12.04 Oyun problemi

Başlatan casper53, 26 Nisan 2012 - 22:00:10

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

casper53

Arkadaşlar 11.00'da problemsiz stema ve league of legend gta online çevrimiçi mta oynanabiliniyordu. Videolarını da koymuşlar ama 12.04'de olmuyor. Sizce version sürüm uyumsuzluğu felan mı var ? Öyle bir şey mümkün mü?

Düzenleme Notu: Lütfen imlâya özen gösteriniz.

XRumer

Eğer şikayetinizi sakin, tane tane ve Türkçe olarak anlatırsanız size yardımcı olmamız mümkün olacaktır.

casper53

Usta mesalâ wine ile steam kurdum ama connectte bağlandıktan sonra takılıyor. Ondan sonra gta kurdum, onu da oynuyamadım oynayamadım ama normalde oynanıyor. Sonra mount blade warband denedim, onu da oynayamadım. Stema olmaması en garibi. League of legend denedim o da olmadı.

Düzenleme Notu: Lütfen imlâya özen gösteriniz.

XRumer

Peki, tıklayınca ne hata veriyor? Tıklayınca hiçbir şey olmuyor mu?

casper53

Steamde hiç bir şey demiyor, donuyor. League of legend indirme(?) setup kurulum dosyasını açarken Getthreadcontext failed diyor.

XRumer

casper53

Wine kurdumdirek kurayım.

XRumer

Uçbirimden winetricks'i çalıştırıp oradan Direct X'i kurabilirsiniz. Hatta Steam'i de oradan kurabilirsiniz.

KemalALKIN

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=32509.0
Buradan winehq sürümlerinin özellikleri ve çıkışlarını görebilirsiniz.

Dostum sen şöyle yap;

www.winehq.org sitesinde oyununu arat ona hangi paketler lazımsa örnek directx9 dotnet20 gerekli ise örnek:

terminal programını aç ve:
winetricks directx9 dotnet20
şeklinde kur bununla kurulanlar; DirectX 9 ve .Net Framework 2.0
www.tckemal.ist

bigbang

Kurmayı düşündüğünüz oyunları PlayonLinux ile kurma şansınız varsa bir de o şekilde deneyin. Wine ile sonuç alınamayan durumlarda PlayonLinux işe yarabiliyor bazen.
İlkokul öğretmenim sen'i cümle içinde kullanmamı istediğinden beri susuyorum, lehçesiz bir dilde.
Bilinmeyen kelimeler listemin en başındasın, taa o günden bugüne...

[Özgür Gümüşsoy // Aşkın Oyun Hamurunda Kullanılmayacaklar Listesi]

furkankalkan

Wine hq size bu konuda en iyi sürümü seçmenizde size yardımcı olacaktır.
Lover
twitter.com/furkan_kalkan1