[Çözüldü] DELL Xps 15z Ubuntu 11.10 64Bit Kurulumu

Başlatan DarkDance, 04 Nisan 2012 - 10:28:27

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

DarkDance

Merhaba Arkadaşlar,

DELL XPS 15z bilgisayarım var buna ikinci işletim sistemi olarak Ubuntu 11.10 kurmak istiyorum ancak boot ekranından sonra ekran siyah bir şekilde saatlerce bekliyoruz ama kurulum ekranı gelmiyor.
MacBook Air

cagriemer

DarkDance

Hocam ben kurulumu yapıyorum acpi'yi off yaptıgımızda tamam onu hallettik ama kurulumdan sonra görüntü gelmiyor ekran kartım nvidia 525m bundan dolayımı yapıyor.
MacBook Air

cagriemer

acpi=off parametresini grub'a ekleyip oyle baslatmayi denediniz mi?

DarkDance

onu denemedim hocam recovery mode'da açılıyor sistem olmadı ordan yaparım denerim.
MacBook Air

aurora

DarkDance

MacBook Air

aurora

cagriemer

Bu bilgisayar optimus teknolojisini mi kullaniyor?

aurora

Alıntı yapılan: cagriemer - 06 Nisan 2012 - 06:43:01
Bu bilgisayar optimus teknolojisini mi kullaniyor?

Modelin teknik özelliklerinde öyle yazıyordu.

DarkDance

evet optimus teknolojisini kullanmakta.
MacBook Air

if

DarkDance

DELL xps 15z makinem var ve ubuntu 12.04 kuramıyorum çift ekran kartı olduğu için herhalde.
MacBook Air

if

@DarkDance, çekirdek önyükleme seçeneklerinden "nomodeset" seçip yükleyebiliyor musunuz? Önyükleme seçenekleri için: http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=31554.0

cce

dvd yada (cd) den yükleme yapmaya çalışıyorsanız usb den yükleme yapmayı deneyin.ben benzer problemi dell 5110 da usb den yükleme yaparak aşmıştım

DarkDance

Sorun çözüldü arkadaşın dediği gibi yaptım birde BIOS'tan Intel ekrantını kapatarak denedim update'leri yaptım ve Bıos'tan tekrar açtım şuanda sıkıntı yok sadece NVIDIA 540M olan ekran kartımın driver'ını indirdim ama kurulumu kabul etmiyor.
MacBook Air

heartsmagic

@DarkDance, kurulum konsunu kapatalım. Sürücü konusunda ayrı bir başlık kullanalım. Depolardaki sürücüleri deneyebilirsin, eğer elle kurmak istiyorsan en azından ne hatası aldığını aktarman lazım ilgili başlığa.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.