Ubuntu 12.04 Ubuntu One Bağlanma Sorunu

Başlatan s3cr3t, 26 Nisan 2012 - 21:16:06

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

heartsmagic

Geliştiricilerle yazışan arkadaşlar en son neler konuştular acaba? Bu sorun ciddi anlamda çok uzadı ve Ubuntu'daki güzel bir bileşen dilimiz üzerinden kullanılamamakta. Kısacası can sıkıyor. Derli toplu bir şeyler yapmak gerekiyor mu diye düşünmeye başladım.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

frkntlgyc

hckr

Alıntı yapılan: frkntlgyc - 17 Ağustos 2012 - 02:44:57
Herhangi bir çözüm var mı şuan ?
Kullanabilmek için önceki mesajlarımda bulunan çözüm yöntemini deneyin.Dosya işlemlerini rahatlıkla gerçekleştirebiliyorsunuz.Sadece yazılımın bilgi alma amaçlı kısımları kullanılamıyor.Kullanamadığınız özellikleri Web sunucusu üzerinden halledebiliyorsunuz.

The Punisher

arkadasşlar müjdeli(!) haberi vereyim, bu sorun ubuntu 12.10un bugün indirip denediğim daily sürümünde de var. kabus devam ediyor anlayacağınız.

Ninoslayer

Arkadaşlar ubuntu one gerçekten güzel bir cloud disk ancak böyle bazı sorunlar oluşturabiliyor (Müziklerinizi atıp android tabanlı veya iphoneden müzik dinliyebilmek gerçekten güzel bir özellik). Ancak bunu dışında depolama için kullancaksanız yandex diski öneririm. Webdav kullanıyor. Nautilus dolphin ve çoğu dosya yöneticisi ile uyumlu. Nasıl olcağını öğrenmek isteyenler google dan arama yapabilir. Çok kolay bir şekilde halledebiliyorsunuz. Bulamayan olursa yardımcı olurum.

Not: Geçici bir çözüm olarak sunmuş bulunmaktayım.

heartsmagic

Alıntı yapılan: The Punisher - 20 Ağustos 2012 - 09:10:05
arkadasşlar müjdeli(!) haberi vereyim, bu sorun ubuntu 12.10un bugün indirip denediğim daily sürümünde de var. kabus devam ediyor anlayacağınız.

İlgili hata kaydına bu konu ile ilgili bir not düştüm. Üzücü cidden.

hckr

Alıntı yapılan: heartsmagic - 21 Ağustos 2012 - 12:55:28
Alıntı yapılan: The Punisher - 20 Ağustos 2012 - 09:10:05

İlgili hata kaydına bu konu ile ilgili bir not düştüm. Üzücü cidden.
Bu dil sorunlarının hala devam etmesi söylediğiniz gibi üzücü.2011'de de bu sorunlar vardı ubuntu kurulum paketleri ile gelen yazılımlarda bile.Üzerinden bir sene geçti ve hala benzer sorunlar devam ediyor.Yeni sürüm hazırlanmasına rağmen herhangi bir çözüm getirmeyi de pek düşünmüyorlar sanırım.Sistem dilini yakında İngilizce'ye geçireceğim o yüzden başka dağıtım aramama gerek yok ancak daha önce söylediğim gibi Windows'ta Ubuntu One yazılımını daha düzgün kullanabiliyor olmak gerçekten fazlasıyla üzücü.Büyük ihtimalle herkesin kullanabileceği farklı bir sistemi kullanan gelişmiş bir eşleyici hazırlayacağım,bunu projelerim arasına ekledim.

heartsmagic

@hckr, senin hatırladığın sorun başka bir yerden kaynaklanmakta ve aslında orada Ubuntu ve Canonical'ın pek suçu yok. Python temelli sorunlar ne yazık ki genelde uygulama yazanların çözeceği bir mesele. Geri bildirim olmadıktan sonra çözülmesi de zor oluyor.

Ubuntu One'daki sorun ise geçen sürümde çıktı ortaya ve doğrudan uygulamanın kendisi değil de görüldüğü üzere sertifika ile alakalı bir durum.

twwly

bende siteden bağlanıyorum ama makinadan bağlanamıyorum authentication failed diyor

emre b.

Alıntı YapGeliştiricilerle yazışan arkadaşlar en son neler konuştular acaba? Bu sorun ciddi anlamda çok uzadı ve Ubuntu'daki güzel bir bileşen dilimiz üzerinden kullanılamamakta. Kısacası can sıkıyor. Derli toplu bir şeyler yapmak gerekiyor mu diye düşünmeye başladım.

@heartsmagic Uzunca bir süre bilgisayardan uzak kaldım. En son launchpad'de bug bildirimi yapıldı, sonrası yok.

heartsmagic

12.10 ile de sorun devam ediyormuş, bu demektir ki sorunumuz miras kalmış durumda 12.10'a. Eskiyi hatırlayamıyorum tam olarak fakat hiç Türkçe kullanıcısı haricinde bundan şikayet eden olmuş muydu orada? Durum sadece bize mi özel yani?

facell

Bende de aynı sorun mevcut.

Alıntı Yap12.10 ile de sorun devam ediyormuş, bu demektir ki sorunumuz miras kalmış durumda 12.10'a. Eskiyi hatırlayamıyorum tam olarak fakat hiç Türkçe kullanıcısı haricinde bundan şikayet eden olmuş muydu orada? Durum sadece bize mi özel yani?
@heartsmagic sadece Türkçe kullanıcılar şikayetçiydi.
İşlemci: Intel(R) Core(TM) i5 CPU M 480 @ 2.67GHz
Bellek: 3.7 GB
İşlemci Mimarisi: x86_64
Masaüstü Ortamı: GNOME Shell

heartsmagic

O zaman biz yeniden hortlatıp adamları dürtmezsek atıl kalır bu hata. Hata kaydını yorum düşmüştüm geçenlerde ama gelen giden olmadı hiç.

facell

Bu hatanın
Alıntı YapSistem Dilini Türkçe Yapamıyorum
hatasıyla alakası var mıdır?

Benim sistem dili türkçe ama
tamamen türkçe menü yok?

heartsmagic

@facell, sen diğer başlıkta söylemişsin sorununu çözdüğünü. Gerçi sorun için o başlık şart değil, dil ayarlarından Türkçe'yi yükletmen gerekiyordu, kurulumdan sonra bazen gerekebiliyor. Senin yaptığın işlem onu tetiklemiş olmalı.

facell

Alıntı yapılan: heartsmagic - 26 Ağustos 2012 - 11:48:33
@facell, sen diğer başlıkta söylemişsin sorununu çözdüğünü. Gerçi sorun için o başlık şart değil, dil ayarlarından Türkçe'yi yükletmen gerekiyordu, kurulumdan sonra bazen gerekebiliyor. Senin yaptığın işlem onu tetiklemiş olmalı.
@heartsmagic Öncelikle http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=33702.0
bu konuya baktım ama sorunu çözememiştim.

Bu http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=6706.0 linkteki
konu bana sorunu çözmende yardımcı oldu.

Bunu burda sormamım nedeni http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=33702.0
buradaki konunun "Ubuntu 12.04 Ubuntu One Bağlanma Sorunu" konusuna
aktarılmış olmasıydı.
Ama herhangi bir alaka olmadığını anlamış oldum.

ofluapo

ben 11.10 ile başladım öncesinde kullanmıyordum,onda sorunsuz çalışıyordu 12.04 sıfırdan kurdum yükseltme yapmadım vee bendede ubuntu one sorunlu uydunet kullanıyorum bilmem sorun ondamı aynı net sunucusu ile 11.10 da sorunsuz çalışıyordu..! şimdi ise bağlanamıyorum one hesabıma.

heartsmagic

@ofluapo, bu başlığı sonuna kadar okursan sorunun ne olduğunu görebilirsin.

Serdar21

Merhaba arkadaşlar

Yeni bir Ubuntu One hesabı açmak istiyorum, henüz hesabım yok hesap aç diyorum, doğrulama kodu alınırken hata oluştu, tekrarlanıyor... diye kırmızı bir yazı çıkıyor yeni hesap bilgilerini doldurduğum yerin üstünde, ve güvenlik için yazmam gereken karakterler görünmüyor, okuyamıyorsanız yenileyin var yanında basıyorum ama aynı bir şey olmuyor, o olmadanda hesap ayarla butonu aktif olmuyor dolayısıyla hesap açamıyorum, 1 haftadır takip ediyorum belki düzelir diye ama aynı, ne yapmalıyım acaba ?

facell

Ubuntu one ile başka sorunlarda
mevcut. Örneğin; bu

Serdar21

evet gördüm onuda, genel anlamda bir sorun var yani one'da, bekliyelim ozaman, çözüm bulunana kadar...

CeYHuN07

ya da sistem dilini İngilizce yapıp kayıt olup, sonra tekrar Türkçe yapıp kullanmaya devam edeceksiniz.

alquirel

Serdar21

sistem dilini ingilizce yaptım sistemi tekrar başlattım neredeyse heryer ingilizce oldu fakat one türkçe hala ve sorun devam ediyor

hckr

Alıntı yapılan: Serdar21 - 04 Eylül 2012 - 20:07:04
sistem dilini ingilizce yaptım sistemi tekrar başlattım neredeyse heryer ingilizce oldu fakat one türkçe hala ve sorun devam ediyor
İlginç bende sıkıntı olmadaı şu anda denedim problem çözüldü bir kaç kez de daha önce denemiştim.