asus N51VN yavas kurulum ve agir calisma sorunu

Başlatan gezgin_04, 15 Mart 2012 - 21:49:55

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

burk

@ gezgin_04 şayet donanımınız 2.6.x çekirdek sürümüyle sorunsuz çalışıyorsa neden 3 sürümü için üzüntü duyuyorsunuz ki?

gezgin_04

yeni çıkan sürümleri herkes rahat rahat kullanırken biz sadece videolarını  izlemekle kalıyoruz 2.6.x sürümlerinde mint yanılmıyorsam desteği kesti, ubuntuda 12 çıkınca  desteği kesecek gnome masaüstünün yeni sürümlerini kullanmak isterdim ama bu gidişle biraz hayal gibi bir sey olur. :'( :'( :'(

burk

Anladım, umarım güncel çekirdek sürümlerini de gün gelir, rahatça kullanabilirsiniz.

heartsmagic

Başlığı baştan tekrar süzmedim ama bu sorun sadece Gnome tabanlı masaüstlerinde mi oluyor?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

gezgin_04

@burk hocam
gnome değil kde masaüstü olanları denedim
opensuse
fedora
pclinuxos
ubuntu
pardus
debian
linux mint
son sürümleri denedim 2.6.x sürümleri sorunsuz çalışıyor ama son sürümleri cpu %90 ları buluyor çalışmaz hale geliyor........

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 10 Nisan 2012 - 19:17:49

Alıntı yapılan: gezgin_04 - 10 Nisan 2012 - 18:01:36
@burk hocam
gnome değil kde masaüstü olanları denedim
opensuse
fedora
pclinuxos
ubuntu
pardus
debian
linux mint
son sürümleri denedim 2.6.x sürümleri sorunsuz çalışıyor ama son sürümleri cpu %90 ları buluyor çalışmaz hale geliyor........
@heartsmagic hocam  yukarıdaki sürümlerin tamamını denedim laptop kafayı yedi neredeyse

if

@gezgin_04, Ubuntu'yu acpi=off seçeneğiyle normal süresinde yükleyebilmiş ve fakat sizden işletim sistemini bu seçenekle kullandığınıza dair bir geri bildirim alamamıştım. Muhtemelen diğer dağıtımları kurarken ve kullanırken de aynı seçeneği kullanmanız gerekmekte. Kullandınız mı?

gezgin_04

ubuntuyu acpi=off olarak kurdum normal kurulum yaptı açtığımda gnome masaüstü devre dışı kaldı fakat yeteri performansı alamadım  linux mint de o şekil denedim ön yükleyici çöktü hatası aldım pardus tada bir şeylerin çöktüğüne dair uyarı verip durdu.

heartsmagic

Benim sorunum yanlış anlaşıldı sanırım. Bu ağırlık meselesi Gnome masaüstünde mi oluyor? KDE ne durumda örneğin.

gezgin_04

Alıntı yapılan: heartsmagic - 11 Nisan 2012 - 00:57:20
Benim sorunum yanlış anlaşıldı sanırım. Bu ağırlık meselesi Gnome masaüstünde mi oluyor? KDE ne durumda örneğin.
@heartsmagic hocam zaten parduş kde sürüm, debian kde sürümünü kullandım hepsinde de aynı sorunla karşılaştım

heartsmagic

Evet, başlığı şöylece bir süzdüm tekrar. Sorun çekirdeğin kendisinde olunca ve orada bir hata kaydı bulununca insanın yapacak fazlaca bir şeyi kalmıyor ne yazık ki. Ancak, ben başlıkta bir yeri kaçırdım. Sen acpi=off denediğinde tam olarak ne oldu? Çekirdek hata sayfasında bu çözümden bahsediliyor. Tamam, dizüstü olduğu için belki çok ideal olmayabilir ancak hangi seviyeye kadar sorunu çözüyor bu?