TTNET Adil Kullanım Kotasını (AKK) Protesto - İmza Kampanyası

Başlatan KemalALKIN, 22 Nisan 2012 - 01:55:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

KemalALKIN

www.tckemal.ist

sireno52

şu an  sabah saat 8:19 ve 33632 kişi destek  vermiş hadi ARKDAŞLAR HA GAYRET :)
(İŞLEMCİ:Intel Skylake Core i7 6700K 4.0GHz 8Mb Cache LGA1151 ( ANAKART:  MSI Z170A GAMING M7 Intel Z170 Express 3400MHz(OC) DDR4)  (RAM:DDR4  16 GB )  (EKRANKARTI:  NVİDİA GeForce / GIGABYTE VGA,2GB,GTX680 OC,DDR5,256Bit,DVI,HDMI,DISPLAY PORT )

sireno52

şu an 35523 kişi  destek olmuş   :( yok ya hiç beğenmedim çığ gibi büyümesi lazımdı nerde    hadi arkadaşlar nasretti hocanın dediği gibi bilenler bilmeyenlere anlatsın :)
(İŞLEMCİ:Intel Skylake Core i7 6700K 4.0GHz 8Mb Cache LGA1151 ( ANAKART:  MSI Z170A GAMING M7 Intel Z170 Express 3400MHz(OC) DDR4)  (RAM:DDR4  16 GB )  (EKRANKARTI:  NVİDİA GeForce / GIGABYTE VGA,2GB,GTX680 OC,DDR5,256Bit,DVI,HDMI,DISPLAY PORT )

nasilolcekbuisler

o imza kampanyası ölmeye mahkum.imza atanların isimlere bakın

harun inci
Doğukan İNCİ
onur inci
mert inci
Alp inci
Barrack Obama
Tayyip Erdoğan
İnci İncirci
Berker Şeker
uğur inci
Ertuprul AKBAYIR

ya şu kadarcık birşeyde bile ciddi davranılmıyor.

Düzenleme Notu: Bir kaç kişinin ahvalini halkın bütününü tanımlayacak şekilde yazmayın.

KemalALKIN

Tepkiler ve uydunet 3mbit'e geçişler sonuç verdi.

Artık 3MBİT olacak resmi olarak kota aşımından sonra bizzat bizi aradılar dün :D hehe.
www.tckemal.ist

nasilolcekbuisler

mesajlarımı sileyim de herkes rahatlasın.Yoksa millet kafa göz dalacak birbirine.

KemalALKIN

nasilolcekbuisler

Yahu nasıl bir halkmışız biz öyle değil mi? Avrupa ve ABD gibi nasıl olsa bir sürü kendi altayapısı olan şirket var değil mi? Ha birde unuttuk bizim milletimiz mecburen bu şirketlere girmiyor değil mi?

Arkadaş milleti kötüleme. Bir tane yerli şirket yok. Bütün ADSL alt yapısı TTNet'e ait. Artık arap net oldu yani Lübnan'lı iş adamına veya zengin kişiye satıldı. Neden satıldı? = Önceki borç birikimi bu devlete kaldı. Ne kadar kaldı? = 2 küsür milyar dolar. Ne zaman biter? = Bir kaç ay içinde 4 5 milyar dolar ödendi.

Yani mecburen satıldı telekom, alan eskisinden beter etti. Güya hız ve kalite gelişti ama kazıklama ile tekellik arttı.

Sonuç: biz kendimizle didişmek yerine rusya muhalefeti gibi dirensek daha çok şey alabiliriz. Haa birde unuttuğum * bir şey daha; 2009 yılında telekominaksyon vergileri kaldırıldı Danıştay denen insanlık dışı organ iptal etti. Şimdi ise * her şey pahalandı birdaha o yasayı göremeyeceğiz.

Bize kendi altyapısı olan yeni (İnternet Servis Sağlayıcı) ISS'ler lazım.

Bakınız uydunet 3mbit 49 tl ye geçenler artınca paşa paşa bu ay duyurudan önce 3Mbit hız politikasına geçtiler.
www.tckemal.ist

nasilolcekbuisler

mesajlarımı sileyim de herkes rahatlasın.Yoksa millet kafa göz dalacak birbirine.

alquirel

Öyle yaptığınız için değil, uyarı geçmek için yazıyorum.
Konuyu bariz siyaset tartışmasına dönüştürmemeye özen gösterelim.

KemalALKIN

nasilolcekbuisler

Bak işte yanlışın vatandaşlarını kötülemen. Sana birileri öyle dediyse hepsi mi kötü? :D. Komik olur yani. Tamam biraz çoğu insan alaycı vb. Ancak işte yeni yeni uyanma belirtisi var. İnşallah herkesin yarı hızda olması gibi birşey olursa iyi olacak. 3 yerine misal ben 8 mbit kullanıyorum 4 versinler gibi. Standart Amerikan taban internet hızzı :D. Bu şekilde dünyanın çoğu internet sitelerinin sunucusu Amerikada olduğundan o hız yeterli olacaktır. Ancak sırf uydunet için 3Mbit yapmış durumda buda çok bariz! :D. Bazı sitelerde insanların dediği komik laf : Arap Net :D. Heheh :D.

alquirel
Siyaset amacım yoktu sadece ortada bilindik bir özelleştirme var ve ben siyasi karşılık almaması için açıklama yapayım dedim bazı insanlar bilmeyebilir :).
www.tckemal.ist

nasilolcekbuisler

neyse kemal bey yaşınız müsaitse bu ülkede göreceğiniz herşeyi görmüşsünüz demektir.ben 8mb netlimitsize 40 tl veriyorum 3mb 49 tl de pahalı.3mb ile de mıy mıy mıy inmez ki birşey.

KemalALKIN

www.tckemal.ist

if

Alıntı yapılan: nasilolcekbuisler - 09 Mayıs 2012 - 12:29:43
@if mesajımı tam hatırlamıyorum gerçi ama biraz daha uzun * bir şey olduğunu hatırlıyorum.Eğer öyleyse ve kısalttıysanız çok ayıp!

Hatırlamadığınız iletinizi hatırlatayım. İletinin aslı hemen hemen aşağıdaki gibiydi:

Alıntı Yapya şu kadarcık birşeyde bile insan gibi davranamayan bir toplumda yaşıyoruz

Açık bir şekilde sadece imza kampanyasına gerçek isimleriyle imza atmayanları değil geri kalan herkese hakaret içeren bir ileti. Hiç kimse rahatsız olmasa ben rahatsız oldum ve düzenledim. Yaptığımın ayıp olduğunu hiç düşünmüyorum.

nasilolcekbuisler

Alıntı Yapif

Hayır geri kalanları suçlama anlamı çıkmaz.Bende bu toplumda yaşıyorum.Daha önce de yazdım.Adil kullanım kotası 2 ay önce uygulamaya konulan * bir şey değil.Daha önceleri de uygulanıyordu ama şimdi ki donkişotlara dokunmadığı için kimsenin sesi çıkmıyordu.Gerçekten eşitlik ve adalet peşinde olunsaydı bu başlık daha önceleri patlardı.O sitenin sahibi yada yetkilisi bu tür saçma isimlerden daha çok olduğunu silmeye yetişemediğini söylüyordu.

Ayıp olduğunu düşünmediğiniz belli.Öyle düşünseniz bu hareketi yapmazsınız ama bunlar da benim düşüncelerim.Saygılı olmalısınız.Fikirlerimi söylüyorum,kimseye hakaret etmiyorum.Sizin ile benim aramdaki tek fark sizin sayfanızdaki sil ve değiştir düğmelerinin herkesde işe yaraması.

MURATSPLAT

Alıntı yapılan: nasilolcekbuisler - 10 Mayıs 2012 - 13:13:19
Alıntı Yapif

Hayır geri kalanları suçlama anlamı çıkmaz.Bende bu toplumda yaşıyorum.Daha önce de yazdım.Adil kullanım kotası 2 ay önce uygulamaya konulan * bir şey değil.Daha önceleri de uygulanıyordu ama şimdi ki donkişotlara dokunmadığı için kimsenin sesi çıkmıyordu.Gerçekten eşitlik ve adalet peşinde olunsaydı bu başlık daha önceleri patlardı.O sitenin sahibi yada yetkilisi bu tür saçma isimlerden daha çok olduğunu silmeye yetişemediğini söylüyordu.

Ayıp olduğunu düşünmediğiniz belli.Öyle düşünseniz bu hareketi yapmazsınız ama bunlar da benim düşüncelerim.Saygılı olmalısınız.Fikirlerimi söylüyorum,kimseye hakaret etmiyorum.Sizin ile benim aramdaki tek fark sizin sayfanızdaki sil ve değiştir düğmelerinin herkesde işe yaraması.

@nasilolcekbuisler
Boşuna uğraşma kardeşim. Bu forumda bir kaç admin var. Kraldan çok kralcı kesiliyor başımıza. Kendilerini ahlak bekçisi bellemişler. Silerler düzeltirler,  onların işine de akıl sır ermez. 

Özgür fikir beyan etmek bu forumda yasaktır. Bir kaç kişini belirlediği konular hakkında konuşabilirsin. Bu forum düşünce paylaşmak için kullanılacak en son mecradır.
Donanım:
GA-MA790XT-UD4P Anakart
AMD Phenom(tm) II X4 945 Processor
2048*2 DDR3(1333MHZ) + 2048*2 DDR3(1600MHZ) = 8 GB  Asus Nvidia GeForce GT-430 1GB DDR3 128bit Samsung HD502HJ 500 GB + Samsung HD322HJ 320 GB + Western Box USB 640 GB =1.4 TB ATI Technologies Inc SBx00 Azalia (Intel HDA) SkyStar HD 2 Digital Uydu Kartı Logitech MK250

alquirel

Alıntı yapılan: MURATSPLAT - 10 Mayıs 2012 - 16:03:40
Bu forum düşünce paylaşmak için kullanılacak en son mecradır.

Ne kadar doğru bir cümle.

Biz senin hoşuna gitmeyecek bir cümleye ne kadar karşıysak, senin bir başkasının hoşuna gitmeyecek cümlene de o kadar karşıyız.
Bizim ölçütümüz "biz" değil, karşı olduğumuz şey "bizim" hoşumuza gitmeyen şeyler değil.

Bizim ölçütümüz "herkes". Bir kişinin bile hoşuna gitmeyecek şekilde haksız bir cümle kurulmuşsa karşısındayız.
İşinize geliyorsa kalırsınız.

İşin asıl ilginç tarafı, bu forumdaki aslî vazifemiz bu değil.
Bizim işimiz Ubuntu/Linux.

Karşıt düşüncelere özgürce atıp tutacağın mecralar arıyorsan başka yerlere bakmanı öneririm.

Bu forum düşünce paylaşmak için kullanılacak en son mecradır.

bytan

Eğer bir yaranız varsa, vaktiyle söyleyeceksiniz, konuşulup tartışılacak. Hem bir daha yazmam deyip kenara çekileceksiniz, sonra buna rağmen hala ileri geri yazıp çizeceksiniz. Bir zahmet tutarlı ol derler adama.

Sonra da admin şöyle yaptı admin böyle yaptı... Kaşı göbeğini yaz saçmalıklarını..

Açık olarak belirteyim, benzer şeyin tekrar yaşanmasını istemiyorum. Varsa bir sorun, vaktiyle söylersin. Eğer vaktiyle söylemiyorsan ve bir daha yazmam diyorsan, söylediğin sözün arkasında duracaksın. Yine olmadık yerden yaralarınla gocunacaksan, başka yere gideceksin.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

heartsmagic

Kraldan çok kralcı kesiliyor başımıza. Kendilerini ahlak bekçisi bellemişler. Silerler düzeltirler,  onların işine de akıl sır ermez. 

İyi de @MURATSPLAT, burada kral da biziz kralcı da. Bu durumda söylediğin şeyin ne anlamı oluyor ki? Burası sıradan, basit bir Ubuntu destek forumuyken, @alquirel'in dediği gibi aramızdaki bazı insanları rahatsız edecek şeylerin tartışılmasına neden izin verelim ki? Sebep nedir yani? Yine @alquirel'in söylediği üzere bunun yapılabileceği tonlarca forum varken hem de.

Alakasız konularda düşünce paylaşmayın, mümkünse forumda ortak payda olan Ubuntu/Linux konusunda düşünce paylaşın. Böylece herkesle örtüşmüş olursunuz, kimseyle de hır gür yaşamazsınız zira herkes sizin gibi düşünmek zorunda değil. Mesela ben TTNET'i çok seviyor, adil kullanım zımbırtısını da destekliyorum. Bu kampanyaya da katılmayı düşünmüyorum. Bu düşüncemi açıklarsam beni linç ederler mi acaba forumda? Tartışma başlar mı? Gerek var mı düşüncemi açıklamama? Kraldan çok kralcı olan bir "yönetici" gelir de konuyu kapatır mı?

Forumda herkes aynı şeyi düşünmek zorunda değil, ortak olan şey Ubuntu/Linux olduğu sürece sorun yaşamayız. Ortak paydadan çıktıkça ayrışır bu forum. Biz ayrışmasını istemiyoruz. Ayrışma kötü müdür, fikirler paylaşılmamalı mıdır, tokuşturulmamalı mıdır? Elbette yapılsın fakat bu forumun amacı o değil. Zorlamanın bir manası var mı?

Ben/biz/birileri forumda yardım yardım diye bir taraflarını yırtıyorsa kral da odur, kralcı da. Uzatmanın bir anlamı yok kısacası.

@bytan da farklı bir noktaya değinmiş. O da ayır bir mesele tabi.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

MURATSPLAT

Beyler, siz üzerinize niye alındınız ki Lafım @nasilolcekbuisler'eydi. Size lafım olsa direkt yazardım.

Ayrıca bu tarınız bile @nasilolcekbuisler'e  ne söylemeye çalıştığımın bir delili niteliğindedir.

Linuxnet gibi bu forumda böyle giderse ölmeye mahkumdur. Zira bu tavrınız zamanın ruhuna hiç uymuyor.

Ben de diyorum "ölmesin, yazıktır!" Ama artık boş verin. Siz de onaylayarak diyorsunuz ya "kraldan çok kralcıyız, işine gelirse".  Söylenecek laf yok.

Donanım:
GA-MA790XT-UD4P Anakart
AMD Phenom(tm) II X4 945 Processor
2048*2 DDR3(1333MHZ) + 2048*2 DDR3(1600MHZ) = 8 GB  Asus Nvidia GeForce GT-430 1GB DDR3 128bit Samsung HD502HJ 500 GB + Samsung HD322HJ 320 GB + Western Box USB 640 GB =1.4 TB ATI Technologies Inc SBx00 Azalia (Intel HDA) SkyStar HD 2 Digital Uydu Kartı Logitech MK250

alquirel

Bu forumda bir kaç admin var.

Alıntı yapılan: MURATSPLAT - 10 Mayıs 2012 - 21:02:21
Beyler, siz üzerinize niye alındınız ki Lafım @nasilolcekbuisler'eydi. Size lafım olsa direkt yazardım.

Bu ne demek şimdi?
Biz adminin ne demek olduğunu bilmiyor muyuz yoksa?

bytan

Konuşma vakti geçti artık @MURATSPLAT, o kapıyı sen kendin kapattın. Hiç bıdı bıdı yapma yok yere. Bir öyle bir böyle söyleyerek iyice gülünç duruma düşüyorsun.

Ben bildim bileli burasının zaten öleceği söyleniyor. Siz hala bunları söylemeye devam edin. 

Hadi kendimi geçtim, konuşma kapısını kapatmış olmana rağmen seni ciddiye alıp iletişim kurmaya ve neyin ne olduğunu anlatmaya çalışmış @alquirel ve @heartsmagic ama hala aynı tavrını sürdürüyorsun. Yapılabilecek bir şey kalmıyor.

Kraldan çok kralcı tavrı taşıyan admin lafını hak etmek için son adımı atayım.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

KemalALKIN

Arkadaşlar bugün yolda giderken kımızı ışıkta Türk Telekom Fiber Optik Aracı yazan bir servis aracı gördüm :). Açıkçası şaşırdım heleki Gaziantep ilimizde :).
www.tckemal.ist

graindor

Hem imza atmayan biri olarak beni hayvan olmakla suçluyorlar hem sonra benim gibi durumda olanlara gözümüzün içine baka baka "bu suçlama değildir" diyorlar.Pes diyorum.  >:(

if

Hayır geri kalanları suçlama anlamı çıkmaz.

Kullandığınız ifade hakaret niteliğindedir, bunun tartışması yapılmaz.

Hakaret etmek fikir ifade etme özgürlüğü altında değildir. Bu da tartışılmaz. Herhangi bir düşünce yok ki saygı duyayım. Siz ne yazdığınızın farkında mısınız? Kullandığınız ifadeye saygı duyulmasını isteyecek kadar bencil olunmaz.

@MURATSPLAT zaten ne dediğini bilmediği için cevap yazmaya gerek duymuyorum.