Gönderen Konu: Root olarak giriş yaptım normal hesaba giriş yapamıyorum  (Okunma sayısı 1701 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

İyi günler dün gece root olarak kullanmayı merak ettiğim için xyz isimli kullanıcı hesabımın içerisinden uç birimden root olarak giriş yaptım ,xyz oturumunu kapatarak login ekranına root ve root parolamı yazıp root hesabına geçiş yaptım. Chromium u root hesabında kullanamadığımı anlayınca tekrar xyz isimli normal kullanıcı hesabıma login ekranından giriş yapmaya çalıştım.

Sorun : login ekranına kullanıcı adımı ve şifremi girdikten sonra siyah bir ekran çıkıyor ve şifrem doğru olmasına rağmen beni tekrar login ekranına gönderiyor.  Ne olduysa root olarak login olduktan sonra oldu. Normal xyz hesabıma hiç bir türlü geçiş yapamıyorum. şuan root hesabından yazıyorum. Bu sorunu nasıl düzeltebilirim?
« Son Düzenleme: 13 Mayıs 2012 - 23:58:51 Gönderen: if »

« Yanıtla #1 : »
Kod: [Seç]
ls -al /home/kullanici-adiniz
Yukaridaki komutun dondurdugu cikti nedir?

« Yanıtla #2 : »
Bende de tersi oluyor. Root olarak giris yapmak istiyorum ama olmuyor. Seceneklerde sadece mecvut hesabim ve misafir hesabi var. Baska bir hesap ile giris izni yok. Bunu asmak  mumkunmudur acaba?

« Yanıtla #3 : »
root hesabı kapalıdır zaten. Son sürümlerde galiba etkinleştirmeyi de tamamen kapatmışlardı. Etkinleştirme derken root hesabı ile giriş yapmayı söylüyorum, aksi takdirde uçbirimde yapılabiliyor elbette.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

« Yanıtla #4 : »
Bilgilendirme icin tesekkurler, root olarak giris yapmak icin ugrasmam artik.

« Yanıtla #5 : »
Gerek de yok cidden. Uçbirimden sudo, gksudo tüm işini görür. Zaten sistemde yetki gerektiren temel meselelerde kendisi parola ister Ubuntu. root oturumuna veya root olmaya gerek yok. Konumuzu etiketlemeden kapatalım.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.