Ubuntu 12.04 Final Yayınlandı

Başlatan alquirel, 26 Nisan 2012 - 19:27:59

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

if

@aurora, yükseltme olmaz da güncelleme olur:)

heartsmagic

O da normal güncellemedir zaten :)
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

aurora

Yahu ben de diyorum ne oldu da ben yükseltme yapamıyorum. ''Yükseltme'' olayının içeriği sonradan aklıma geldi. :) Sıfırdan mı kurulum yapsam bilemedim.

alquirel

lsb_release -a

komutu ile geçişin tamamlanıp tamamlanmadığı kontrol edilebilir olması lazım.

aurora

Alıntı yapılan: alquirel - 27 Nisan 2012 - 01:21:05

lsb_release -a

komutu ile geçişin tamamlanıp tamamlanmadığı kontrol edilebilir olması lazım.

aurora@aurora-K53SV:~$ lsb_release -a
No LSB modules are available.
Distributor ID: Ubuntu
Description: Ubuntu 12.04 LTS
Release: 12.04
Codename: precise

Sizce durum nedir?

heartsmagic

@aurora, senle aynı durumdayız. Sıfır kuruluma gerek yok, hele hele sorunun yoksa hiç yok :)

bashfulfish

yaklaşık bir aydır beta olarak kullanıyordum..gayette güzel çalışıyordu. bugün sıfırdan kurulum yaptım ve aslında gerek olmadığını gördüm..ama kurduk bi kere..beta olarak başlayanlar aslında tam sürüme geçtiler..

MURATSPLAT

Alıntı yapılan: bashfulfish - 27 Nisan 2012 - 01:42:05
yaklaşık bir aydır beta olarak kullanıyordum..gayette güzel çalışıyordu. bugün sıfırdan kurulum yaptım ve aslında gerek olmadığını gördüm..ama kurduk bi kere..beta olarak başlayanlar aslında tam sürüme geçtiler..

Ben  de Beta2'den berri kullanıyorum. Final sürümüne geçtiğimi bile zor anladım. Kararlılık bence  mükemmel olmuş. Yeniden kurmaya hiç gerek yok.
Donanım:
GA-MA790XT-UD4P Anakart
AMD Phenom(tm) II X4 945 Processor
2048*2 DDR3(1333MHZ) + 2048*2 DDR3(1600MHZ) = 8 GB  Asus Nvidia GeForce GT-430 1GB DDR3 128bit Samsung HD502HJ 500 GB + Samsung HD322HJ 320 GB + Western Box USB 640 GB =1.4 TB ATI Technologies Inc SBx00 Azalia (Intel HDA) SkyStar HD 2 Digital Uydu Kartı Logitech MK250

aurora

Ufak tefek sorunlar var aslında da uğraşmıyorum diyebilirim. Örneğin;

-Gnome ortamında Etkinlikler>Uygulamalar yolunda trafik var. Bekletiyor 3 saniye kadar. :)
-Bazen ilk açılışta masaüstünü görünce Gnome donuyor. Ctrl+Alt+F2 şeklinde biraz uğraşıyorum. Bu olay Unity'de de oluyor.
-Unity ile Gnome arasında gözle görünür ölçüde hız farkı var. Gnome en sol şeritten ibreyi zorluyor. :)
-Gnome ile flash video izlerken tam ekranda üst panel bazen kaybolmuyor.
-KDE ile bilgisayarın üst yüzeyinde ısınma oluyor. Gnome ve Unity'de olmuyor. İlginç olan da hangisinde olursa olsun 49 derece gösteriyor. :)
-Cinnamon ile ''-r'' şeklinde yenileme yaptığımda pencere üstü siyaha bürünüyor. Pencerenin sağ üstteki kapat vs seçenekleri görünmüyor ama tıklanabiliyor. Temayı değiştirince yerine geliyor. :)
-KDE ile flash videolarda kırıklar ve atlamalar olabiliyor. Gnome ile bunu görmedim henüz.
-3.2.0-23 çekirdeğinde 3 saatin biraz üstünde pil süresi var. İşin ilginç olanı KDE'de bu süre 4 saatten biraz az. Halbuki sistemi yoran KDE diyorlardı. Flash videolarda sıkıntı olmasa KDE vazgeçilmezim olurdu. 3.2.0-22 çekirdeğinde ise pil süresi 2 saatin biraz üstünde oluyordu. Bazen 2 saat bile dayanmadığını gördüm. Demek ki çekirdek çok önemli. Şu anda 3.2.0-24 çekirdeği görünüyor depoda, yüklemeyi düşünmüyorum açıkçası.
-Gnome ortamında flash videolar bazen tıklanmıyor, KDE'de sürekli tıklanabiliyor. (Chrome ve Flash Block eklentisi kullanıyorum)

Şimdilik Gnome ve KDE iyi ama KDE ağır basıyor diyebilirim. Özellikle yazı tipindeki ayarlamalarımdan sonra tadından yenmiyor. Gel gör ki kadı kızındaki kusur olayı her masaüstü yöneticisinde mutlaka ama mutlaka bir sorun yaşıyorum. Önem bakımından göreceli bir durum. :)

Son olarak sıfırdan kurulum yapmayacağım. :)

istanbul

64 bit olanı kurdum tüm ayarlamı yaptım bir sorun yok gibi.

11.10 a göre sunu net diyebilirimki acilis neredeyse 2 kat, kapanisda 3 kat hizlanmis durumda.

Tek sorunum lens rengini değişemiyor olmam. CCSM ile değişiyorum yaptıktan sonra ccsm daha açıkken bile başka bir yere tıklayınca eski haline dönüyor.

myunity standart 12.04 de olacaktı sanıyordum ama bulamadım. Depodan kursammıki.

potasyumsiyanur

hayırlı olsun
hemen denemem lazım ;)
deniz yanmaz dersin ama...
yanarsada kimse söndüremez.

istanbul

ilk kurulum çekirdek 3.2.0-23 ile geliyor ama depo ayarlarından  Türkiye Sunucusunu değişip Ana Sunucu yapınca baya bir güncelleme çıkıyor ve çekirdek de 3.2.0-24 e geçiyor haberiniz olsun.

Btuna

Alıntı Yapama depo ayarlarından  Türkiye Sunucusunu değişip Ana Sunucu yapınca baya bir güncelleme çıkıyor

@istanbul bu dediğinizi nasıl yapabilirim?

heartsmagic

Yazılım Kaynakları uygulamasını açıp yansı olarak "Ana Sunucu"yu seçebilirsin.

XQR4N

çok güzel bir işletim sistemi olmuş.
Hepimiz özgür olana kadar hiçbirimiz özgür değiliz!
-----------------------------------------------------

Btuna

Alıntı yapılan: heartsmagic - 27 Nisan 2012 - 03:18:27
Yazılım Kaynakları uygulamasını açıp yansı olarak "Ana Sunucu"yu seçebilirsin.

ok, anladım. çok teşekkürler.

istanbul

cekirdek yükseliyor firefox 12 sürümüne yükseliyor.

bir gün bile geçmeden güncellemelrin çıkması garip. Keşke sürüm direk firefox 12 ile gelseymis. 1 gün daha beklerdik yahu..

Ama ne yapsın canlarım söz verdikleri gün çıkarmak istiyorlar.

syagdiran

Açılış sesi duyan var mı peki? Yoksa sadece ben mi duyamıyorum?

romanticking

Eskiden unity de açık olan uygulamaların yanında küçük üçgen işareti olurdu.Şimdi onu göremiyorum.Dolayısıyla hangi uygulama açık anlamak zor oluyor.Bunu geri getirmenin bir yolunu bilen var mı ?

superjax

KDE deki
-özelleştirme seçenekleri ve bunların tek ayar penceresinden yapılabilmesi,
-efektlerin tek pencereden yapılması,
-depoda bulunan programların açıklamalı olması
-göçme veya çökmenenin eskiye nazaran az olması (amarokta hala oluyor)
-Kde tayfasının bana göre işini daha ciddiye alarak kitleye hitap etmeye çalışması
-cpu sıcaklığı gösteren panelin bende düzgün çalışması (55-57 derece)
vb. sebepler Kde tercih sebebimdir.
ama içten içede Gnome3 ün yeni ortamınıda merak etmiyor değilim.

Aurora Borealis

Alıntı yapılan: syagdiran - 27 Nisan 2012 - 07:54:20
Açılış sesi duyan var mı peki? Yoksa sadece ben mi duyamıyorum?
Sürüm yükselttin sanırım.

krwlng

@syagdiran, ben temiz kurulum yaptım, söylediğin gibi açılış sesi yok, işin açığı archtan alıştığım için yokluğunu hissetmedim.
@aurora, Uygulamaların biraz bekletmesi bende hep olan bir durumdu, ilk açılışta onu yapıyor ama sonrakilerde anında geçiş oluyor. Ayrıca diğer bir çok sorununuzun sebebi sanırım ekran kartı sürücünüzle alakalı.
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

carisma

Açılış ve kapanış olarak bugüne kadar kullandığım en hızlı Ubuntu sürümü ve işletim sistemi
Sadece dosya kopyalama hızı biraz düşük geldi keza aynı dosyayı Fedora 16 Verne 32 bit ile saniyede 37 mb hızında kopyalarken Ubuntu 12.04 Precise 64 Bit ile ancak 29 mb hızı görebildim

speakerXXL

Açık Kaynak gönüllülerine hayırlı olsun.

hasanyılmaz

Alıntı yapılan: carisma - 27 Nisan 2012 - 12:11:38
Açılış ve kapanış olarak bugüne kadar kullandığım en hızlı Ubuntu sürümü ve işletim sistemi
Sadece dosya kopyalama hızı biraz düşük geldi keza aynı dosyayı Fedora 16 Verne 32 bit ile saniyede 37 mb hızında kopyalarken Ubuntu 12.04 Precise 64 Bit ile ancak 29 mb hızı görebildim

Onu göremeyen bilgisayar kullananlar da var.. :)