ArchTR.org hizmete girdi

Başlatan decent, 19 Mart 2012 - 02:22:07

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

burk

Tamamdır @decent, sanırım ben şifreyi kopyalarken bir hata yapmıştım ya da başka bir sorun vardı ancak şimdi hallettim işlemi. :) Gözüm üzerinizde! :)

heartsmagic

Arama bölümünü üye olmayanlara kapatma sebebiniz çok can alıcı değilse bence açmak daha güzel olabilir :)
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

decent

Alıntı yapılan: heartsmagic - 20 Mart 2012 - 22:27:59
Arama bölümünü üye olmayanlara kapatma sebebiniz çok can alıcı değilse bence açmak daha güzel olabilir :)

Aldığımız karar gereği bir süre mevcut hali ile devam edip ilerleyen zamanlarda konuyu tekrar değerlendireceğiz.

heartsmagic

Durum alınan bir karar neticesi ortaya çıktıysa tabi anlayışla karşılanabilir. Bana sadece üye olmadan dolaşım yapılabiliyorken arama yapılamaması garip geldi. Dolaşım da olmasa, "Üye olunmadan olmasın bu işler" kararı alındığını düşünecektim ancak o da yok sanırım :)

decent

Spam engelleme ve tema çalışmalarının bir parçası olarak arama işlevi şimdilik sadece kullanıcılara açık.
Bir Linux dağıtımının topluluk sitesinde arama konusunda ve diğer konularda normalin dışında engel veya kısıtlama tabii ki olmamalı.
Ubuntu Türkiye bunun en güzel örneklerinden bir tanesidir.

heartsmagic

Örnek çok canım, orası ayrı :) Çalışmaların sonunda sanırım karara varılır bir şekilde, tekrar hayırlı olsun, herkese de kolay gelsin.

krwlng

Site açılmıyor, sanırım opensourcetr.org ile aynı anda yayını durmuş, tekrar açılmasını sabırsızlıkla bekliyorum kısa sürede güzel gelişim gösteren bir platformdu.
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

decent

Mevcut sunucuda sorunlar var, sunucu değişikliği için araştırma içindeyiz.
Gelişmeler konusunda bilgilendirme yapılacaktır.

yakusha

natro deneyen oldu mu; cloud hosting hizmetleri var, forum scripti ile hiç denemedim
Artık bu forumu kullanmıyor.

canosayan

Alıntı yapılan: yakusha - 07 Nisan 2012 - 19:17:08
natro deneyen oldu mu; cloud hosting hizmetleri var, forum scripti ile hiç denemedim

mysql sunucuları windows makinalarda. eğlence yaşayalım demişler.
Chmod bizim işimiz.

graindor

Berk Civelek

Barikâ-i hakikat , müsademe-i efkârdan doğar .

yakusha

Alıntı yapılan: canosayan - 07 Nisan 2012 - 21:59:04

evet, o konu öyle. Cloud Hosting olmaları sebebiyle böyle bir şey yaptıklarını düşünüyorum. MySQL açısından Linux/Windows kıyaslaması ne kadar fark eder'i hiç merak etmemiştim; bu bahaneyle biraz araştırayım.
Artık bu forumu kullanmıyor.

canosayan

Alıntı yapılan: yakusha - 08 Nisan 2012 - 00:02:16
Alıntı yapılan: canosayan - 07 Nisan 2012 - 21:59:04

evet, o konu öyle. Cloud Hosting olmaları sebebiyle böyle bir şey yaptıklarını düşünüyorum. MySQL açısından Linux/Windows kıyaslaması ne kadar fark eder'i hiç merak etmemiştim; bu bahaneyle biraz araştırayım.

bence elimizdeki lisanslar boşa gitmesin. zamanında enayi gibi aldık, sektörün gidişatını ölçemedik olayı.
Chmod bizim işimiz.

decent

Alıntı yapılan: decent - 07 Nisan 2012 - 12:23:44
Mevcut sunucuda sorunlar var, sunucu değişikliği için araştırma içindeyiz.
Gelişmeler konusunda bilgilendirme yapılacaktır.

Sunucu değişikliği işlemi sorunsuz ve kesintisiz bir şekilde gerçekleştirilmiştir..

Aequitas

Sitede sorun var sanırım. Son yazılan konular ve son yorumlar kısmı boş dönüyor. Ya da kimse bir şey yazmıyor da olabilir tabi.

Öfkelenmeyin.
           Hz. Muhammed (sav)

decent

Sunucu geçişi sırasındaki ileti veya konularda eksiklik görülebilir.
Bir şeyler yazılmaması konusu bilinçli olarak yapılıyor..

Rbbt

Siteye giriş yapıyorum, başarıyla giriş yaptınız diyor ve anasayfaya geliyor ama giriş yapmamışım gibi görünüyor  :-\
What happens when I become main source of a pain!!!

cumali

Forum sistemi olan MyBB' den phpBB ' ye geçişten dolayı geçici  sorunlar yaşamaktayız. Çerezleri silip tekrar giriş yapmayı deneyiniz.

serhat1643

Seyfulllah

ekip değilmış mı nolmuş ?. Otel sitesi çıkıyor
Artık Ne Duamsın Ne De Bedduam

coyistik

Arch ile ilgili güzel bir Türkçe forum yok ki eskiden bir manjaro.gen.tr vardı şimdi bir de C++ TR eksik. Bu iki eksiğin kapanması çok hoş olur. Yenileri gelmiyorken olanlar dağılmasa bir de.

ata1

[mention=627590]@coyistik[/mention] manjaro formu archman oldu ve bu tür arch tabanına destek veren birkaç forum var biride bana ait isim vermeyeyim reklam diyorlar.  ;D

decent

Alıntı yapılan: Seyfulllah - 21 Haziran 2017 - 18:51:50
ekip değilmış mı nolmuş ?. Otel sitesi çıkıyor

Yapılandırmada bir sorun var. Giderilecek.

coyistik

Alıntı yapılan: ata1 - 21 Haziran 2017 - 20:12:33
[mention=627590]@coyistik[/mention] manjaro formu archman oldu ve bu tür arch tabanına destek veren birkaç forum var biride bana ait isim vermeyeyim reklam diyorlar.  ;D
:) O zaman öm atabilir misin rica etsek.