Ubuntu Türkiye E-dergisi SUDO’nun 39. sayısı yayımlandı

Başlatan heartsmagic, 26 Mart 2012 - 00:54:41

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

heartsmagic

Ubuntu Türkiye E-dergisi SUDO'nun 39. sayısı.

* Ubuntu-tr Haberler
* Mesut YAR ile Röportaj
* 2012 Linux İş Raporu
* Bilişim Projesi Olarak FATİH Projesi
* Ubuntu Üzerine Değişik Bir Yazı-2
* UCK ile Sadece Gnome Shell İçeren Kişisel Ubuntu Hazırlama
* Dikkatimi Çekenler
* LibreOffice-2
* KDE-Kontact
* En Güzel Masaüstü/ Mart

İndirmek için: http://sudo.ubuntu-tr.net/?file_id=44
Blog Sayfası : Ubuntu Türkiye E-dergisi SUDO'nun 39. sayısı
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

eribol

Mesut YAR ile söyleşi dikkat çekici :) Diğer ünlülerimiz(ben hariç :P )linux kullandıkları için söyleşi için bahane bulmak kolaydı ama okuduğum kadarıyla YAR linux kullanmıyormuş. Buna rağmen söyleşi için ona ulaşmak zor olmuş olmalı. Tanıdık mı var yoksa :) Forumda dolaşan ünlüleri merak etmeye başladım artık :)

Ve bu sayı için de tebrikler.

querme

gerçekten güzel sayı olmuş. bu ay bensiz daha iyi olmuşsunuz =) ellerinize sağlık

burk

Tasarım da içerikde gayet tatmin edici. Ayrıca editörden mesajı gayet anlamlı olmuş, tebrikler @cerencalici. :) Bu vesileyle @altintasi'na bir kere daha hoşgeldin demek istiyorum zira gelir gelmez yoğun mesai harcamışsın. :) Tüm ekibi tebrik ederim, bu güzel sayı için emeğinize sağlık. :)

altintasi

@burk, teşekkür ederim. Evlilik hazırlıkları ve yoğun iş temposu arasında biraz da acemilikle beraber ortaya bir şey çıkarmaya gayret ettim.  ::)   40. sayıda umarım her şey benim açımdan oturmuş olur..  :)
Bilemiyorum Altan, bilemiyorum...

hasanyılmaz

İlk sayısı çıktığında devamlılığı olmayacağını düşünmüştüm. Tebrik ediyorum arkadaşlar, zor bir iş başarıyorsunuz..

Derginin sayfa düzeni yatay; Bu dikey olsa nasıl görünür?

cerencalici

Alıntı yapılan: querme - 26 Mart 2012 - 10:15:45
gerçekten güzel sayı olmuş. bu ay bensiz daha iyi olmuşsunuz =) ellerinize sağlık

Sensiz? İş raporu için kim uğraştı acaba o kadar? :D Eline sağlık. :)

Alıntı yapılan: burk - 26 Mart 2012 - 11:07:56
Tasarım da içerikde gayet tatmin edici. Ayrıca editörden mesajı gayet anlamlı olmuş, tebrikler @cerencalici. :)

Teşekkür ederim @burk. Anlaşılması ve beğenilmesi çok güzel. :)

@decent'e ve @eribol'a da güzel yazıları için teşekkür edelim. :)

Emeği geçen herkesin eline sağlık. ;)
Backspace tuşunu kırdım, mutsuzum. :S

travego0403

Emeği geçenlerin eline sağlık.  :)

Alıntı yapılan: hasanyılmaz - 26 Mart 2012 - 12:31:05

Şu an Linux e-dergilerinde tasarım hep yatay bende hep merak etmişimdir dikey olsa nasıl görünür diye.  :) Acaba bilgisayar ekranlarıyla alakalı bir durum mu? Çünkü malum ekranlar yatay olarak daha geniş. Bir sayfa tam olarak bir ekranı kaplıyor. Dikine olsa bu gerçekleşmez, kenarlarda boşluk kalır. Herhalde yer israf olmasın diye yatay düzenleniyor.  Yoksa fazla mı detaylandırdım, her şey tesadüfi mi?
"Matematik bir dildir ve bu dilde şairlere fizikçi denir." Richard Feynman

altintasi

Bilemiyorum Altan, bilemiyorum...

hasanyılmaz

Alıntı yapılan: travego0403 - 26 Mart 2012 - 14:09:38
Emeği geçenlerin eline sağlık.  :)

Alıntı yapılan: hasanyılmaz - 26 Mart 2012 - 12:31:05

Şu an Linux e-dergilerinde tasarım hep yatay bende hep merak etmişimdir dikey olsa nasıl görünür diye.  :) Acaba bilgisayar ekranlarıyla alakalı bir durum mu? Çünkü malum ekranlar yatay olarak daha geniş. Bir sayfa tam olarak bir ekranı kaplıyor. Dikine olsa bu gerçekleşmez, kenarlarda boşluk kalır. Herhalde yer israf olmasın diye yatay düzenleniyor.  Yoksa fazla mı detaylandırdım, her şey tesadüfi mi?

Ekranın geniş olmasından mıdır bilmiyorum yataylık. Ama dikey olan e-yayınlar daha okunaklı bence. Çünkü farenin sihirli döndürgeci var ya, o dikine okuma alışkanlığı kazandırıyor. Bir de yer israf olacağını sanmam. Pdf açtıktan sora tüm sayfaları gösteren bir de panel açılıyor çoğu uygulamada. Bununla yazılar daha da küçülüyor. Dik olanlarda ise zaten kendiliğinden sığdırma olayı var. Hemen genişlik olarak bütünlüyor ekranı. Yazılar da büyüyor, rahat okumalık.
Öyle rahatsız edici bir görünümü yok bence derginin. Olay her kişinin bakış açısına göre değişir.. :)

matisse

Güzel bir sayı bizlerle,keyifli okumalar :D
Alıntı yapılan: querme - 26 Mart 2012 - 10:15:45
Teşekkürler Ömer ...
Koca bir sevdadır yaşamakta olduğun, anlamazsın.
Uçar gider, koşsan da tutamazsın...

kenasur

özbilen

özBilen

Øguz

mustafayilmaz

juggle

İndirdim, en yakın zamanda okuyacağım. Emeğinize sağlık. Takipçinizim.
what goes around comes back around