Ekran kartını doğru tanıtabildim mi?

Başlatan can.kilic, 26 Nisan 2012 - 15:16:42

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

can.kilic

Arkadaşlar merhaba.Ubuntu da yeni sayılırım.Bilgisayara bir şeyler yükledim ama doğru tanımlayabildim mi bilmiyorum.Ekran Kartım Ati 5570.
Ayrıca CompizFusion'u da yükledim ama kullanamıyorum.Belki de beceremediğimdendir.Yardımcı olursanız sevinirim.

heartsmagic

@can.kilic, hangi Ubuntu sürümünü yükledin? Grafik kartı için neler yaptın? Compiz'i nasıl kurdun? Compiz zaten son sürümlerde kurulu gelmekte.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

can.kilic

Uygulama merkezinden CompizFusion diye birşey indirdim.Ekran kartı için de Ek sürücüler kısmından yükledim ama bazı takılmalar yaşıyorum.
Ubuntu sürümüm : 11.10

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 26 Nisan 2012 - 15:31:31

Bir şey daha ilave edeyim.Ben şu an oturum açma penceresindeki ayarlar seçeneğini kullanarak 2D seçiminde açtım oturumumu.Diğer türlü giriş yaptığımda soldaki araç çubuğunu, pencerelerdeki ekranı kapla, simge durumuna küçült, pencereyi kapat seçeneğini ve ayrıca bilgisayarı kapatmak için bulunan yukarıdaki görev çubuğunu göremiyorum.

heartsmagic

Şu çözümü dene lütfen:
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=30290.msg363546#msg363546

Compiz zaten kurulu, sen compiz için yönetici kurmuşsundur muhtemelen. Önce bir Unity3B açılsın, daha sonra grafik kartı kurulumuna bakarız. Fakat, eğer kurulumu yeni yaptıysan bence hiç uğraşma. Bugün 12.04 çıktı, kendisi beş senelik LTS sürüm. İndir ve kur bence.

can.kilic

O zaman verdigin cozumle hic ugrasmiyorum. Direkt 12.04'e geciyorum...

heartsmagic

Şu süreçte en temizi o. Zaten yeni kurulum yapmışsın, 11.10 ile uğraşıp durma. Bu başlığı kapatalım, sen yine bir sorun yaşarsan ilgili bölümde başlık açarsın.