Ubuntu İçin Kare Bulmaca Hazırlama Programı

Başlatan acer, 24 Mart 2012 - 12:34:00

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

acer

Ubuntu altında okul gazetesi için kare bulmaca hazırlamam gerekiyor. Kare bulmaca hazırlamam için hangi programı kurmam lazım?

travego0403

Ofis programları yetersiz mi? Hesap tablosu ile gayet güzel bir şekilde hazırlanabilir.
"Matematik bir dildir ve bu dilde şairlere fizikçi denir." Richard Feynman

acer

Yetersiz. aradığım Program şu şekilde olmalı ben bulmacanın sorusunu ve cevabını yazacağım daha sonra diğer soruyu yazacağım sonra onun cevabını en sonunda bir buton olacak ve bulmacayı oluştur diyeceğim o da bulmacayı hazırlayacak.

buzmavisi

Ah ahh... bu konuda bir java applet hazırlamıştım.  Htmlden kelime girişini yapıyordun o otomatik olarak tabloyu hazırlıyordu... pentium 133 de çalışan çok hafif bir koddu...  harfe bastıktan sonra ilerlemiyordu ok tuşuyla kareyi seçip harfe basıyordun... doğru harflerin %80 ini bulup yardım et dersen tüm çözümü veriyordu. ( gazetede öbürgünkü çözümü beklemek yerine ) tamamen doğru çözümde tebrik ediyordu. Yıllar önce hiçbir gazetenin web sayfasında yok diye düşünmüştüm.... Sonra hard diskim infilak etti :D Moralim bozuluncada bırakmıştım...

Ha soruları cevapları vericem databese veri arşivi olarak saklanacak, program otomatik olarak uyacak olanları bulup bulmaca hazırlayacak diyorsan ayrı bir konu. Dediğim soru çözüm olarak kağıt üzerinde tasarlanmış bulmacanın gazete yerine web sayfasında olmasını sağlıyordu.

acer

Bulmacayı acil olarak hazırlamam gerekiyordu bende windowsta çalışan bir programla şimdilik işimi hallettim. Ama gönül isterdi ki bu işi ubuntu ile halledebilseydim...

empax

بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|

acer

Alıntı yapılan: empax - 01 Nisan 2012 - 15:53:04
Ufak bir aramayla bunlari buldum. Aramis miydiniz ?
http://linux.softpedia.com/get/GAMES-ENTERTAINMENT/Puzzle/CrosswordPuzzle-30464.shtml
KDE: http://kde-apps.org/content/show.php?content=111726
Forum içinde arama yapmış hiçbir şey bulamamıştım. Verdiğiniz programları deneyeceğim. Yardımınız için teşekkürler.

emreseckin

Biyolojiden dönem ödevi aldım arkadaşlar bulmaca hazırlamam gerekiyor bana bulmaca yapma programı önerebilir misiniz ?
Sistem Windows/Linux farketmez ..

alquirel

Alıntı Yap
10- Mesaj başlıklarının konuyu özetler şekilde olmasına özen gösteriniz. Başlıklarda "Lütfen Yardım", "Acil yardım!!", "Pls", ":(" gibi konu dışı ibareler kullanmayınız.

Arama kutusuna "bulmaca" yazarak ulaştığım ilk başlık :
Ubuntu İçin Kare Bulmaca Hazırlama Programı

Alıntı Yap
11- Forumda ve Wiki'de cevaplarını bulabileceğiniz konularla ilgili soru sormak ve konu açmak kurallara aykırıdır.

Lütfen daha hassas olalım.
Bu davranışta ısrarcı olunması durumunda gereken yapılacaktır.

Not : Konuları birleştirdim.