[Çözüldü] optimus hakkında

Başlatan Ahmet Y., 08 Nisan 2012 - 14:36:35

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ahmet Y.

öncelikle optimus hakkında açılan tüm konuları okudum incelemeler yaptım fakat hala ilerlemedeyken grafik kartının sitesine bir bakayım dedim ve http://www.nvidia.com.tr/drivers/results/42988#driverInfo-42988=0 bu linkten anladığım kadarıyla zaten artık driver çıkartmışlar gibime geldi . bu konunun aslı nedir ? ekran kartım optimus 540M ve bu "NVIDIA-Linux-x86-295.33.run" uzantılı dosyayı özelliklerden program olarak çalıştır dediğimde ilginç bir hata veriyor   ERROR: nvidia-installer must be run as root diyor eğer bu hatanın çözümü varsa belkide bu hybird ve optimus ekran kartlarına çözüm vardır ? kısacası kafam karıştı ironhide ya da bumblebee de olmadan bu hatanın çözümü olabilir mi ? bilgilendirirseniz sevinirim...
Alıntı yapılan:  AaronP
"We have no plans to support Optimus on Linux at this time."
Nvidia Forum Yöneticisi
Yaktın bizi.

heartsmagic

Sürücü çıkartmışlar ama senin sorunun sürümü çıkartılması değil ki. Sonuçta sisteminde Optimus uygulayımbilimi (teknolojisi) var ve senin bu yönde işleri yapman lazım. Nvidia eğer bu sürücüyle doğrudan geçiş işlemini yaptıracaksa bilemem, fakat bana öyle gelmiyor nedense.

Kurulum için aldığın hata ilginç değil, basit bir yetki hatası. Yetkileri alarak kuruluma geçmen lazım, mesela sudo ile. Fakat, sen Optimus işini çözmeden bu sürücüyü kursan bile kullanabileceğini sanmıyorum. Bilmiyorum kendine ait bir başlığın var mı ya da bir başka başlıktan devam ediyor musun konuya, eğer öyleyse oradan devam etmek daha makul. Zira aynı şeyler bu başlıkta konuşulacak.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Ahmet Y.

tamam bu programı bana nasıl sudo'da açacağımı öğretebilir misiniz ? (mantıksal açıdan zaten soruma yanıt verdiğiniz için konu çözülmüş oluyor birazdan çözüldü etiketi yüklüyorum ki aynı mesajları burda da görmeyelim.
Alıntı yapılan:  AaronP
"We have no plans to support Optimus on Linux at this time."
Nvidia Forum Yöneticisi
Yaktın bizi.

heartsmagic

sudo falanca_uygulama
gksudo falanca_uygulama
ile açabilirsin uygulamaları.

Fakat, dediğim gibi sürücü yüklemek senin işini görmeyecektir. Forumdaki Optimus konularına bakman lazım.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.