GNOME Shell bozuklukları

Başlatan Corbenx, 30 Mart 2012 - 19:18:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Corbenx

Bu sorunu epeydir yaşıyorum, Linux Mint 12 kurdum onda da çözüm oluşturamadım sorsam en iyisi olacak.
Ekran dan print almak istediğimde maalesef bozuk kısımları işleme katmıyor o yüzden eğer çok gerekirse fotoğraf makinesi ile çekip koyabilirim. Ubuntu'yu açarken GNOME yi seçerek sisteme giriş yaptığımda gnome shell üst paneldeki yazılar bozuk çıkıyor aynı zamanda ordaki siyah olması gereken renk garip garip her sisteme girdiğimde farklı bi renge bürünüyor. Ekran kartım Unity kullanırken problem vermiyor kısıtlı sürücüleri aktif edip kurmuştum. Ekran kartım "ATI Mobility RADEON HD 5430", bilgisayarımda herhangi bir problem yok ekran kartım Unity kullanırken gayet güzel çalışıyor oyunları felanda rahat oynuyorum ama gel gelelim ki Gnome shell'e geçiş yaparsam üst menü pert oluyor, sorun sadece üst menü de anlayacağınız. Çözüm önerileriniz için beklemekteyim şimdiden teşekkürler.
Fourier dönüşümlerinin saçmalık olduğunu düşünürdüm... Şimdi bizzat reel hayatta kullanınca DC+ ile geçtiğime o kadar pişmanım ki...

burk

@Corbenx son zamanlarda tema değişiklikleri veye Gnome uygulamaları ile uğraştınız mı?

decent

@Corbenx, bu sorun oldukça geride kaldı.

Aşağıdaki çıktıları görebilir miyiz ?

gnome-shell --version
fglrxinfo
lspci | grep VGA