Ubuntu Türkiye E-dergisi SUDO’nun 40. sayısı yayımlandı

Başlatan bytan, 15 Nisan 2012 - 21:36:59

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

bytan

Ubuntu Türkiye E-dergisi SUDO'nun 40. sayısı.

* Ubuntu-tr Haberler
* Linux Çekirdek Geliştirme Süreci
* Dikkatimi Çekenler
* İşlemciler
* Ubuntu Builder ile Kendi Dağıtımınızı Oluşturun!
* SEO Üzerine Bir Deneme
* FSTAB Rehberi
* ownCloud
* LibreOffice-3
* En Güzel Masaüstü Yarışması/Nisan

İndirmek için: http://sudo.ubuntu-tr.net/?file_id=45
Blog Sayfası : Ubuntu Türkiye E-dergisi SUDO'nun 40. sayısı
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

mustafayilmaz

Çıkartan arkadaşlar yine süper çalışmışlar.

Ellerine sağlık, özellikle FSTAB konusu hem çok yerinde olmuş, hem de iyi anlatılmış

Teşekkürler...

sema

Ellerinize sağlık arkadaşlar. Tasarım çok hoş olmuş, konular da çok ilgi çekici.
susema

travego0403

Emeği geçen arkadaşların eline sağlık. Teknik yazıların ağırlıkta olduğu bir sayı olmuş ki benim çok hoşuma gitti. Özelikle fstab bölümü ve işlemciler bölümü.
"Matematik bir dildir ve bu dilde şairlere fizikçi denir." Richard Feynman

aysel_aksu

Emeği geçen herkesin ellerine sağlık :) Daha niye 40 lara ulaşmak dileğimle...

hasanyılmaz

serkanburda

Öncelikle emeğinize sağlık, güzel bir sayı olmuş.

Yalnız ufak bir sorun var, bana mı özel bilmiyorum ama sayfaların ortasındaki 8'e benzer logo bende yazıların üzerine geliyor, okunmalarını engelliyor. Sanki geri planda olacakmış da ön plana çıkmış gibi. Umarım anlatabilmişimdir, değilse ekran görüntüsü de verebilirim.

matisse

Alıntı yapılan: serkanburda - 16 Nisan 2012 - 16:39:26
Öncelikle emeğinize sağlık, güzel bir sayı olmuş.

Yalnız ufak bir sorun var, bana mı özel bilmiyorum ama sayfaların ortasındaki 8'e benzer logo bende yazıların üzerine geliyor, okunmalarını engelliyor. Sanki geri planda olacakmış da ön plana çıkmış gibi. Umarım anlatabilmişimdir, değilse ekran görüntüsü de verebilirim.
Demek istedğinizi anlıyoruz @serkanburda fakat, "sudo" logosunun sembolü yer alıyor  dediğiniz bölümde.  Transparan olduğu için okumayı engellemeyeceğini düşünüyoruz. Yine de  öneriniz dikkate alınacaktır.
Koca bir sevdadır yaşamakta olduğun, anlamazsın.
Uçar gider, koşsan da tutamazsın...

serkanburda

Çok önemli değil ancak yine de bilginiz olsun diye not düşmek isterim. Transparan denilen bölge bende ne yazıkki transparan değil. Yeni sayıda da (41. sayı) aynı şey oldu ve okunmasını engelliyor. Denemek için Windows yüklü bir bilgisayarda açtım ve dediğiniz gibi, olması gerektiği gibi, transparan. Ancak benim sistemimde - 10.04 lts, evince 2.30.3 - transparan değil. Bir de ekran görüntüsü geçeyim, tam olsun.

[eklenti yönetici tarafından silindi]

heartsmagic

@serkanburda, bende o sorun yok. Geçen sayıda da yoktu. Acaba 10.04 üzerindeki Evince'te mi bir sorun var? XPDF ile baktığında da aynı şey oluyor mu örneğin?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

serkanburda

Evet, sanırım sorun evince kaynaklıymış; xpdf ile sorunsuz görünüyor o kısımlar ve logo şeffaf olarak arkaplanda. Başka bir pdf okuyucuyu yedekte tutmak yeterli olacaktır sanırım.

heartsmagic

Ya da sistemini yükseltebilirsin :) Tabi sadece bu sorun için düşününce gereksiz olarak görülebilir fakat genele yayarsak doğru bir karar olur.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.