[ÇÖZÜLDÜ]Linux dağıtımı kuramıyorum "Error Loading Operating System" hatası

Başlatan iceboy, 19 Eylül 2013 - 04:00:46

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

iceboy

Önce ubuntu 13.04 denedim

Şimdi de elementary os luna indirip usb ye yazdım hep aynı hata.

Windows 8 yüklü bilgisayarımda bunun yanına birde linux dağıtımı kuracağım.

HDD 3 e böldüm 80gb yi biçimlendirmeden bıraktım her zaman yaptığım gibi linux için.

Ama 3 oldu deniyorum hep aynı hata.

USB yi takıp restart deyince pc kapanıp açılıyor ve tam usb yi okuması gereken ekranda "Error Loading Operating System" diyor..

Arama yaptım fakat bir sonuç bulamadım şu an ingilizce forumları da inceliyorum ama buradaki sorunlar bozulan windowsla alakalı.

Benimkisi sadece usb yi takınca oluyor,çıkarınca yine normal açılıyor win8
I'm tired, boss. Tired of being on the road, lonely as a sparrow in the rain. I'm tired of never having a buddy to be with, to tell me where we's going to, coming from or why. Mostly, I'm tired of people being ugly to each other. I'm tired of all the pain I feel and hear in the world every day. There's too much of it...

baranbarlas

http://blog.oguzkirat.com/usb-aktarici/
Burada usb boot edebilmeniz icin ufak bi yazilim mevcut ben bu sekilde hazirliyorum bi deneyin usb bellek 4gb tan buyuk olmamasina dikkat edin

iceboy

USB Belleğim 16 gb. Ben yıllardır unetbootin'i kullanırım yine dünki deneyişlerimde de onu kullandım.

Boyutla benim sorunumun nasil alakası olabilir ki ?
I'm tired, boss. Tired of being on the road, lonely as a sparrow in the rain. I'm tired of never having a buddy to be with, to tell me where we's going to, coming from or why. Mostly, I'm tired of people being ugly to each other. I'm tired of all the pain I feel and hear in the world every day. There's too much of it...

siberoloji

Sanırım bilgisaarınızda UEFI açılış yöneticisi var.

Açılış esnasında boot ayarlarına girip "Secure Boot" seçeneğini iptal edebilirsiniz.
Aynı şekilde yine Boot ayarlarından "Fast Boot" özelliğini iptal edebilisiniz.
Bu iptalleri de yaptığınız halde açılmıyorsa USB içerisine kayıt edilen Kurulum başlatıcısı doğru yazılmamış demektir.
Bu hazırladığınız USB ile başka bir bilgisayarı açmayı denediniz mi?

iceboy

Alıntı yapılan: siberoloji - 19 Eylül 2013 - 13:53:09
Sanırım bilgisaarınızda UEFI açılış yöneticisi var.

Açılış esnasında boot ayarlarına girip "Secure Boot" seçeneğini iptal edebilirsiniz.
Aynı şekilde yine Boot ayarlarından "Fast Boot" özelliğini iptal edebilisiniz.
Bu iptalleri de yaptığınız halde açılmıyorsa USB içerisine kayıt edilen Kurulum başlatıcısı doğru yazılmamış demektir.
Bu hazırladığınız USB ile başka bir bilgisayarı açmayı denediniz mi?

Boot ayarlarına girdim.

Secure Boot kısmı yok.Müdahale edilebilir olarak sadece Quite Boot vardı oda farklı bir bölümdeydi.Onu devre dışı bırakıp denedim sonuç aynı.

Elimde başka bilgisayar olmadığı için deneyemiyorum,fakat 3 kez yazdım tekrar indirip..Kurulum başlatıcısının doğru yazılmamış olma ihtimali nedir bu halde ?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 19 Eylül 2013 - 14:41:38

Sorunu çözdüm sanırım sorun unetbootinde.

Unetbootin yerine aynı imajı USBTransfer3.0.1 ile yazdım usb ye sorun çözüldü.

Yardım için teşekkürler herkese :)

siberoloji