[çözüldü]İşlemci sıcaklığını gözliyebileceğim bir program önerisi istiyorum.

Başlatan med_cezir91, 16 Mart 2012 - 22:34:50

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

med_cezir91

Arkdaşlar bir kaç programı denedim ama sizce hangisini kullanmalıyım siz hangilerini kullanıyorsunuz yada.
"Beni görmek demek, mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız, bu kafidir (yeterlidir)."

M.K.Atatürk

med_cezir91

Conky i kurdum ama kullanamadım. Sanırım masaüstüne entegre ediliyor  kde için anlatımlar var ama gnome de nasıl yapıcaz.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 17 Mart 2012 - 01:17:10

tamam gerekli açıklamaları buldum işlevli bir uygulama olduğu açık teşekkürler.
"Beni görmek demek, mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız, bu kafidir (yeterlidir)."

M.K.Atatürk

burk

MURATSPLAT

Psensor ve lm-sensor bence en iyisi. Kurulumu ve kullanımı çok kolay,
Donanım:
GA-MA790XT-UD4P Anakart
AMD Phenom(tm) II X4 945 Processor
2048*2 DDR3(1333MHZ) + 2048*2 DDR3(1600MHZ) = 8 GB  Asus Nvidia GeForce GT-430 1GB DDR3 128bit Samsung HD502HJ 500 GB + Samsung HD322HJ 320 GB + Western Box USB 640 GB =1.4 TB ATI Technologies Inc SBx00 Azalia (Intel HDA) SkyStar HD 2 Digital Uydu Kartı Logitech MK250

med_cezir91

Aslında sorun çözülmedi conkyrc dosyasında düzenlemelr yapıyorum yeniden başlatıyorum conky yine ilk halinde ancak conky -c ~/.conky/conkyrc kodunu kullanırsam işe yarıyor ama her seferinde bu kodu yazarakmı başlatıcam onu anlayamadım birde işlemci sıcaklığını gösteren bir ayar dosyası lazım sanırım.

M.K.Atatürk

if

@med_cezir91, .conkyrc dosyanız nedir başlığında sorduğunuz soruların yanıtını bulabilirsiniz. Biraz karıştırmanız gerek.

med_cezir91

M.K.Atatürk

if

med_cezir91

psensorden devam ediyorum yoluma conky güzel bir uygulama ama su an için karışık daha sonra tekrar uğraşırım :)

M.K.Atatürk

if

Peki:) O zaman konuyu çözüldü diye etiketleyin ki bizler de kilitleyelim.

By_Thl33

Alıntı yapılan: med_cezir91 - 17 Mart 2012 - 11:15:01
Aslında sorun çözülmedi conkyrc dosyasında düzenlemelr yapıyorum yeniden başlatıyorum conky yine ilk halinde ancak conky -c ~/.conky/conkyrc kodunu kullanırsam işe yarıyor ama her seferinde bu kodu yazarakmı başlatıcam onu anlayamadım birde işlemci sıcaklığını gösteren bir ayar dosyası lazım sanırım.

Her Seferinde Onu yazarak başlatmanıza gerek yok.
Başlangıç uygulamaları - Ekle ;
İsim: Conky
Komut: conky
Açıklama: Masaüstü Sistem programcığı

Yazıp oturumu sonlandırıp tekrar girin. bu sayede Her seferinde otomatik başlatıcak kendisini.