çözüldü yardımcı olan herkeze teşekkürler