Programlama için kaynaklar...

Başlatan iKo, 09 Ekim 2009 - 01:18:20

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

iKo

Merhabalar, ben üniversitede verildiği kadarıyla, yapılan projeler kadarıyla C++ ve Java biliyorum fakat bu konularda kendimi geliştirmek istiyorum. Bu arada öncelikli olarak Python merakım ve daha sonra da PHP ve ASP merakım var.

Tümü için C++, Java, Python daha önemli (pek web programlama meraklısı değilim ama neden olmayayım :) ) ya da PHP ve ASP için kaynak olarak neleri tavsiye edersiniz ? Kitap, PDF, internet sitesi her şeye açığım fakat konuları en baştan genel hatları ile alan kaynaklar olursa sevinirim... Python özellikle... Bir kaç seminer izlemiştim, Guido nun seminerlerini izlemiştim önü baya açık gibi...

Neleri önerirsiniz ?

Teşekkürler...

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ct

O'reilly'nin Head First serisi çok güzel. Daha önce hep bilgisayardan okuyordum bugün Head First Java kitabını aldım. Yolda elli sayfası bitti bile. Çok değişik öğretme metodlarıyla kafaya kazıyorlar resmen. Bu işin en iyisi bu tasarım ve yazar ekibi bence. Dili çok komik :) Mesela nesne yönelimi anlatacak bir işi kapmaya çalışan iki programcının olduğu bir hikaye anlatıyor eski kafa olan yorulup heba olurken diğeri parti parti gezip projedeki değişiklikleri koduna hızlıca uyarlıyabiliyor ve bağımsız değişiklikler yaptığı için kodun tamamını yeniden test etmesi gerekmiyor. Derleyici ile JVM arasındaki farkları anlatmak istiyor. Hop ikisini bir konuşma programına çıkarıyor. JVM derleyiciye sen ne işe yararsın ezik diye laflar sokarken derleyici ben olmasam yazılımcıların hali nic'olurdu hata hata dolaşırlardı güvenli kod yazamazlardı diye açıklıyor. Her konu sonunda bulmacalar ve alıştırmalar oluyor. Daha önce bilgisayardan okuduklarımın çoğu aklımda. Öğrenmek için sağlam ve eğlenceli bir başlangıç olarak düşünüyorum. Amazon'da daha detaylı yorumlar bulabilirsin:

http://www.amazon.com/s/ref=nb_sb_noss_1?url=search-alias%3Daps&field-keywords=head+first