Bazı Tıkla İzle Videolar Açılmıyor

Başlatan 19ekim60, 30 Mart 2012 - 00:49:26

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

19ekim60

2. Soru,

Birkaç sorunum daha hallonsa artık windows'a bakma gereği bile duymam. :)

Aşağıdaki sitelerde canlı tv maalesef açılmıyor. Bana çok lazım bir şey. Video açılacak gibi oluyor ama öylece kalıyor. Ne yapmam gerek?

http://www.rtve.es/noticias/directo/canal-24h/
http://www.telecinco.es/endirecto/

heartsmagic

11.10 üzerinde hem Chromium hem de Firefox ile iki sitedeki videolar bende açılıyor.

1. Flash kurulu mu?
2. Eğer kuruluysa lütfen forumdaki flash sorunlarını içeren başlıkları kullan.

Genel rica: Forumda başlık açmadan önce, soru sormadan önce arama yap. Bu hem senin, hem de bizim için daha yararlı olur. Zira sen beklemekten, biz de aynı önerileri vermekten kurtuluruz.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

19ekim60

Arama'dan detaylı arama yapmama rağmen maalesef benim sorunuma çözüm bulamadım ilgili konulardan.

Sorun tam olarak şu,
Youtube ve bazı sitelerden videolar açılmasına, hemen tüm resimler görünmesine rağmen, bazı resimler görünmemekte. Mesela bu forumdaki soru başlıkların altına eklenen bazı resimler görünmemekte. Mynet AnaSayfa'daki bazı resimler görünmemekte. Oysa Adobe Flas Player kurulu. Mozilla'da da Chrome'de de aynı sorun var. :(

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 30 Mart 2012 - 11:28:08

Alıntı yapılan: 19ekim60 - 30 Mart 2012 - 08:56:28
Arama'dan detaylı arama yapmama rağmen maalesef benim sorunuma çözüm bulamadım ilgili konulardan.

Sorun tam olarak şu,
Youtube ve bazı sitelerden videolar açılmasına, hemen tüm resimler görünmesine rağmen, bazı resimler görünmemekte. Mesela bu forumdaki soru başlıkların altına eklenen bazı resimler görünmemekte. Mynet AnaSayfa'daki bazı resimler görünmemekte. Oysa Adobe Flas Player kurulu. Mozilla'da da Chrome'de de aynı sorun var. :(

Biraz önce bilgisayarı açtığımda kendiliğinden Adobe Flash Player Plugin ve birkaç güncelleme daha çıktı. Çok sevinmiştim sanırım düzelecek diye ama güncelleştirmeleri yüklememe rağmen olmadı. Hatta iki kere de chrome tarayıcısı açtığımda laptop dokunmatik mause dondu.

heartsmagic

DNS olarak ne kullanıyorsun?
Bir de forumdaki ipv6 iptali konularını bulup bir uygulamayı dene.

19ekim60

Win 7'deki DNS ayarım Google'ye ait. Ubuntu'yu kurduktan sonra DNS ile hiç oynamadım. Ayrıca DNS'lik bir durumun olduğunu hiç sanmıyorum çünkü DNS normal olduğunda da sorunsuz giriliyor. Yasak Sitelere özgü bir şey de değil. Sorun başka bir yerde.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 31 Mart 2012 - 14:14:47

Sizlere zahmet ilgilenseniz!

burk

@19ekim60 öncelikle kullandığınız dile dikkat edin, burada kimse maaşlı personel değil, gönüllülük esasına göre çalışıyoruz. Uygun olan elbet ilgilenir. Flash oynatıcıyı yazılım merkezinden mi kurdunuz? İlgili başlıkları inceledim demişsiniz ancak;
dpkg -l | grep flash çıktsını vermemişsiniz.

19ekim60

Alıntı yapılan: burk - 31 Mart 2012 - 17:49:27
@19ekim60 öncelikle kullandığınız dile dikkat edin, burada kimse maaşlı personel değil, gönüllülük esasına göre çalışıyoruz. Uygun olan elbet ilgilenir. Flash oynatıcıyı yazılım merkezinden mi kurdunuz? İlgili başlıkları inceledim demişsiniz ancak;
dpkg -l | grep flash çıktsını vermemişsiniz.

Adobe Flash Player yüklüydü diye hatırlıyorum. Daha sonradan da Adobe Flas Player Plugin güncellemesi kendiliğinden geldi, önerdi ve ben de yükledim. O verdiğim linklerdeki videolar açılıyor ama canlı yayın açılmıyor. Telecinco'daki canlı tv açılmadan önce kısacık bir reklam çıkıyor, o da açılıyor ama ardından canlı yayını çalıştırmıyor.

Çıktı'yı nasıl alacağım? O kodu mu yazacağım? Yazacaksam nereye, Uçbirim'e mi yazacağım?

if

@16ekim60, uçbirime yazıp komutu, çıktısını buraya geçmelisiniz.

19ekim60

Aynen kopyalıyorum,

muhammed@muhammed-N61Vg:~$ dpkg -l | grep flash
ii  flashplugin-installer                  11.2.202.228ubuntu0.11.10.1             Adobe Flash Player plugin installer
muhammed@muhammed-N61Vg:~$

heartsmagic

DNS dendiğinde neden sadece yasaklanmış siteler akla geliyor ki? Gerçi evet, ülkemizdeki birçok bilgisayar kullanıcısı DNS'nin ne olduğunu öğrenmese de, ne zaman kullanacağını site yasaklamalarıyla öğrendi. DNS değiştirme önerisini denemek sadece dakikalarını alır. Daha önce çözüm görmüş olacağız ki bu yönde öneride bulunuyoruz, eğer denemeyeceksen sadece biz zahmete girmiş oluruz.

Ayrıca, IPV6 meselesinden bahsetmiştim, yorumsuz kalmış.