Ubuntu'yu Kaldirmak İstiyorum

Başlatan hahana, 04 Nisan 2012 - 15:26:58

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hahana

Merhaba arkadaslar..
Bilgisayarimda Windows 7 ve Ubuntu yuklu.
Dun Ubuntu'yu acmak istedigimde

Alıntı YapTry (hd0,0) : NTFS5 : No wubildr
Try (hd0,1) : NTFS5 : No wubildr
Try (hd0,2) : NTFS5 : No wubildr
Try (hd0,3) : invalid or null
Try (fd0) : invalid or null
Error : Connot find GRLDR in all devices Press CTRl + ALT + DEL to restart

hatasi ile karsilastim. format at dediler. bende tamamen kaldirmaya karar verdim..
bir kac yorum okudum disk yonetimi falan diyorlar. benim disk yonetimi su sekilde

Ama bir turlu tam kesin bir cozume ulasamadim. Windows'a da bir sey olsun istemiyorum.
Ubuntu'yu kaldirmak istiyorum bana yardimci olur musunuz ?

Not : Ubuntu hic bir sekilde acilmiyor.
Not:DVD Writer'im calismiyor..

barış

Sistemde Ubuntu kurulu değil zaten. CTRL+ALT+DEL dediğine göre bu bir Windows uyarısı. Ayrıca disk kısmında da göremedim ben.

hahana

Ama ubuntuyu kaldirmadim ben nereye gitti :S

C:/  120 GB  ti benim eskiden. olmasi lazim biryerlerde.. :)

eribol

Program Ekle/Kaldır'da olabilir mi? Zira wubi ile kurulmuş gibi bir izlenim var.

hahana

yok arakadasim program ekle /kaldir da yok.. :(

MURATSPLAT

Şu siyah alan var ya 4,71 Gb olan alan. Ubuntu'yu sanırım sen oraya kurmuşsun.   Ek olarak kurtarma alanı diye bir yer var. Windows'ın diskte kullanamadığı alanlar bunlar.

Bu iki alanı formatlarsan windows bunları görür. Bu kadar basit. Kurtarma alanı diye bir yer varmış. Orda önemli bir şey olmadığına emin ol!  Emin değilsen orayı silme.
Donanım:
GA-MA790XT-UD4P Anakart
AMD Phenom(tm) II X4 945 Processor
2048*2 DDR3(1333MHZ) + 2048*2 DDR3(1600MHZ) = 8 GB  Asus Nvidia GeForce GT-430 1GB DDR3 128bit Samsung HD502HJ 500 GB + Samsung HD322HJ 320 GB + Western Box USB 640 GB =1.4 TB ATI Technologies Inc SBx00 Azalia (Intel HDA) SkyStar HD 2 Digital Uydu Kartı Logitech MK250

heartsmagic

Ubuntu'yu Windows'un içine mi kurmuştun?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

hahana

evet windowsun icine kurmustum ubuntuyu..

heartsmagic

Tüm iletileri koyu harfle yazmazsan seviniriz.

Eğer Windows'un içine kurduysan Program Ekle/Kaldır bölümünde olması lazım. Eğer yoksa ortada başka bir sorun var demektir. Zaten içine kurduysan senin bölümlerle oynamana, onlara bakman da gerekmiyor. Zira Windows'un içine kurduğunda bölümlerin değişmez. Wubi bunun için kullanılıyor zaten. C dizininde veya artık nereye kurduysan orada ubuntu isimli bir dizin olmalı, onu silersen kurulan her şey silinmiş olur. Windows'un önyükleyicisini de kendine göre temizlerin olur biter.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

hahana

el aliskanligi her zaman kalin yazmayi severim..
Program ekle kaldir da gorunmuyor. evet bir sorun var. acilmiyor ubuntu.

kirmizi kutuya aldigim klasoru silsem olur mu yani simdi..

Sherlock Holmes

Ubuntu'yu kurduğunuz gibi tekrar kurunuz.
Kurulum sonrası win ile başlatıp "Uninstall-Ubuntu.exe" aratıp/bulup çalıştırınız.
Bu işlemi şu anda da yapabilirsiniz fakat önceden bazı ubuntu dosyalarını windows üzerinden sildiyseniz,
kaldırma işlemi sağlıklı biçimde gerçekleşmeyebilir.

MURATSPLAT

Alıntı yapılan: hahana - 05 Nisan 2012 - 05:01:31
el aliskanligi her zaman kalin yazmayi severim..
Program ekle kaldir da gorunmuyor. evet bir sorun var. acilmiyor ubuntu.

kirmizi kutuya aldigim klasoru silsem olur mu yani simdi..

Ben bu yöntemin var olduğunu bilmiyordum. Demek ntfs bir alana linux kurulabiliyormuş. Hem de bir alt klasöre.
Donanım:
GA-MA790XT-UD4P Anakart
AMD Phenom(tm) II X4 945 Processor
2048*2 DDR3(1333MHZ) + 2048*2 DDR3(1600MHZ) = 8 GB  Asus Nvidia GeForce GT-430 1GB DDR3 128bit Samsung HD502HJ 500 GB + Samsung HD322HJ 320 GB + Western Box USB 640 GB =1.4 TB ATI Technologies Inc SBx00 Azalia (Intel HDA) SkyStar HD 2 Digital Uydu Kartı Logitech MK250

burk

@hahana aldığınız hata ile ilgili olarak hâli hazırda http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=32865.0 konusu var, daha çözüm bulamadık. Bir de http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=20472.0 konusuna bakabilirsiniz.