[Çözüldü] Xubuntu'da Compiz Aktifken Pencere Kenarları Yok

Başlatan ozhancik, 19 Nisan 2012 - 23:54:01

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ozhancik

Merhabalar Xubuntu kullanıcısıyım.

diğer konuları araştırdım "Compiz ayar yöneticisinde pencereyi yeniden boyunlandır var tik yoksa tik koy sorun hallolur." denmiş bende zaten yanında tik yok.

compiz icon / Compiz Window Manager /Compiz sectiğimde küp çalışıyor pencereler sallanıyor ama kenarlar yok

Xfwm4 seçtiğimde ise kenarlıklar geliyor ama compizin hiçbir özelliği çalışmıyor.

Umudunu yitirmiş olanın, başka kaybedecek birşeyi yoktur.

if

heartsmagic

Alıntı yapılan: ozhancik - 19 Nisan 2012 - 23:54:01
diğer konuları araştırdım "Compiz ayar yöneticisinde pencereyi yeniden boyunlandır var tik yoksa tik koy sorun hallolur." denmiş bende zaten yanında tik yok.

Nasıl yani tik yok? Bir de pencere yöneticisi olarak XFCE üzerinde Compiz ne kadar verimliydi bilmek lazım. Pek kullanan hatırlamıyorum sanki, gerçi yorum yapmak için XFCE ile biraz daha fazla haşir neşir olmak gerekiyor gibi.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

alquirel

Şu sıralar XFCE kullanıyorum, Compiz'e bulaşmadım bile :)

Neyse, başlıkta düzenleme yaptım da onu belirteyim istedim ;)

ozhancik

Alıntı yapılan: heartsmagic - 20 Nisan 2012 - 00:33:29

Nasıl yani tik yok? Bir de pencere yöneticisi olarak XFCE üzerinde Compiz ne kadar verimliydi bilmek lazım. Pek kullanan hatırlamıyorum sanki, gerçi yorum yapmak için XFCE ile biraz daha fazla haşir neşir olmak gerekiyor gibi.

bende zaten tik var dicekyim yanlış yazmışım :(

Alıntı yapılan: if - 20 Nisan 2012 - 00:24:01
Pencere kenarlarından kasıt neresi?

pencerelerin kapatma,küçültme ve büyütme simgelerinden bahsediyorum.

---------------------------------------------------

madem XFCE ile compiz büyük problem, bende yeni bir kullanıcıyım, uğraşıp moral bozacağıma kubuntu yükleyeyim. :)

ama uygulatmak istediğiniz öneriler varsa deneyebiliriz. olmadı başlığıda kapatabiliriz.

if

@ozhancik, compiz fusion simgesine sağ tık>"select window decorator">"GTK Window Decorator"

alquirel

Alıntı yapılan: alquirel - 20 Nisan 2012 - 00:43:22
Şu sıralar XFCE kullanıyorum, Compiz'e bulaşmadım bile :)

Alıntı yapılan: ozhancik - 20 Nisan 2012 - 09:34:02
madem XFCE ile compiz büyük problem, bende yeni bir kullanıcıyım, uğraşıp moral bozacağıma kubuntu yükleyeyim. :)

Yanlış anlaşılmayayım. Ben sorunlu sıkıntılı olduğu için yazmadım ;)
Sadece, şu sıralar bilgisayarımda çok hızlı işlem yapmaya gerçekten ihtiyacım olduğu için XFCE'ye geçtim, ve bu yüzden Compiz'i etkinleştirmeye çalışmadım.

arpia

Merhabalar Xubuntu kullanıcısıyım.

compiz icon / Compiz Window Manager /Compiz sectiğimde küp çalışıyor pencereler sallanıyor ama kenarlar yok

Xfwm4 seçtiğimde ise kenarlıklar geliyor ama compizin hiçbir özelliği çalışmıyor.

Sorunuzun cevabı %100 bumu dur bilmiyorum çünkü sorununuzu tam anlayamadım ama,
ccsm açıp "Pencere Dekorasyonu" aktif mi bakarmısınız?

dimetokavi

"Pencere Çerçevesi" için, Xubuntu 12.04 öncesini kullanıyorsanız, Emerald kullanabilirsiniz. Burada Compiz ve Emerald kurulumuna dair bir şeyler yazmıştım; http://goo.gl/zmlpf. Faydası olabilir.

ozhancik

Alıntı yapılan: if - 20 Nisan 2012 - 10:59:42
@ozhancik, compiz fusion simgesine sağ tık>"select window decorator">"GTK Window Decorator"
"GTK Window Decorator" seçeneği yok. compiz ve xfwm4 var.

Alıntı yapılan: arpia - 20 Nisan 2012 - 15:02:01

Sorunuzun cevabı %100 bumu dur bilmiyorum çünkü sorununuzu tam anlayamadım ama,
ccsm açıp "Pencere Dekorasyonu" aktif mi bakarmısınız?

evet aktif.

Alıntı yapılan: dimetokavi - 20 Nisan 2012 - 15:28:59
"Pencere Çerçevesi" için, Xubuntu 12.04 öncesini kullanıyorsanız, Emerald kullanabilirsiniz. Burada Compiz ve Emerald kurulumuna dair bir şeyler yazmıştım; http://goo.gl/zmlpf. Faydası olabilir.

Mükemmel Anlatım ve çözülmüş bir sorun :)

@dimetokavi anlatımın da verdiğin linkler 32 Bit için yazında parantez aç istersen. Neyseki launchpad.net/~malteworld/+archive/compiz/+packages sayfasınında linkini eklemişsin 64 Biti Seçmek zor olmadı.
Ellerine yüreğine sağlık..

herkese teşekkür ederim.