Mozilla Firefox İçin Türkçe Yazım Denetimi Eklentisi

Başlatan XRumer, 20 Mart 2012 - 21:14:07

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

XRumer

Bu başlıkta tanıtacağım eklenti bu forumda daha önce tanıtıldı mı bilmiyorum. Arama yaptım ama bir şey çıkmadı, bu nedenle forum yönetiminden konunun sabitlenmesini rica ediyorum.

Eskiden Mozzemberek eklentisi sayesinde Mozilla Firefox üzerinde Türkçe yazım denetimi yapabiliyorduk. Fakat bu eklenti, Firefox'un çok eski sürümleriyle uyumlu olup yeni sürümlerde çalışmayınca bu özellikten mahrum kalmıştık. Chrome/Chromium ile Opera'da bu özellik varken Firefox'da ne yapacağımı bilemiyordum. Hatta sırf bu nedenden dolayı Firefox kullanmadığım oluyordu. Bu işi yapabilen başka bir eklenti varsa da ben bulamamıştım.

Şu sıralar yeni çıkan bir eklenti, Mozzemberek'in yerini alıyor. Aşağıdaki adrese tıklayarak indirebileceğiniz eklenti sayesinde Firefox'un Türkçe yazım denetimi yapmasını sağlayabilirsiniz. Eklentiyi kurduktan sonra Firefox'u yeniden başlatın. İmla denetimini ayarlardan etkin hale getirin. Böylece yazarken hatalı sözcüklerin altının çizildiğini göreceksiniz. Doğru olduğu halde altı çizili olan bir sözcük görürseniz "sözlüğe ekle" diyebilirsiniz.

Bu eklentiyi geliştiren arkadaş/arkadaşlara çok teşekkür ediyorum.

Eklentiyi indirmek için: https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/turkce-imla-denetimi/

decent

Teşekkür ederiz @XRumer

Eklenti dosya boyutu biraz büyükmüş, umarım Firefox' a ağırlık yapmaz.

Sabitlendi.

Artikozgurum

heartsmagic

Chromium'a biraz da bu nedenle geçmiştim. Yeni sistemle beraber Firefox'a dönüş yaptım böylece. Bu vesileyle teşekkür ediyorum @XRumer.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

XRumer

Ben de sizlere teşekkür ederim arkadaşlar. Bir web tarayıcıda imla denetimi olabileceği fikrini sizlerden öğrenmiştim. Mozzemberek zamanlarında bunu gördüğümde çok şaşırmıştım. Chromium ve Opera'da bu özelliği sonradan keşfetmiştim. Safari'de ise sadece Mac üzerindeyken Türkçe denetim yapılabiliyor. Bugünlerde IE 10'da da bu özellik geliyor. Bayağı geriden geliyor IE.

Bu arada keşke bu eklentinin bir de Thunderbird versiyonu çıksa. Acaba geliştiricisiyle bağlantıya mı geçsek.

heartsmagic

Eklentiler için ikisi de aynı alt yapıyı kullanıyorsa belki bir şansı olabilir. Tabi bunu en iyi geliştirici cevaplayacaktır.

Bu arada ben Chromium'a tekrar dönüş yaptım gibi :)
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

fugue

Eve gider gitmez deneyeceğim, faydalı bir paylaşım olmuş, teşekkürler
"The past is a foreign country: they do things differently there"

fugue

gayet güzel çalışıyor,
browser'ı yavaşlattığını söyleyemem
"The past is a foreign country: they do things differently there"

tiamin

ETH.CEO【Ethereum wallet】

ETH.CEO Wallet is an application that allows you to manage your Ethereum Private key, send or receive ETH. Such application can be desktop, mobile, hardware, or website.

ETH.CEO Wallet - Trusted team Real utility Get bonus tokens Now

Web:https://eth.ceo/
Sudo ve Su kardeşler :)