Acer Aspire 7220 Anakartlı notebook internete bağlanamama

Başlatan HakaiSou, 02 Nisan 2012 - 14:41:40

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

HakaiSou

Merhaba arkadaşlar.Acer aspire 7220 anakartlı *dizüstü bilgisayarıma ubuntu kurmayı denedim.Kurulumu tamamladım fakat internete bağlanamadım bir türlü.Sanırım kartı tanımıyor makine.Windowsta iyi bir kullanıcıyım fakat linuxta acemiyim.Yardımcı olabilirmisiniz.Şu anda hddsi arızalanmıs masaüstümde cd'den "try ubuntu" seçeneği ile dosya kurtarıyorum ve masaüstü bilgisayarım sorunsuz internete bağlanabiliyorum.Laptopta Dizüstünde neden olmuyor anlamadım.Yardımcı olursanız sevinirim.
Bir şeyin imkansız olduğuna inanırsanız, aklınız bunun neden imkansız olduğunu ispatlamak üzere çalışmaya başlar. Ama bir şeyin yapılabileceğine inandığınızda, aklınız onu yapmak üzere çözümler bulmanıza yardım etmek için çalışmaya başlar.

zeitgeist

Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

HakaiSou

Bir şeyin imkansız olduğuna inanırsanız, aklınız bunun neden imkansız olduğunu ispatlamak üzere çalışmaya başlar. Ama bir şeyin yapılabileceğine inandığınızda, aklınız onu yapmak üzere çözümler bulmanıza yardım etmek için çalışmaya başlar.

heartsmagic

11.10 kullanıyorsan Unity kullanıyorsundur. ctrl+alt+t ile açacağın uçbirimde oradaki komutları sırayla uygulayacaksın, kopyala yapıştır yapabilirsin. Ardından aldığın sonuçları tek tek bir ileti içinde buraya kopyalayıp yapıştır ve kod etiketi içinde aktar.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

HakaiSou

Malesef yapamadığım için windowsa döndüm.Tekrar Linux'a geçicem fakat anlayamadım ne ethernet kartı ile ne de wifi ile bağlanamıyorum.

if

@HakaiSou, neyi yapamadınız? Buraya sadece komutların çıktılarını geçecektiniz.