Oynatıcı .` )

Başlatan hitokiri, 29 Mart 2012 - 04:50:22

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hitokiri

Oynatıcı , pygst kullanan basit olabildiğince basit bir ortam oynatıcısıdır.
python2 ve gtk2 için yazılmıştır.
Gnome masaüstü ve Ubuntu içindir.

Kullanım İpuçları:
Uygulama arayüzü   temel araçları,
şimdi çalan: görsel çizim alanıdır,
dosya tarayıcı : dosya seçme ve ekleme alanıdır,
belgelik: yürütülen dosyalar ortam bilgisi içeriyorsa belgeliğe eklenir,

Ayrıca dosyalar veya dizinleri belgeliğe eklemek için "dosya tarayıcı" üzerinden öğelere sağ tıkla belgelere ekle seçeneğide öğe dizelgesini belgeliğe ekler.
Arayüz üzerindeki puanlama aracı yürütülen öğe için geçerlidir .

Sevilenlere eklenenlere "belgelik" üzerinden ulaşılabilir.

Ayrıca belgelikte öğeler "notify" üzerinden yeniden puanlanabilir.

Dinleti öğeleri için yeniden öğe bilgilerini sağ tık "düzenle"  veya dizelgedeki sanatçı ismine tıklayarak sanatçıyla birlikte içirilen öğelerin bilgisi yeniden düzenlenebilir.
Genel Ağ Yayınları üzerinden online Tv ,Radyo yayınları  yürütülebilir,düzenlenebilir..

**Altyazı Ekleme Özelliği Yoktur.

Yani sonunda kullanılabilir durumda XD...
Uygulama kullanıncı ayarları dizini ~/.oynatıcı dizinidir.

[eklenti yönetici tarafından silindi]

heartsmagic

Görmeyeli ne kadar değişmiş :) Eline sağlık.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

buzmavisi

Güzel bir çalışma olmuş. Ellerine sağlık.

Merak ettiğim bir konu var yeri gelmişken ondanda bahsedeyim.

Oynatıcı gstreamer kullanıyor sanırım. Hep gstreamer kullanan bir video oynatıcı kullanmak istedim  çünkü çözücüleri çok problemsiz. Ama ne vlc nede mplayer aracıları  ( smplayer - gnome mplayer gibi ) kadar ayar esnekliği bulamadım. En iyi başarım görüntüde kırılma ( tearing ) sorunlarından kurtulmak için bazı ekran kartlarında xvideo çıkışı gerekiyor bazılarında opengl. gstreamer opengl dosyalarını depolarda gördüm ama nasıl kullanılır bilemiyorum. bilinen gstreamer uygulamaları totem gibi örneğin hep xvideo görüntü çıkışına çalışıyor en azından ah bi opengl olsa. ayarlanmıyor.

efektsiz composite olmaksızın masaüstü çalışmalarında açık kaynak standart sürücüler için konuşmak gerekirse... linux sürümünün kendinde olan versiyonları...

nouveau -xorg nvidia        xvideo                vlc ve mplayer türevleri gstreamer kullananlar sorunsuz çalışıyor.
xorg ati                                 gl_nosw            ( tam donanımsal opengl )    mplayer  ( smplayer - gnome ) [ son durumunu bilemiyorum ]
xorg intel                             gl2                      ( çoklu doku kaplama opengl )   mplayer ( smplayerla mutlak kendi penceresi içinde )

hitokiri

Alıntı yapılan: heartsmagic - 29 Mart 2012 - 11:52:25
Görmeyeli ne kadar değişmiş :) Eline sağlık.
Alıntı yapılan: buzmavisi - 29 Mart 2012 - 17:40:27
Güzel bir çalışma olmuş. Ellerine sağlık.

Merak ettiğim bir konu var yeri gelmişken ondanda bahsedeyim.

Oynatıcı gstreamer kullanıyor sanırım. Hep gstreamer kullanan bir video oynatıcı kullanmak istedim  çünkü çözücüleri çok problemsiz. Ama ne vlc nede mplayer aracıları  ( smplayer - gnome mplayer gibi ) kadar ayar esnekliği bulamadım. En iyi başarım görüntüde kırılma ( tearing ) sorunlarından kurtulmak için bazı ekran kartlarında xvideo çıkışı gerekiyor bazılarında opengl. gstreamer opengl dosyalarını depolarda gördüm ama nasıl kullanılır bilemiyorum. bilinen gstreamer uygulamaları totem gibi örneğin hep xvideo görüntü çıkışına çalışıyor en azından ah bi opengl olsa. ayarlanmıyor.

efektsiz composite olmaksızın masaüstü çalışmalarında açık kaynak standart sürücüler için konuşmak gerekirse... linux sürümünün kendinde olan versiyonları...

nouveau -xorg nvidia        xvideo                vlc ve mplayer türevleri gstreamer kullananlar sorunsuz çalışıyor.
xorg ati                                 gl_nosw            ( tam donanımsal opengl )    mplayer  ( smplayer - gnome ) [ son durumunu bilemiyorum ]
xorg intel                             gl2                      ( çoklu doku kaplama opengl )   mplayer ( smplayerla mutlak kendi penceresi içinde )

Teşekkürler @heartsmagic ,@buzmavisi.
Uygulama böyle sık kullanılan bir şey olunca sıkça farklılaşıyor. XD
@buzmavisi konu hakkında detaylı bilgi sahibi değilim yani ne desem doğru olmaz.. XD

hitokiri

Aslında uygulamanın daha güncel hali  mevcuttu ancak paylaşmayı unutmuşum , daha yeni ve farklı gelişmeler için yeni depoların hazırlanmasını bekliyorum o zaman karar veririm artık ne kadar devam etmek gerektiğine buna  :)
Her neyse indirmek isteyenler bağlantıdan deneysel depoya ve gtk2 sağlıklı sürümün .deb paketine ulaşabilirler,

Bağlantı