Skype üzerinde mikrofondan cızırtılı ses geliyor

Başlatan noktakom, 28 Mart 2012 - 10:15:54

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

burk

Bu arada göremedim, mikrofon başka bir platformda da denendi mi? Veya harici bir mikrorfonla deneme imkânınız var mı?

nyavuz

Pavucontrol'ü  kaldırmanıza gerek yok, hatta mikrofon ayarları için gereklide olabilir.
Mikrofon dışında skype nin seslerinde ki çızırtıları gidermek ve de  bazı video oynatıcılarda
görülen, film ve ya muzik seslerinde ki çızıtıları gidermek için de aşağıda ki değişiklik kullanılabilinir.
Bu sorun için herhangi bir metin editörüyle şu dosyayı açın
gnome için
sudo gedit /etc/pulse/default.pa
kde için
sudo kate /etc/pulse/default.pa
Dosya içinde aşağıdaki satırı silip
  load-module module-udev-detect 
yerine şu satırı ekleyin
  load-module module-udev-detect tsched=0
kayıt edip kapatın, skype yi yeniden başlatın. test araması yapıp deneyin.
tabi burada ki uygulama normalde mikrofonda çızırtı yoksa skype daki cızırtıyı gidermek içindir.
Kolay gelsin.

nyavuz

Küçük bir ekleme , cızırtı devam ederse
skype --> secenekler --> ses aygıtları --> Ses ayarlarımı skype'ın yapmasına izin ver  in yanında bulunan  kutucuktaki işareti kaldırın.

spider909

Ben skype'ı direk kurdum, kullanmaya başladım. Mikrofon takılıydı zaten ama ilk açınca bir cızırtı yapıyor, çok rahatsız edici. Ardından 5 dakika sonra birden düzeliyor.
I don't want to believe. I want to know. -Carl Sagan

heromen12

Merhaba arkadaşlar ben bu foruma yeni üye oldum. Eskiden Windows 7 kullanıyordum ama yakın zamanda Ubuntu 12.04 kurdum. Skype' ta görüşme yaparken sesim cızırtılı gidiyor. Aynı sorun sesimi kaydettiğimde veya başka bir programla kullandığımda da oluyor. Mikrofon sesini kısmayı denedim ama cızırtı devam ediyor. Müzik dinlerken veya başka sesleri çalarken sorunum yok. Başka mikrofonlarda da aynı sorun oluyor yani sorun mikrofon kaynaklı değil. Forumda arama yaptım ama ordaki çözümler benim sorunumu çözmedi Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

burk

@heromen12 öncelikle aramıza hoş geldiniz.

İletinizi bu konu ile birleştirdim, öncelikle burada denenen şeyleri deneyip çıktıları geçin, konuyu da buradan işlemeye devam edelim.

neneki

Skype'ın ses çızırtı sorunu pulseaudio'yla alakalı. kaldırılıp yerine başka * bir şey kullanılabilir. ama unity ile uyumluluğu nasıl olur bilmiyorum. birde konu ile alakalı mı emin değilim ama şunuda ben sormak isterim. cat /usr/share/applications/skype.desktop
[Desktop Entry]
Name=Skype
Comment=Skype Internet Telephony
Exec=env LC_ALL=C PULSE_LATENCY_MSEC=60 skype %U
Icon=skype.png
Terminal=false
Type=Application
Encoding=UTF-8
Categories=Network;Application;
MimeType=x-scheme-handler/skype;
X-KDE-Protocols=skype

Burdaki PULSE_LATENCY_MSEC=60 'in ne olduğunu bilen var mı :)

burk

@neneki ilgili satır 60 milisaniye olarak gecikme sağlıyor.

furkankalkan

Ucbirim den alsamixeri açıp microphone boost u bir diş kısarak çevredeki gürültülerin daha az duyulmasını sağlayabilirsiniz.
Lover
twitter.com/furkan_kalkan1

neneki

ByAnKa

aynı sorunu yaşıyordum.

https://support.skype.com/tr/faq/FA10964/bilgisayar-mda-ve-linux-icin-skype-ta-ses-ayarlar-n-nas-l-yapar-m

Siteye girdim tüm ayarları uyguladım sanırsam hatta hiç bir şey değiştirmedim. Ve sorun hallondu :D