Tivibu Moonlight sorunu(Chromium)

Başlatan UbuntuME, 07 Nisan 2012 - 13:34:33

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

UbuntuME

Arkadaşlar, şimdi benim Tivibu üyeliğim var fakat Tivibu Web için Silverlight gerekiyor. Ben de Chromium'a Silverlight'ın Linux sürümü olan Moonlight uzantısını kurdum. Ben webden TV izleyebilmeyi beklerken sonuç hüsran. Moonlight kurulu değilken, Tivibu "Silverlight gerekli" gibisinden uyarı veriyor ve kanallar açılmıyor. Moonlight'ı kurunca uyarı vermiyor ve kanallar yüklenmeye başlıyor. %1,2,3,4,5... derken bakmışsınız %100 olmuş. E tabii ki siz de video akışının başlamasını bekliyorsunuz fakat başlamıyor. Ekrandaki yüklenme mikatarını % cinsinden gösteren ibare kayboluyor ve ekranla başbaşa kalıyorsunuz, streaming falan yok. Özetle: Moonlight kuruluyken Tivibu izleyemiyorum.

Şimdi sorum şu: Bu sorunun sebebi ne ve nasıl çözerim?

Not: Bu konuyla ilgili forumda araştırma yaptım  fakat birçoğu eski tarihlerde başlatılan konular olduğu için pek dikkate almadım.
Penguen; Elmayı Pencereye fırlattı.

if

@UbuntuME, firefox ile deneyin bir de.

UbuntuME

Denedim, sonuç yine. Firefox'ta iken Moonlight'ın ayarlarına girip, Playback sekmesinden Microsoft'un codeclerini de indirdim belki sorun o yüzdendir diye ama olmadı. Aynı şeyi Chromium'da yapmaya çalıştım ama yapamadım. Firefox'ta eklentiler siteden yönetilebiliyor ama Chromium'da yönetilemiyor sanırım.

heartsmagic

Tivibu başlıklarımız eski fakat sanırım yorumları yeni sayılabilir. Son hatırladığım kadarıyla çalışmıyordu bizim tarafta kendisi.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

UbuntuME

Birkaç bir şey denedim o başlıkların altında yazanlardan ama sonuç alamayınca vazgeçtim. Kimi yorumda TTnet'e atılan e-postalardan falan bahsediliyordu. BEn de aradan 2 sene geçmiş, bir şeyler değişmiştir umuduyla şansımı deneyim dedim ama olmadı anlaşılan.  Wine ile IE'ye Silverlight kurup çalıştırma ihtimalimiz var mı peki?

heartsmagic

Onu da deneyen olmuştu galiba, çalışmış mıydı onu hatırlamıyorum ama.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

UbuntuME

İş yine hüsranla sonuçlanacak galiba. Ah be TTnet, Linux içinde bir şeyler geliştirsen ne olurdu be!?

D@bbe

Firefox ile dene superonle işlem merkezindeki videolarda çalıştı sadece kodec istedi kurunca çalışıyordu...

poʍǝɹǝd bʎ ɔɐspǝɹ˙˙˙

UbuntuME

krwlng

Malesef silverlight ile moonlight arasındaki versiyon farkı nedeniyle tivibu çalışmıyor, bir blogda yoğun uğraşlar sonucu silverlightın wine ile sisteme kurulması sonucu tivibu masaüstü uygulaması ile izlediğini söyleyen birini okumuştum, uğraşılabilir.
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!