[Çözüldü]Favori konuları takip

Başlatan hasanyılmaz, 09 Eylül 2008 - 02:40:37

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hasanyılmaz

"Yeni Gönderilen Mesajları Göster. | Mesajlarıma Yazılan Yeni Cevapları Göster" gibi iki seçenek var ama özel olarak takip edilmek istenen konular için bir eklenti var mı? Favorilere eklediğimiz konularda yeni gönderilen mesajların kontrolünü yapan bir şey...  :)

munirekinci

SMF'nin Haberdar Etme özelliği var. İstediğiniz şey tam olarak böyle değil mi?

eren

Alıntı yapılan: hasanyılmaz - 09 Eylül 2008 - 02:40:37
"Yeni Gönderilen Mesajları Göster. | Mesajlarıma Yazılan Yeni Cevapları Göster" gibi iki seçenek var ama özel olarak takip edilmek istenen konular için bir eklenti var mı? Favorilere eklediğimiz konularda yeni gönderilen mesajların kontrolünü yapan bir şey...  :)

Zaten bu özellik aktif durumda. Her konunun üzerinde Haberdar Et seçeneği var. Buna tıklarsanız o konuya gelecek tüm mesajlar size e-posta yolu ile bildirilir.

Dipnot: Foruma eklenti kurmuyoruz, bir şey yapılması gerekiyorsa ben yapmaya çalışıyorum.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

hasanyılmaz

Şimdi fark ettim "Haberdar et" yazısını.

Sorduğum, foruma girdiğimde "Seçtiğiniz şu konulara yeni yorum yazıldı" gibi rapor veren bir özellik. "Mesajlarıma Yazılan Yeni Cevapları Göster" gibi bir çıktı sayfası.

eren

Alıntı yapılan: hasanyılmaz - 09 Eylül 2008 - 03:20:35
Şimdi fark ettim "Haberdar et" yazısını. Yalnız bu haberdar etme olayı e-posta aracılığı ile olursa çok kullanışsız olur.

Sorduğum, foruma girdiğimde "Seçtiğiniz şu konulara yeni yorum yazıldı" gibi rapor veren bir özellik. :)

Seçtiğiniz konuları değilde mesaj yazdığınız ya da yeni gönderilen konuları takip edebilirsiniz. E-posta dışında konu seçtirmek için ap ayrı bir sistem yazmak lazım ve buda beni aşar. Ancak geliştirici ekibe bir danışırım, ön ayak olurlarsa yazmaya çalışırım.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

hasanyılmaz

Bunu sormamın nedeni her yazdığım konu ile ilgili değilim artık. Seçilen konular da olsaydı yukardaki ikili yanında daha iyi olurdu. Olmaması da çok büyük eksiklik değil.

eren

Alıntı yapılan: hasanyılmaz - 09 Eylül 2008 - 03:41:32
Bunu sormamın nedeni her yazdığım konu ile ilgili değilim artık. Seçilen konular da olsaydı yukardaki ikili yanında daha iyi olurdu. Olmaması da çok büyük eksiklik değil.

Buna benzer bir özellik SMF 2.0 ile gelecekmiş. SMF 2.0 kararlı sürüme çok fazla kalmadı, geçiş yaptığımızda muhtemelen bu özelliğe sahip olacağız.

OpenSolaris

Buna benzer bir özellik için benim yazdığım bir script var gerçi PHPBB için ama SMF içinde uyarlanabilir isterseniz yollarım

eren

Alıntı yapılan: OpenSolaris - 09 Eylül 2008 - 06:25:28
Buna benzer bir özellik için benim yazdığım bir script var gerçi PHPBB için ama SMF içinde uyarlanabilir isterseniz yollarım

Olabilir, her türlü fikre açığız. Özel mesaj ile e-posta adresimi yolladım, teşekkürler.

heartsmagic

Eren özel mesajı arkadaş muhtemelen okuyamayacaktır.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

eren

Alıntı yapılan: heartsmagic - 09 Eylül 2008 - 06:53:08
Eren özel mesajı arkadaş muhtemelen okuyamayacaktır.

Yok bizim gönderdiklerimizi okuyabiliyor ama cevap yazamıyor :D

heartsmagic

Oo güzel, demek değişti o olay :)
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

OpenSolaris

Alıntı yapılan: heartsmagic - 09 Eylül 2008 - 06:55:25

Evet mesaj geldi ama cevap yazamıyorum neden yazamıyorum? eskiden yazabiliyordum

eren

Alıntı yapılan: heartsmagic - 09 Eylül 2008 - 06:55:25

Uzun süredir böyle :D

OpenSolaris, siz askerdeyken :D böyle karar alındı, 30 mesajı olmayan üyeler özel mesaj gönderemiyorlar.

OpenSolaris

Neden 30 mesaj? ben en eski üyelerdenim foruma gündüzleri hep girerim ama Ubuntu kullanmadığım için yazmıyordum illa mesaj atmakmı gerekiyor?

eren

Alıntı yapılan: OpenSolaris - 09 Eylül 2008 - 07:01:14
Neden 30 mesaj? ben en eski üyelerdenim foruma gündüzleri hep girerim ama Ubuntu kullanmadığım için yazmıyordum illa mesaj atmakmı gerekiyor?

Konunun yeri burası değil. Katkı yapan üyeye bu hak veriliyor, yoksa 1. üye olsa bile bir şey değişmiyor. Eğer tartışalım derseniz Pardus zamanından kalma Jabber adresim hala aktif ve muhtemelen tüm camia içerisinden gelen arkadaşlarda olduğu gibi sizde de vardır, buyurun gelin oradan tartışalım. :)

OpenSolaris

Tamam gelirim var adresin pardus.org.tr olan şu an açık

hasanyılmaz

Profil > Haberdar edilme sayfasından e-posta gönderimini etkisizleştirerek takip etmek istediğim konulara bakıyorum. Sayfanın kısayolunu tarayıcıya kaydedince pek sorun kalmıyor.