[Çözüldü] Yeni ubuntu kullanıcısıyım

Başlatan forza26, 25 Mart 2012 - 17:55:55

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

forza26

Merhabalar yeni ubuntu kullanıcısıyım 11.10 u yükledim çok araştırma yaptım ama bir türlü çözemedim şu ubuntuyu sorularımı şimdi yazıcam

http://www.ubuntu-tr.net/2012/03/23/mart-ayi-en-guzel-masaustu-yarismamiz-sonuclandi/

Öncelikle bu linkteki gibi masaüstü yapmayı istiyorum gnome-looktan temaları indiyorum ama nasıl kuracagımı bilmiyorum sonra hangi uygulamaları indirmeliyim ve ekran kartımın yüklü olup olmadıgını çözemedim diceksiniz ki forumda arama yap çok yaptım ama anlayamadım sorunlarımı bu konu altına yazacagım karşılaştıkça şimdiden çok teşekkürler

zeitgeist

Tüm karşılaştığın sorunları bir başlık altında sıralamak yerine her bir sorunla ilgili; arama-ilgili başlıkta sorunu dile getirme-ve nihayetinde yeni bir konu açma yolunu takip edersen daha iyi olur.

Tema yükleme ve ekran kartı sorunlarıyla ilgili o kadar çok konuşulmuş konu var ki. Hangi başlıkta neyi anlamadığını söylersen daha rahat irdeleriz meseleleri.
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

forza26

Ekran kartı sorunum şu şekilde var ben samsung np300v5a-s03tr kullanıyorum benim bilgisayarımda 2 tane ekran kartı var birisi onboard birisi harici onboard olan intelin ekran kartı düşük bellekli öteki ise nvidia geforce gt 520mx ubuntu bunu görmüyor donanım bilgisinde intelin ki cıkıyor acaba ben bu nvidia ekran kartımı nasıl kullanıcam nasıl etkin yapıcam yani ?

heartsmagic

Forumdaki Optimus başlıklarına bakabilirsin.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

forza26

İlginiz için teşekkürler :) Önüme çıkan sorunlarını şimdilik hallettim :) bakalım yavas yavas ögrenicez bu linuxuda :)

Mayky3535

arkadaslar bende yeni ubuntu kullanıcısıyım konu acmak istyorumda nereye acılıyo konu acma butonu yok:S

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 17 Nisan 2012 - 15:47:06

Alıntı yapılan: heartsmagic - 26 Mart 2012 - 19:17:10

bakarmısın nasıl konu acıcam bana yardımcı oluurmusun :S

aurora

Alıntı yapılan: Mayky3535 - 17 Nisan 2012 - 15:41:57
arkadaslar bende yeni ubuntu kullanıcısıyım konu acmak istyorumda nereye acılıyo konu acma butonu yok:S

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 17 Nisan 2012 - 15:47:06

Alıntı yapılan: heartsmagic - 26 Mart 2012 - 19:17:10

bakarmısın nasıl konu acıcam bana yardımcı oluurmusun :S

Öncelikle hoşgeldin,

Konu açmadan önce sorununla ilgili forumda arama yapmanı öneririm. Eğer ki arama yapıp sorununun nasıl çözüleceğini bulamadıysan, forumda sorunla ilgili başlığa gidip ''Yeni konu'' butonuna basabilirsin.

Diğer bir husus ise Türkçe kullanımı. Cümlelerini yazarken imla ve Türkçe kurallarına uygun şekilde yazmalısın.

Son olarak mesajını yazdıktan sonra cevap için acele etmemelisin. Açtığın konu mutlaka okunur, sorunu çözebilecek bilgiye sahip kişiler de mutlaka yardımcı olur.

Mayky3535

tamam kardeşim buldum nasıl konu açacağımı hersey icin sağol.