Açık kaynak projelerine katılmak istiyorum

Başlatan alprs, 04 Nisan 2012 - 19:19:54

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

alprs

Herkese merhaba,
Bilgisayar mühendisliği 2. sınıf öğrencisiyim, açık kaynak ve linux dünyasını liseden beri takip ediyorum, farklı sürümleri deniyorum (son olarak ubuntu 11.10 u kurdum ve kullanıyorum). Artık bu ilgimi uygulamaya dökmek istiyorum, açık kaynak projelerine programlama için çeviri için vs. bir yerden katılmak istiyorum.
Web programlama ile 7 senedir uğraşmaktayım, başlangıç seviyesinde c ve java bilmekteyim.

İlk etapta önerileriniz ne olur?

heartsmagic

Biz yönelik önerileri soruyorsan bir iki seçenek mevcut senin için. Halihazırda bir uygulama ekibimiz var oraya başvuruda bulunabilirsin. Çeviri ekibimiz var, belirli bir seviyede çeviri yaptıktan sonra yine oraya başvurabilirsin.

Diğer yönden etrafta devam eden tonlarca açık kaynak uygulama var, kendi kabiliyetlerine göre bir tanesini seçip geliştirilmesine destek olabilirsin.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

DoGuKaN

Wiki bölümünü unutmayalım lütfen :) Sitemizin Wiki sayfasında belgelendirmelere yardımcı olabilirsiniz. Bu en basit ve en etkili yardımlardan biri olur.

bytan

Tecrübelerini foruma da aktarabilirsin. :) Gördüğün gibi bir kaç seçeneğin var. Kendini hangi yönde daha rahat hissedersen, orası senin için uygundur.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

alprs

mozilla ve burası için çeviri takımı olabilir ya da netbeans ın eposta listelerini takip ederek bir projeye katılabilirim sanırım, araştırmaya devam ediyorum. Teşekkürler ilginiz için :)

yakusha

arkadaşların teklifini bilmem ama 6 ayda 1 http://library.gnome.org/misc/release-notes/3.4/index.html.tr şeklinde gnome sürüm notlarını birileri çevirse yeni sürümün getirdiklerinden daha sıkı haberimiz olabilir diye düşünüyorum.
Artık bu forumu kullanmıyor.