[Çözüldü] Yazdığım Ubuntu ISO'su sistemi açmıyor.

Başlatan mdwrm, 08 Eylül 2008 - 17:26:20

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mdwrm

Arkadaşlar yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.ben sorunumu anlatayım:

bu siteden ubuntuyu indirdim 8,0,1,4 olanı.Cd'ye çektim sorunsuz şekilde.(İso halinde Değldi ama indirdiğim ubuntu).Kurulumu yaparen ortalarda internet bağlantısı istiyor....İnternete bağlandığımda da dosyaları tekrar indiriyor(694 mb)?? Nasıl bir iş bu çözemedim 

Saygılar....

umutubuntu

Eğer normal bir kurulum yapıyorsanız kurulumun sonlarına doğru %83'lerde seçiminizi Türkçe yaptığınız için Türkçe dil paketlerini indirmeye çalışıyordur.
Yüklemenizi Windows üzerinden Wubi ile yapıyorsanız daha farklı bir durum olabilir.
Ne şekilde bir kurulum yaptığınızı açıklarsanız daha fazla yardım edebiliriz.

mdwrm

cd boot edilmiyor bunu belirteyim.Mecburen Windows üzerinden kuruyorum.
3 şık geliyor ekrana

demo/ful install
windows install *tam adı olmayabilir*
learn to.....   *

benim seçtiğim 2.

dili seçiyorum/nereye kurulacağını/hangi boyutta kurulacağını seçiyorum sonra belirli bir yere kadar gidiyor internet bağlantısı istiyor(694 mb)

umutubuntu

Şahsi önerim, indirmiş olduğunuz ISO dosyasını boot edilebilir (bootable) CD olarak yazdırıp denemenizdir, bu şekilde daha başarılı bir yükleme gerçekleştirebilirsiniz.

mdwrm

umutubuntu

Yanlış görmediysem indirdiğiniz dosya ISO halinde değil. Önerim, Buradan ISO dosyasını indirip boot edilebilir olarak ya da kalıp CD'si hazırla seçeneklerinden biriyle CD'nizi yazıp Wiki'den kurulum ile ilgili belgeleri okumanız olacaktır.

mdwrm

başka yolu yok mu kota var yani baştan indirirdim

umutubuntu

Boot edilecek bir dağıtımın ISO olması gerekli olduğu için başka yolu yok.
Kota sıkıntısı yaşıyorsanız bulunduğunuz bölgede bulunan Ubuntu CD'si temin edebileceğiniz arkadaşların listesini Wiki'de bulabilirsiniz.

mdwrm

orda adları ve gmaili yazıyor ne yapmam lazım? ??? ???

umutubuntu

mdwrm

WarGasm

Daha kisa surede sorununuzu halletmek isterseniz, usb belleginiz varsa internet cafe de indirip isoyu usb ye atabilirsiniz.

heartsmagic

O dosyaları teker teker indirdiğini düşünmüyorum ben @mdwrm. Sen ISO'yu indirdikten sonra muhemelen uzantısını .rar olarak gördün zira Winrar kurulu ise ISO'ları .rar olarak görmen normal. Yaptığın hata o ISO'yu açman olmuş. Eğer ISO'yu silmediysen, açmadan elindeki CD yazma programı ile yazabilirsin. Eğer biraz araştırma yaparsan ISO'ların nasıl yazıldığı ile ilgili birçok bilgiye ulaşabilirsin.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

mdwrm

evet dediğni yaptım ve ubuntuyu kurdum çok teşekkür ederim. ;) ;)

linux boot dosyasını nasıl değiştirebilierz?açılırken bişieyler soruyor da direk açılması ne yapmak lazım

bi de parola ve kullnıcı adı sorulmamasını nasıl sağlarız?

teşekkürler saygılar......

WarGasm

Alıntı yapılan: mdwrm - 09 Eylül 2008 - 16:25:12
evet dediğni yaptım ve ubuntuyu kurdum çok teşekkür ederim. ;) ;)

linux boot dosyasını nasıl değiştirebilierz?açılırken bişieyler soruyor da direk açılması ne yapmak lazım

bi de parola ve kullnıcı adı sorulmamasını nasıl sağlarız?

teşekkürler saygılar......
Ufak bir arastirma sonucu;

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=2388.0 Baslangicta otomatik giris icin bunu kullanabilirsin.
Boot konusu icinde;
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=3153.0

heartsmagic

Farklı sorular farklı başlıklarda konuşulsun lütfen. Başlığı etiketleyip kapatıyorum.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.