"Basında Ubuntu" Bölümü Açılsa

Başlatan XRumer, 21 Nisan 2012 - 15:55:01

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

XRumer

Ubuntu, artık oldukça popüler bir GNU/Linux dağıtımı ve basında da bazen Ubuntu ile ilgili yazılara rastlayabiliyoruz. Hatta bazen PC dergileri Ubuntu kalıpları da hediye ediyor. Gerek gazetelerde, gerek dergilerde, gerekse tanınmış haber sitelerinde Ubuntu ile ilgili çıkan haberlerden forum üyelerini haberdar etmek için Basında Ubuntu adlı bir bölüm öneriyorum.

Bölüm içeriği olarak önerdiğim şey, o bölümde basında çıkan yazıları aynen yayınlamak değil. Telif hakları buna izin vermez. Sadece "bakın böyle bir yazı yayınlandı" diye duyurusunu yapmak ve okuyan arkadaşların fikirlerini belirtmesini sağlamak.

Bu iş için bir tayfaya da gerek yok. Üyeler, gönüllü olarak, gördükçe duyuru yapabilirler.

Siz ne dersiniz?

ct

Merhaba,

Çok güzel fikir. Linux neyse de Ubuntu ile ilgili pek haber görmedim. Google'da aratınca bazı internet yayınları çıktı ama.

XRumer

Alıntı yapılan: ct - 21 Nisan 2012 - 16:19:19
Merhaba,

Çok güzel fikir. Linux neyse de Ubuntu ile ilgili pek haber görmedim. Google'da aratınca bazı internet yayınları çıktı ama.

PC Dergilerinde Ubuntu ile arada yazılar yayınlanıyor. Örneğin Pcnet bu ay "Ubuntu nasıl meydana geliyor" adlı yazı yayınlandı. Ayrıca DVD'de Wubi hediye etti.

Bu ay sonunda Ubuntu 12.04 çıkacak ve PC dergileri isoları hediye edecek. Ayrıca bu dergiler ve pek çok site incelemesini yapacak.

Ubuntu yaygınlaştıkça bu daha da çok olacak.

bytan

Dediğin gibi zaman içerisinde yaygınlık arttıkça bu dediğin gerçekleşebilir; ancak şu anki aşamada kanımca Güncel Haberler/Duyurular bölümümüz de aynı işi yapmak için yeterli gelir. Hem senin hem @ct'nin belirttiği gibi çok haber yok. Bölüm açması çok sorun değil, korkum o bölümün boş kalması. Sonrasında "hani, ubuntu bu muymuş?" denmesin. :)
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

canosayan

otobüste yanımdaki adam pcnetin yazısını okuyordu gözüm takıldı.

herkes bir işin ucundan tutuyor demişler. hadi ya nerede dedim.
Chmod bizim işimiz.

heartsmagic

Eğer illa sabit bir şey olacaksa, Güncel Haberler/Duyurular bölümü altında bir başlık yeter sanırım. Ayrıca bölüm olsa bile altında hangi başlıklar olacak ki? Kısacası tek başlık bizim işimizi görüyor gibi.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

XRumer

Peki, şöyle yapsak olur mu?

Bölüm yerine Güncel Haberler/Duyurular bölümünde bir başlık açılıp sabitlensin. Koskoca bir bölüm riski yerine başlık yeterli olur.

Ne dersiniz?

Berk Civelek

Bölüm yerine başlık bencede daha iyi bir fikir .
Barikâ-i hakikat , müsademe-i efkârdan doğar .

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.