12.04 Ubuntu One Bağlanma Sorunu

Başlatan syagdiran, 05 Nisan 2012 - 21:03:54

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

syagdiran

Herkese Merhabalar. 12.04 LTS yaklaşırken Ubuntu One ile ilgili sorun hala devam ediyor. Bu mesajı yazmaktaki asıl amacım bu soruna dikkat çekmek. Tekrar eski bağlantı sorunlarını yaşamak istemiyorum. Sorun nereden kaynaklanıyor bilmiyorum ama bir çözüm bulunması en büyük ümidimiz.

heartsmagic

@syagdiran, açıkçası kaç defa söyledik bilemiyorum ama aynı şeyleri söyleyeceğiz zaten. Alfa/Beta sürümlerde bu gibi hatalar için bazen etraftan dönerek çözüm bulunabiliyor, fakat bazen çözüm olmuyor ne yazık ki. Genel forumun 12.04 bölümünün beş sayfasını taradım ama Ubuntu One'la ilgili bir şey göremedim. Bu durumda en büyük iş siz alfa/beta kullanıcılarına düşüyor: Hata bildirimi. Konuyu enine boyuna araştırıp, deneyebileceğin şeyleri deneyip (Örneğin İngilizce açmaya çalışmak gibi) ardından bu bilgileri toplayarak hata kaydı açmalısın.

Aksi takdirde hiçbir şey yapmadan çözüm beklemek zaten makul bir şey değil. Daha doğrusu çözüm beklemek makul de, bunu dikkat çekmek için ayrı bir başlık açarak yapmak makul değil.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

s3cr3t

Aynı sorun bendede var. Yabancı kaynaklarıda araştırdım @heartsmagic dediği gibi ortak sorunlar konusunuda. Bir bilgi yok. Yabancı forumlarda bir kişide daha varmış. Bu günlerde güncelleme geleceği yazılmış U1 için. Beklemekten başka bir çare yok. Sonuçta stabil bir sistem olmadığı için burdaki arkadaşlarında yardımcı olması biraz olanaksız. Stabil sürüm çıksın, aynı sorun devam ederse ozaman kollar sıvanır ;)

syagdiran

Sorun Türkçe dil desteğiyle alakalı sanırım. Zira sorunun kaynağının dil olup olmadığını anlamak için Ubuntu'yu İngilizce kurdum. Hiç bir sorun çıkmadan U1'e bağlandı. Bu konuda ne yapılabilir?

if

syagdiran

s3cr3t

Alıntı yapılan: if - 13 Nisan 2012 - 00:07:46
LC_ALL=C uygulamanın_adı

Malesef olmadı. Yetkilendirme hatası devam ediyor.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 16 Nisan 2012 - 14:42:35

Alıntı yapılan: syagdiran - 13 Nisan 2012 - 02:04:24
Tam olarak nasıl bir komut?

kullanım şekli:
LC_ALL=C ubuntuone-installer

syagdiran

Alıntı Yaps3cr3t
Olmuyor ne yazık ki.

CeYHuN07

Ubuntu One ile bende de bir sıkıntı var Single Sign On (SSo) ile oturum açamıyorum şifremi unuttuma tıklayınca "üzgünüz böyle bir kullanıcı yok" demekte ve ubuntu one kullanamıyorum.. web sitesinden login olabiliyorum sorun ne olabilir?

s3cr3t

Alıntı yapılan: CeYHuN07 - 28 Nisan 2012 - 00:46:07
Ubuntu One ile bende de bir sıkıntı var Single Sign On (SSo) ile oturum açamıyorum şifremi unuttuma tıklayınca "üzgünüz böyle bir kullanıcı yok" demekte ve ubuntu one kullanamıyorum.. web sitesinden login olabiliyorum sorun ne olabilir?

bende web üzerinden girebiliyorum ama ubuntu üzerinden işlem yapılamıyor. python veya libc den kaynaklı olabilir deniliyor. Ubuntu one teknik ekibine mail attım sorunu. en kısa zamanda çözülüp haber verilecekmiş.

emre b.

Bu sorun omgubuntuda da dikkatimi çekmişti galiba pek çok kişi muzdarip.Şuradan bildirin isterseniz https://one.ubuntu.com/help/contact/. Epostayla geri döneriz diyorlar, ama halen beni arayan soran yok, kalabalık yapınca belki daha çabuk çözerler :)

blood4metal

Bu kullanıcı adı sorununnu çözebilen var mı? Ben 12.04' ü yeni yükledim ve aynı hatayı alıyorum kararlı sürümü yüklememe rağmen.

syagdiran

Bazı Türkçe kullanan arkadaşlar extra bir şey yapmadan bağlandıklarını ifade ediyor. Ama nasıl bilmiyorum. Sorun yaşayanlar Nvidia ekran kartı mı kullanıyor acaba? Zira Youtube'deki videolar da bir değişik bu kartı kullananlar için.

empax

Alıntı yapılan: syagdiran - 30 Nisan 2012 - 22:05:49
Bazı Türkçe kullanan arkadaşlar extra bir şey yapmadan bağlandıklarını ifade ediyor. Ama nasıl bilmiyorum. Sorun yaşayanlar Nvidia ekran kartı mı kullanıyor acaba? Zira Youtube'deki videolar da bir değişik bu kartı kullananlar için.

nouveau suruculeriyle Nvida go 7300 kullaniyorum ama ben de baglanamiyorum.
بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|

heartsmagic

Mesele Nvidia değildir arkadaşlar, irdelemeyin bence hiç.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

CeYHuN07

Bencede değil labtop'umda intel chipsetli ekran kartı var masaüstünde nvidia ikisinde de problem yaşamaktayım

oozcengiz

Aynı sorun http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=33293.0 adresinde de tartışılıyor. Arkadaşlar hata raporlaması yaptıklarından bahsediyorlar. Sanırım çözüm oradan gelecek.

emre b.

Hata raporu gönderdim, az önce benden epostayla log dosyalarını istediler. Dur bakalım bekliyoruz.

if

Bu konuyu kilitliyorum. Diğer konudan devam ediniz.