[Çözüldü] ubuntu yazılım merkezinde internet bağlantınızı kontrol edin hatası

Başlatan ozz10, 18 Nisan 2012 - 18:20:50

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ozz10

ubuntu yazılım merkezinden program yüklemek istediğimde internet bağlantınızı kontrol edin diye hata veriyor önceden 3g ile böyle bir hata almadım.adsl e yeni geçtim internetim olmasına rağmen bu hatayı alıyorum

burk

@ozz10 DNS ayarları nasıl? Örneğin
8.8.8.8
8.8.4.4
ile bir deneme yapın lütfen.

zeitgeist

İnternete çıkabiliyor musun? Sadece yazılım merkezinde mi var bu sorun?
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

ozz10

@zeitgeist
internette problem yok tarayıcı üstünden indirme dahi yapabiliyorum sadece yazılım merkezinde ve güncellemelerde problem yaşıyorum

zeitgeist

software-center

komutuyla çalıştırdıktan sonra aldığın çıktıları buraya aktarır mısın?
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

ozz10

@zeitgeist
herhangi bir değişiklik yok yine bağlantı hatası veriyor
2. denememde de bağlantı  hatasına ek günenilir olmayan paketlerin kurulumu gerektirir diye bir yazı çıktı (programı yazılım merkezinden kurmak istememe rağmen güvenilir değil yazdı)
çıktı şu şekilde
ozz@ozz:~$ software-center
2012-04-19 13:59:56,141 - softwarecenter.ui.gtk3.em - INFO - EM's: 14 11 16
2012-04-19 14:00:01,348 - softwarecenter.backend.reviews - WARNING - Could not get usefulness from server, no username in config file
2012-04-19 14:00:02,002 - softwarecenter.ui.gtk3.utils - INFO - Softwarecenter style provider for ambiance Gtk theme: /usr/share/software-center/ui/gtk3/css/softwarecenter.css
2012-04-19 14:00:24,505 - softwarecenter.ui.gtk3.app - INFO - software-center-agent finished with status 0
2012-04-19 14:01:34,574 - softwarecenter.backend - ERROR - error in _on_trans_finished 'Hata: None
None

'

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 19 Nisan 2012 - 14:30:50

@zeitgeist
yazılım merkezini kaldırıp uçbirimden tekrar kursam yararı olurmu uçbirimde tekrar kurmak için ne yazmalıyım

REDCLAW

Bende de vardı aynı sorun

Güncelleştirme Yöneticisi>Ayarlar>Ubuntu Yazılım> "Ana Sunucu  bu yolu izlersen halledebilirsin :)

sevgilerle

heartsmagic

3g modemlerde (özellikle takımlara ait olanlarda) vardı sanki bu sorun. Ağ Yöneticisi'nde eskiye ait ne varsa temizleyip yeni bir bağlantı kurar mısın?
Bir ihtimal de @REDCLAW'un dediğini deneyebilirsin.

Bu arada güvenilir olmayan paket uyarısı ek depolar nedeniyle gösterilir sana. Ek depon vardır sistemde.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ozz10

evet yüklediğim bikaç driver ve program için ek dopo kurmuştum sanırım bir deniyim dönücem

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 19 Nisan 2012 - 17:25:50

Alıntı yapılan: REDCLAW - 19 Nisan 2012 - 14:57:39
Bende de vardı aynı sorun

Güncelleştirme Yöneticisi>Ayarlar>Ubuntu Yazılım> "Ana Sunucu  bu yolu izlersen halledebilirsin :)

sevgilerle

türkiye sunucusunu ana sunucu yapınca çözüldü sanırım

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 19 Nisan 2012 - 17:51:31

güncellemelerde yine aynı hatayı alıyorum ''güvenilir olmayan paketlerin kurulumu gerekir"

if

Güvenilir olmayan paketlerin kurulumu gerekir" bir hata değil uyarıdır.

Konu çözüme kavuşturulduğu için kilitliyorum.

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=29525.0