Ubuntu'yu Seçme Nedeniniz?

Başlatan UbuntuME, 09 Nisan 2012 - 20:42:56

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

UbuntuME

Açıkçası insanların Ubuntu'yu seçme nedenini merak ediyorum ve o yüzden böyle bir başlık açtım. İsteyenler, Ubuntu'ya geçtikten sonra hayatlarındaki değişimleri de söyleyebilirler.

Ubuntu'yu seçme nedenim; Windows'un sürekli sorun çıkarmasından ve kötücül yazılımlarla(malware) uğraşmaktan bıkmaktı.

Ubuntu'ya geçtikten sonra hayatıma neşe geldi diyebilirim. Windows'ta iken, eve gelince, bilgisayarı hayattan bıkmış bir insan edasıyla açardım. Sürekli klasik şeyleri yapardım: Müzik dinlemek, nette gezmek, sosyal ağlar...
Ubuntu'ya geçince ise her şey bir anda değişti. Daha insancıl, daha dostane bir arayüz.Her gün öğrenebileceğin yeni bir şeyler. Sürekli gelişen,büyüyen bir sistem, bir topluluk. Sorun yok, kötücül yazılım yok. Dizginler senin elinde. Daha özgür bir ortam... Say say bitmez.

Belki olaya biraz subjektif yaklaşmış olabilirim ama şu da bir gerçek ki, Ubuntu'ya geçince bilgisayarı zevkle açar oldum.
Penguen; Elmayı Pencereye fırlattı.

zeitgeist

Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

UbuntuME

Ubuntu'yu seçme nedeniniz, diye arama yapmıştım ama bulamamıştım. Neyse, sağlık olsun. :)
Penguen; Elmayı Pencereye fırlattı.