Ubuntu 12.04 Ubuntu One Bağlanma Sorunu

Başlatan s3cr3t, 26 Nisan 2012 - 21:16:06

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

grayloop

Alıntı yapılan: heartsmagic - 19 Ocak 2013 - 12:35:05
@gridongu, sende yazılım merkezi güncellenmemiş. Eğer sistem güncelleyeyim diye sorarsa güncelleme şimdilik. Kısmî yükseltme de diyebilir aklında bulunsun.

şimdi 2 güncelleştirme geldi,

birincisi, encrypted bandwith-efficient backup (dublicity)
ikincisi, utility for browsing, installing and removing softvare center (LP_PPA ubuntuone-nightlies)

sakıncalı olan 2. güncelleme sanırım.
hüzün ki en çok yakışandır bize
belki de en çok anladığımız
                                 H. Yavuz

heartsmagic

Evet, software-center güncellenirse sende de açılamaz hâle gelecektir. Geliştiricilerden şimdilik ses çıkmadı, biraz daha bekleyelim.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

grayloop

Son güncelleştirmeleri yüklememiştim, bugün aynı ppa kaynağından başkaca güncelleştirmeler de geldi. Sizce sorun çözülmüş müdür?
                                 H. Yavuz

heartsmagic

Bana henüz bir eposta gelmedi bu konuda. O PPA'dan güncellemelerin gelmesi normal zira günlük bir PPA kendisi. Bize ait sorun çözülmüş müdür bilmiyorum, ne yazık ki hemen deneme şansım da yok. Ancak sen deneyebiliyorsan denersin, batın sorun tekrar oluştu tekrar sürüm düşürürsün.

grayloop

Geri bildirim:
Son PPA güncelleştirmelerinden sonra da UbuntuOne ve Yazılım Merkezi düzgün olarak açılmaya devam ediyor. Şimdilik herhangi bir sorun oluşmadı. Sorun çözüldüyse ne mutlu.
                                 H. Yavuz

burk

Esasında bu geçici bir çözüm @gridongu.

heartsmagic

Aslında kalıcı olabilir. Şöyle ki bu güncellemelerin sorun çıkartmadığını ben Joshua'ya iletirim, o da geliştiricilere iletir. Ardından gecelik depolardaki sürümler muhtemelen normal depolara iner. Yeter ki bizim şu malum sorunumuz çözülsün. @gridongu'nun yaptığı gibi Ubuntu One "nightlies" depolarını ekleyip kendisini güncelleyenler varsa artık yazılım merkezi uygulamasını da güncelleyebilirler. Sorun yaşamazlarsa güzelce geri bildirim yaparız.

burk

Geribildirim olarak şunu söyleyebilirim, gelen güncelleme düzeltme amaçlı yaptığımız yazılım merkezinin sürüm düşürmesini yükseltmedi, bu yüzden yazılım merkezi çalışıyor.

heartsmagic

Tabi benim sorum yazılım merkezi üzerineydi :) O yükseltilmediyse zaten sorunun ne durumda olduğunu bilemeyiz şu an.

omerrr

umarım şu türkçe problem olayı biter de ubuntu one, yazılım merkezi, online işlemler menülerini sorunsuz kullanabiliriz.

bazı arkadaşlar önce ingilizce sonra türkçe yaparak problemleri aşmışlar ancak google account ben bu şekilde yaptığımda tekrar bağlantı hatası veriyor.

heartsmagic

Yazılım merkezini ben hâlâ deneyemedim, güncelleyip deneyen oldu mu?
Bu akşam bakmaya çalışayım, eğer sorun devam ediyorsa tekrar bir dürteriz gerekli yerleri.

syagdiran

UbuntuOne 13.04'te sorunsuz çalışıyor.

omerrr

@syagdıran bey peki çevrimiçi uygulamalar problemi çözülmüş mü ?

syagdiran

@omerrr
Çalışan servisler şunlar: Google, Jabber, AIM. Ama şimdilik. 13.04 şu an Alpha aşamasında. Final sürümüne kadar büyük olasılıkla hepsi çalışacaktır.

ahmet_matematikci

♥ Kız tavlamak için kahraman olmak gerekmez. Doğru kadın zaten sizi kahraman yapar ;)

heartsmagic

Alıntı yapılan: heartsmagic - 31 Ocak 2013 - 15:30:25
Bu akşam bakmaya çalışayım, eğer sorun devam ediyorsa tekrar bir dürteriz gerekli yerleri.

Arada unuttuğum şeylerden biri. Bu akşama kısmetse.

emre b.

Arch Linux'ta Ubuntu One için bir güncelleme geldi ve sorun çözüldü.

omerrr

12.10'da dili ingilizce yaptıktan sonra çevrimiçi uygulamaları etkin yapıp oturum kapa aç dedikten sonra dili Türkçe seçerek baktığımızda facebook, google gibi uygulamalar yine çalışmaz oluyordu. Ancak 13.04'te bu problem olmadı bende. Ama hala direk türkçeden çevrimiçi uygulaları aktif etmiyordu en son.

heartsmagic

Alıntı yapılan: omerrr - 03 Nisan 2013 - 12:47:05
Ancak 13.04'te bu problem olmadı bende. Ama hala direk türkçeden çevrimiçi uygulaları aktif etmiyordu en son.

Bu kötü haber. Zira üst depodan aldığım paketler bende sorunu çözmüştü, tekrar mı baş gösterdi bu sorun yani? Geliştiricileri ara ara dürtüyordum fakat 13.04'ün çıkma vakti yaklaştığı için ondan da vazgeçmiştim. Şimdi tekrar bir şeyleri başlatmak gerekecek, ancak şunu sorayım bu sorun sıfır kurulum sonrası mı oluyor 13.04'te?

omerrr

belki çözülmüştür o zaman. Yani benin en son baktığım biraz eski, 3 hafta belki de 4 hafta önceydi.

heartsmagic

Öyle olsa bile 13.04 paketlerinde bu durumun hiç olmaması gerekiyordu. Benim denemem aylar öncesine ait üst paketler için.

omerrr

o zaman şunu söyleyebilirim ki kesinlikle sorun devam ediyor ne yazık ki. Aslında son bir deneme gerek. bir ara uygun olduğumda test etmek isterim.

syagdiran

2 gün önce sıfır kurulum yaptığım 13.04'te gayet güzel çalışmakta.

heartsmagic

En azından bir olumlu geri bildirim almış olduk.

krwlng

13.04 kararlı sürüm ile Ubuntu One çalışıyor, çevrimiçi hesaplardan sadece google hesapları çalışıyor Facebook ve Twitter gibi bağlantılar yine sorunlu.
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!