N150 Plus bir sürü sorun

Başlatan Radeon, 03 Nisan 2012 - 18:08:54

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Radeon

Merhaba arkadaşlar Dün netbook uma Ubuntu desktop versiyonunu yüklemiştim hiçbir sorun olmamıştı sadece çok yavaştı bütün driverlar yüklenmişti fakat bugün netbook versiyonunu yüklediğimde  hiçbir özelliği olmayan bi işletim sistemi buldum 1-2 sorum var hepsini tek tek araştırmak beni mahvetti 1 gündür konuyu da utana sıkıla açıyorum ubuntu dan pek anlamıyorum

- FN tuşu ile ışık yükseltme ve arttırma sorunu

- Efektleri aktif edemiyorum uygulamalar bölümünde görüntü ayarlarında

- Sanırım ekran kartı sürücümde yüklü değil desktop versiyonunda çok rahat yüklemiştim fakat bunda bi sorun var anlıyamadım <b> mutter çalışıyor diğer efektlere geçilemiyor yazıyor.

cagriemer

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,20733.0.html adresinde BIOS guncellemesi sonrasi FN tuslarinin calismaya basladigindan bahsedilmis. Goruntu ayarlari dediginiz yer tam neresi anlayamadim. Compiz kurulmasi gerekiyor olabilir mi acaba?

heartsmagic

Parlaklık ayarı için:
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=25537.0

Diğer konularda belki forumda vardır. Bu meselenin özü samsung-tools paketinin kurulmasından geçiyor. Ayrıca sormak istiyorum Netbook sürümü dediğin nedir? Güncel sürümlerde artık bu ayrım yok, eski bir sürüm mü kurdun?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

MassiveDef

lubuntu yükle, n150 plus'umda işlemcinin sadece %6sını kullanıyor, netbooklar için çok güzel, optimizasyon unity ve ubuntu netbook remix  den daha güzel ve fn ses ve parlaklık tuşları çalışıyor

Turbo-DieseL

ekran parlaklıgı ve ses alçaltma-yükseltme çalışıyor sıkıntısız çalışıyor bende.
Samsung N150 (Intel® Atom™ Processor N450
(512K Cache, 1.66 GHz) 1 gb 667 Mhz OEM Ram, OEM 160 gb 5400 Rpm Hdd. HTC One V  Android 4.2 Jelly Bean.

don_joganss

Bende de n 150 var, ubuntu desktop 32 bit kullanıyorum, hiç bir problem yok bende kardeşim bi dene istersen tekrardan desktop'u....
''Belki hiçbir şey yolunda gitmedi; ama hiçbir şey de beni yolumdan etmedi!"