Windows 8, Tanıtım Sırasında Çöktü

Başlatan mhcakmak, 23 Mart 2012 - 10:02:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mhcakmak

Windows 8 de Windows 98 ile aynı kaderi paylaşarak tanıtım esnasında göçtü. Sunumu yapan Microsoft yöneticileri sorunun üstesinden zor geldi.

Microsoft'un merakla beklenen Metro arayüzü, kendini göstermeye başladı. Microsoft ERP ürün yönetimi grubu müdürü Fred Studer ve Microsoft ERP bölüm başkanı Kirill Tatarinov, Windows 8 yüzünden zor anlar yaşadılar.

İkili, tablet üzerinde Windows 8'i tanıtırken cihaz Tatarinov'un eline geçtiği anda kilitlendi. Sorunun üstesinden gelebilmek için ikili, farklı tuş kombinasyonlarını denediyse de bu soruna çözüm bulamadılar.

Yeni bir tabletin gelmesiyle birlikte tanıtıma devam edebilen ikiliden Tatarinov "Görüldüğü gibi Windows 8 üzerindeki çalışmalara devam etmekteyiz." açıklamasını yaparak sorunu geçiştirmeyi denedi. Studer ise sorunun görülmediğini umarak "Umarım Windows 8'i beğenmişsinizdir." cümlesini sarfetti.

Kaynak: www.shiftdelete.net

heartsmagic

Henüz piyasaya çıkmamış bir sistem için normal.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

KemalALKIN

www.tckemal.ist

altintasi

Beta yazılımlarda olabilecek bir şey. @heartsmagic'in de dediği gibi tamamlanmış sürümün tanıtımında bu olursa 14-15 yıl öncesine dönülmüş olur.. :)
Bilemiyorum Altan, bilemiyorum...

XRumer

Bence bunda abartacak, şaşıracak veya Windows karşıtı birinin sevineceği bir şey. Heartsmagic haklı bence. Eğer tamamlanmış sürümde bu olay yaşansa gerçekten bir sorun var derdim. Ama henüz beta. Hataların olması normal. Tatarinov, "görüldüğü gibi Windows 8 üzerindeki çalışmalara devam etmekteyiz" bence geçiştirmiyor. Durum neyse onu söylüyor.

Tamam, Microsoft'u sevmiyoruz ama ona saldıracaksak biraz tutarlı bir şekilde yapalım bunu.

kalkan1973

Geçen gün muhasebe ve bordro programlarının bulunduğu makina çöktü. 3 gün oldu ama hala tam toparlanamadı. Çok sakat bir durum sistemin çökmesi. Huy işte can çıkmayınca huy çıkmıyor. Windows'un genel huyu çökmek. :) Maalesef.
Evde İşte her yerde Linux

Oburix

ama düşünün o kdar kullanıcı önizleme sürümü kullanan oldu hiç gökme yaşanmadı yada bildirilmedi büyük biri ihtimal bunlar reklamın iyisi kötüsü olmaz deyimi varya ona istinaden bilerek yapıyorlar haberlere çıkmak için nerdeyse her sürümünde bu olay yaşanıyor

barış

Windows bütün sürümlerinde çökme gibi problemler yaşıyor. Sebebi ise çok fazla bilgisayarda Windows kullanılması. Standart kullanımda internete bağlı olmadan Windows'un da diğer bilgisayarların da çökme veya bozulma ihtimali çok düşüktür.
Sonuç olarak Beta sürümü fakat, bunun tanıtımını yapmadan önce de elden geçirilmesi gerektiğine inanıyorum çünkü bir çok kişi izliyor o tanıtımı...