[ÇÖZÜLDÜ] desura hata

Başlatan yvz_61, 07 Nisan 2012 - 17:55:35

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

yvz_61

Öncelikle merhaba. Arkadaşlar uzunca bir süredir xubuntu kullanıyorum genel olarakta çok memnunun. Geçenlerde desurayı kurayım dedim girdim internet sitesine linux uyumlu versiyonu indirdim .tar uzantılı dosyayı arşivden çıkarttım ve  çıkan dosyaya çift tıkladım zaten geri kalan her şeyi desura benim yerime yaptı. Önceden oluşturduğum kullanıcı adı ve şifremide girdim ve başladım sayfalarda gezinmeye derken oyun kurayım dedim. Göze hoş gelen bir oyunu indirdim ve çalıştırmak çift tıkladım ama çalışmadı bir başka oyunda yine aynısını denedim yine çalışmadı. Son çare desurayı konsol yardımıyla açtım. Oyunu açmak için yine çif tıkladım ve konsolda gördüm ki bende bir takım kütüphaneleri kurmamı istiyor. Başta şaşırdım bunları desuranın kendi hallettiğini düşünüyordum (pardusta böyle bir sorunum olmamıştı.) Dedim bari istediği kütüphaneleri kurayım, kurulum tamamlandıktan sonra tekrar desuraya girip oyuna çift tıkladım oyun şöyle bir açılıyor gibi yaptı 2 sn sonra kapandı ve konsol çıktısı şu şekilde

yavuz@yavuz-xubuntu:~/desura$ /home/yavuz/desura/desura.desktop
yavuz@yavuz-xubuntu:~/desura$ init: sdl
init: net
init: game
init: video: mode
init: video: misc
init: gl
Renderer: ATI Radeon HD 4550    (ATI Technologies Inc.)
Driver: 1.4 (2.1 (3.3.11005 Compatibility Profile Context))
WARNING: No vertex_buffer_object extension! (geometry heavy maps will be SLOW)
Rendering using the OpenGL assembly shader path.
init: console
init: gl: effects
/home/yavuz/desura/common/marble-arena-2/marblearena2.sh: line 14: 23884 Segmentation fault      "$BIN"

Bu kodda bahsettiği dosyayıda kurcaladım başka bir sürü daha şeyi kurcaladım ancak bir sonuça varamadım. Bilgisi olanların yardımlarını bekliyorum.

heartsmagic

Başka bir oyun daha deneme imkânın var mı? Zira bu oyunda parçalama arızası vermiş, eğer hepsinde böyleyse ona göre bakılır konuya.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

yvz_61

Aslında iki oyunda da aynı hatayı veriyordu ancak başka bir oyun daha indirdim ve girdi. Ardından diğer oyunlarıda sorunsuz açmaya başladı. Yani sorun çözüldü. Teşekkürler.